Motosiklet Lpg Kiti

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında kenan emlik tarafından paylaşıldı.

1. kenan emlik

kenan emlik Yeni Üye

Motosiklet:
    Peugeot
  2. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    0.15 krş yakan motosiklete masraf yapıp orjinalliğini bozup + performansından çalıp tasarruf etmek bana amaçsız geliyor . Ancak büyük classmanları düşünürseniz onlara cazip gelebilir ama onlarda performanstan taviz vermezler diye düşünüyorum.

Şenol SEL ve murat acar bunu beğendi.
  3. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ...................................................................................

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklete lpg gibi tehlikeli bir sistemi yaptırmak neden acaba cazip gelir.lpg den maksat tasarrufsa size çok daha tasarruf ettirecek bir yol önerebilirim.İstermisiniz.

osman yazıcı ve murat acar bunu beğendi.
  5. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Akli başinda normal biri lpg ye sicak bakmaz bence ama secim meselesi.Benim tek korkum ticari motor sahipleri caliştirdigi elemani degilde benzin fiatindan yirtmayi duşunurlerse diye.

6. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    en ufak kazada motoru yatırdıgınız an cıkacak kıvılcım ve muhtemel olusabılecek gaz kacakları cok buyuk sıkıntı yaratır .

7. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    böyle bir malzemeyi üreten kişi çok akıllı bir kişi olabilir,fakat bunu kullanacak kişinin aklından şüphe ederim
    motorda kullanacak...ekonomi yapacak...)))::)))::))),bunu düşünen kişi bence motora binmesin.bunu konu olarak tartışmayı bile boş buluyorum,faydalı ve yararlı bilgiler paylaşılsa daha yararlı olur diye düşünüyorum.......

selamlar

8. Alparslan Türk

Alparslan Türk Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bence aceleci davranıyorsunuz eleştirmekle. Montora binmenin kendisi de tehlikeli, elinizden düşürmediğiniz cep telefonlarını kullanmak da öyle. Arkadaş kullanan varsa bilgilenmek istiyorum diyor. Güvenlik önlemleri alındıysa, bunun teminatından emin olunmuşsa neden kullanılmasınki bu sistem?

9. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hocam motosiklet doğası gereği kullanıcısının veya dış bir desteğin varlığı olmadan ayakta duramayan bir araçtır. 4 tekerlekli araçların aksine tek başına ayakta duramaz, devrilir. Gene büyük ve 4 tekerlekli araçların aksine, yakıt deposu bu düşme anında ilk hasar görmesi muhtemel parçalardan biridir. 4 tekerlekli araçlarda yakıt tankları korunaklı noktalardadır.
    Bu kadar yüksek riske sahip bir cihazda, yanıcı bir sıvılaştırılmış gazın yakıt olarak kullanılması, tavsiye edilen bir durum değildir. Bu iş aldığımız güvenlik önlemleriyle de alakalı değildir. Çünkü böyle açık bir kasada alınabilecek güvenlik önlemleri bence alabildiğine sınırlı ve "güvenli"/"yeterli" olmaktan uzaktır.

Arabalarda kullanılıyor diyorsunuz, ama yapılan uygulamaların ne kadar güvenli olduğu yüksek derecede tartışmalı bence...

osman yazıcı bunu beğendi.
  10. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence de çok önyargılıyız. Lpg'nin benzinden daha fazla yanıcı özelliği olabilir. Benim bildiğim lpg'yi zararlı yapan havadan ağır bir gaz olması sebebiyle sızdırma anında yere çökerek zehirlemesi, yada havadan parlayabilmesi. Yani benzin 1 metreden kıvılcımla ateş alıyorsa, lpg 3 metreden alabilir gibi düşünebiliriz. Özellikle doğalgaz cevrecil bir yöntemdir. Aynı sürede motosikletin çevreye arabalardan daha fazla zararlı gaz saldığı gerçek. Bir nebze faydası olacaksa ben motorumu garantili bir sisteme dönüştürürüm.

11. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok