motosiklet koruma aparatları neden pahalı

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında DEMİRAT tarafından paylaşıldı.

1. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

arkadaşlar ben sunu samimi söylüyom,motosiklet mont dizlik v.s aparatları cok pahalı oluyo,ayrıca parcalarda buna lastik lerde dahil, nedir bu işin sırrı cok karmı,arabanın lastiginden bile pahalı olan motosiklet lastiginin kalitesimi cok yüksek,anlayabilmiş deyilim,,uzmanlar anlatsın su meseleyide aydınlanalım,bu parcalara para veririken zorumuza bari gitmesin sebebi buymuş diyelim,,

tamam emniyet, hayatımız parayla ölçülmezde,:mad: maliyetin üstünde fazla kar yapma gibi geliyo bana,,

2. DEMİRAT

benim scooterin arka lastigi mesela 190 tl arabanınkini biliyonuz zaten tek lastigin fiyatını,diger parcalarıda aynı araba parcaları inanın motosikletten ucuz,bana anlatsın biri bu meseleyi

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok basit; avrupada bazı ülkeler de motosiklete vergi alınmıyor, yine bazı
    ülkeler de iki tekere teşfik için ayrıca benzin parası bile veriliyor, otoban
    köprü gibi geçişlerde ücretsiz....... bizde nasıl???
    vurun motorcuya misali, kamyonlardan daha yavaş seyir hakkı,trafikte
    0 tolerans,ucubik fiyatlarda kasko,araba fiyatına vergi(bu sene motora 400 tl ödedim)
    otoyol ve köprülerde 4 teker gibi fiyatlandırma.........................

Erol Ceyhan ve Emre.Bayram bunu beğendi.
  4. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Genel ekonomi kuralı... Arz-talep. Çok üretim/satış/rekabet fiyatı düşürür, tersi yükseltir.

Dört tekerlikli araç pazarı çok daha büyük ve üstelik özellikle binek araçlarda az alt kategori var. Motorsikletlerde ise alt kategori sayısı lastik cinslerini de arttırıyor, üretim miktarı daha küçük oluyor.

Kar oranlarının yüksekliği de işletmelerin giderlerini karşılayablmeleri ile ilgili. Bir dükkanda X malzemesinden ayda 10 adet satmakla 1000 adet satmak arasında az fark oluşur (biraz depo/stok maliyeti). Oysa giderler az çok aynıdır... Az satıldığı için karlılığı yüksek tutacaksın ki ayakta kalabilesin :) Yoksa batarsın...

Bence yani :)

5. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Canım ülkemde ne ucuz ki ? :(

6. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Yaşam :( :( :(

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Ömer sana canı yürekten katılıyorum sadece koruma ve lastiklerde deyil ufak bir grenaj bile 200-300 tl arasında arabada 2 parça alıyosun o fiyata barışa katılıyorum vurun motorcuya malesef bizde böyle

8. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ayrıca bu ülkede nedense motosiklete trafik sorunu çözecek bir alet olarak değil, lüks araç olarak görülüyor ve bu şekilde muamele yapılıyor. Birçok insan için iki teker tamamen mantıksız.

9. DEMİRAT

yani kısaca bura türkiye muhabbeti herzaman gecerliligini koruyacak,işine gelirse meselesi yani,motora bineceksek devam edeceksek binmeye başta devlete vergi v.s daha sonra motor markalarına ve bayilere,sırtımızı dönecez başka caremiz yok yane neyse senelerce döndük bundan sonrada döneriz ama su motosiklet vergisine bari birlik olsakda dönmesek eylem filan tepki verelimde vergiyi kaldırsak zaten kac ay binemiyoz kısın binmedigimiz vasıtanın vergisi olmaz ayaklarından tutturamayızmı acep

10. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bu ülkede çatlak sesleri sevmezler ve nedense doğruyu söylediğinde gücü elinde bulunduranlar tarafından bu şekilde adlandırılırsın. Zamanında o kadar sindirmişler ki milleti son durumumuz bu işte. Bir kuşağın bastırılması zaten yetiyor. Bastırılmış bir kuşak tarafından yetiştirilmiş diğer kuşakların durumu malum. Koyun popülasyonunda hiçbir zaman kurt doğmayacaktır. Ancak koyunların türevleri olur. Doğrucu, uykucu, huysuz, şiddete eğilimli, uysal, uyumlu, şakacı gibi.. Şirinlere döndü olay ama durum bu.. Ben bildim bileli başımızdaki çobanlar değişmedi ve tek bildikleri yeni vergiler icat etmek.

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    eğitim şart kısaca arkadaşlar ve saygı sevgi anlayış bu kültürümüzde olduğu kadar trafikte olsa sorun kalmaz !!!!

12. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hakan Bey, bence bu kültürümüzde de kalmadı. Trafikte bizim bir parçamız çünkü. Kültür bizimse trafikte bizim ve bahsettiğiniz sevgi, saygı kültürü eskiden olduğu kadar içimizde olsa bundan trafikte nasibini alırdı.

13. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    ARkadaşlar sorun ne arz ne talep sorun bizim sistemimizde dün kaza ile ebaya girip baktım fiyatları görn bir gülersiniz 1000 cc chopperlar bile 2-3000 dolar en fazla neden diyecekseniz vergi yok canlarım vergi bu kadar değil %65 vergi veriyoruz biz aldığımız şeyler için....

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Teknen varsa hiç vergi ödemezsin.Bakınız başımızdakiler kırmızı plaka vs derken birde teknelerin vergilerini sıfırladılar.Yakıtta da vergi yok ohh ne güzel.Hakkaten acıdım adamlara açlıktan nefesleri kokuyor olcak ki başımızdakiler vergi yüklerini hafiflettiler.Bizler ise zenginiz arkadaşlar.Motosiklete biniyoruz.
    O yüzden pahalaı benzine pahalı parçalara ses çıkatmamalıyız.Çünkü başımızdaki 550 beğ bunu böyle biliyor.Onlar bizim beğ imiz beğler doğruyu bilirler.Bizlerde bunları yeriz.

DEMİRAT ve o.somuncu bunu beğendi.
  15. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Arkadaşlar motorsiklet keyif için kullanıldığından bizleri biraz kalbur üstü görüyorlar şuana kadarda gayet başarılılar istediklerini yapmak açısından bu gidişle helikopter vergisi almasınlarda bunlara razıyım ben :):)

16. DEMİRAT

arkadaşlar herşeyde arz talep aranmaması gerekiyo,benim arabayla deyilde motosikletle yola cıkmam bile devlet için bir kar, nasılmı,benzinden,park,dan,trafigi gereksiz ebatlarımla tıkamamamdan,biliyonuz 1kişinin arabayla trafikde seyir ettigini ve kapladıgı alanı,lafı uzatmaya gerek yok ,devletin hatta vergileri kaldırıp güvenlik için kullanılan aparatları bile hediye vermesi gerekir,,,vermesinde vergiyi kaldırsa benzine özel indirim yapsa,motosiklet sürücüleri için ücretsiz egitim verse v.s motosikletin gelişmesi geliştirilmesi için cok sey var aslındada nerde o devlettt hatta bu yazdıklarımı desek devletti yönetenlere gülerler haha dogrusu döverlerrrr,,,,,,,,,,,,

17. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

yaşammı????????????????aynı ülkede yaşamıyormuyuz??!!

18. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ne demek istediğini anlayamadım Barış :eek:

19. DEMİRAT

yani hayat ucuz demek istiyo türkiyede hayatın önemi yokdurya

20. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aslında Bülent Bey'in dediği de yaşamın ucuz oluşuydu. Barış Bey'in tepkisi tam ters yönde düşündüğü şeklinde anlaşılıyordu.