Motosiklet nakliye

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhabalar, ben Gaziantep'de yaşıyorum, motorumu İstanbul'dan aldım. Nakliye için otobüs firmasını düşünüyorum. Kargo çok fazla para istiyor yaklaşık 750 tl civarında, otobüsle 70 tl hallediyorlar. Daha önce otobüsle motosiklet taşıyanlar varsa. Tecrübelerinden yararlanmak isterim. Dikkat edilmesi gereken noktalar nedir. Motorun grenajları hasar görüyor mu, motor dik bi şekilde mi taşınmalı sığmaz ise yan yatırmalarına izin vermem gerekir mi? Eğer otobüsle getiremez isem sürerek getirmem nasıl olur. mesafe 1200 km :) ve hiç uzun yol tecrübem yok. Motor kawasaki ninja 250r'dır Yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    merhaba. ben geçen ay geliboludan motorumu aldım . seninle aynı durumdaydım. ancak oradan sürerek getirmeyi düşünerek almaya gitmiştim aslını sorarsan. Gelirken sulu kar ve rüzgarın bu kadar etkili eseceğini hesaplamamıştım. :) Bir de gerekli ekipmanlarımının yeterli olmaması cabası tabii. Çanakkaleye geldiğimde bir sorayım diye otobüs firmasına sorunca otobüsle getirebilmemin mümkün olduğunu öğrenmiş oldum. Ardından otobüs bagajına dik olarak yerleştirdik otobüsteki görevlilerle birlikte. Bu arada bağlamayı da ihmal etmedik. Bunun için halat vs. gibi şeyleri bulundursan iyi edersin. Bir miktar da ek para verdim motor için. Kimisi istemiyebilirmiş de. 20 tl verdim bende sadece. Önerim otobüsle götürmendir. Götüreceğin saat olarak da normalde insanların fazla kullanmadığı bir saati tercih edersen daha iyi olur senin ve otobüs firması için. Atladığım, soracağın başka birşey de olursa bu konuda söylerim.

Murat Ateş bunu beğendi.
  3. Mert

Mert Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    merhaba, öncelikle bende kawasaki ninja 250r kullanıyorum. Motosikletini sürerek gitmiyi kalkarsan ? 1200 km. sana yakıt olarak 200 TL.'ye mal olur, ve hiç uzun yol tecrübem yok. diyorsun; bence hem ekonomik yönden hemde daha sağlıklı olması açısından sen otobüsle götür. naçizane fikrim. kolay gelsin...

Murat Ateş bunu beğendi.
  4. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hava şartları güzel olsa sürerek getirmek isterdim. Malum yollar kara kış :(

Bir de Ninja 250 r kullanan arkadaşlar motorla ilgili ne gibi sıkıntılar var paylaşırsa sevinirim. Örneğin Durması, virajlarda yol tutuşu, uzun yoldaki konforu, şehir içinde trafikte kullanımı gibi.

5. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    bundan 6 7 sene evvel esenler otogarına arkadasımın bmw gs 650 sini göturmustum istanbul dışına yolluyordu nereye hatırlamıyorum , dikiz aynalarını sokerek otobusun bagajına tekerlerinin üzerinde saglam iple bağlamıstık sanırım sorunsuz gitmişti yan değil değil dediğim gibi tekerlerin üzerinde yolladık

Murat Ateş bunu beğendi.
  6. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    2-3 sene önce motorumu Zonguldak'tan Samsun'a götürmek amacıyla otobüs görevlileriyle görüşmüştüm.. Yüksek bagajlı bir araç bulabilirseniz aynaları söküp dik bir şekilde yükleyip bağlayabilirsiniz.. Görevlilerin benden isteği benzin deposunun boş ya da içinde çok az benzin olmasıydı.. İçeriye koku verebiliyormuş bu konuda tedbirinizi almanızı öneririm.. Saygılar..

Murat Ateş bunu beğendi.
  7. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Sizin taşıma işleriniz başarılı olmuş. Benim işler biraz rast gitmiyor.

Motosikleti almak için arkadaşımın adına vekalet çıkarttım ve Seç turizmle gönderdim. Şans bu ya 70 tl masraf edip gönderdiğim vekalet otobüs firmasında kayıp oldu. Firma müdürü ile görüştüm. Ortada bi mağduriyet var. Benimde cebimden para çıkmasın sizinde diyerek, motosikletimi taşımalarını teklif ettim. Kabul ettiler ve firma bu tür taşımacılıkları kesinlikle yapmıyor. Tabi sıkıntılar biter mi yine devam ediyor. Seç turizm araçları Neoplan starliner, bu araçların bagajları oldukça alçak. Sığmama ihtimali yüksek :( Bu aralar tam esenler otogarına motoru götürecektik, İstanbul'da havalar bozdu. Bu işte de vardır bi hayır diyerek geçiştirdik. Geç olsun kazasız belasız olsun diyoruz.

8. istanbulnakliyat

istanbulnakliyat Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    İyi günler arkadaşlar İstanbul bölgesinden Türkiye'nin dört bir yanına motosiklet taşıma işleriniz için İstanbul Nakliyat firmamızın web adresini ziyaret ederek iletişim numarasından arıyabilir ve motosikletlerinizin taşıma işlemleri için irtibata geçip destek alabilirsiniz.
    Tüm motorcu arkadaşlarıma İyi günler, Dikkatli sürüşler..:harika: