Motosiklet önerin

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında mehtap08 tarafından paylaşıldı.

1. mehtap08

mehtap08 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    selam.. ben motosiklet almak istiyorum... ama hiç tecrübem yok..
    boyum 170
    kilom 60
    bütçem 5000
    şehir içinde kullanabileceğim bişey arıyorum.
    araştırma yaptım ve enduro motorların benim için daha iyi olacağını düşündüm.. bu tarzda bana tavsiyeniz var mı?

2. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Başlangıç için büyük hacimli endurolardansa küçük bir commuter almak daha uygun olabilir, ben de önümüzdeki günlerde bir YBR125 alıp başlayacağım motora. Daha önce güvenli sürüş eğitimi almıştım, size de tavsiye ederim.

mehtap08 bunu beğendi.
  3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    YBR125 candır. Ancak uzun süre üstünde duruyorsan biraz oturmada selesi ağrı yapıyor.
    CBF150 düşünebilirsiniz. Fiyatları aynı seviyede oynuyor. Ancak kullanmadım hiç.

Diğer yandan lütfen bütçenize; güvenli sürüş eğitimi ve full koruma ekipmanlarınızı ekleyiniz. ÇÜnkü düşüneceğiniz motor kadar bunların fiyatı tutmaktadır.

Ayrıca tanışma bölümüne kendinizi anlatan bir yazınızı paylaşmanız ve mümkünse avatar resminizi eklemeniz sizi tanımamız için önemlidir.

Saygılar.

mehtap08 bunu beğendi.
  4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Güvenlik ekipmanları için İstanbul'daysanız Delta bisiklete bakın. Hazır indirimliyken alabilirsiniz

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Güvenli sürüş egitimi ve full koruma alın lütfen

6. mehtap08

mehtap08 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    yorumlar için çok teşekkür ederim. full koruma ekipman almama gerek var mı bilmiyorum.. motosikleti ulaşım için kullanıcam.. bir yerden bir yere giderken o kıyafetleri falan giyemem ki... sadece kask almayı düşünüyorum.. ybr125 şehir içinde kullanışlı olur mu?

7. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Mehtap Hanım,

Zaten kazaların büyük çoğunluğu şehir içinde oluyor. Dilerseniz araştırma yapın.

Kask kafanızı korudu. Peki vücudun diğer kısımları? Sevgili Rahmi Hoca facebookta birşey paylaşmıştı. Kaliteli korumalara harcıyacağınız maliyet yaklaşık 3500 Dolar iken, vücut yaralanmalarından 5 milyon Dolar harcanabiliyor. Bu konu hayatınızın önemine kalmış.

Motorumun ağırlığı yakıtla 200 kilo kadardır. Dururken dalgınlıkla ayakkığı açmayıp inmeye kalkarsam bacağımın üstüne düşer. Bunun sonucunda dizin, bacağım, bileğim, ayağım kırılabilir. Ve bu olasılık yüksektir. Dolayısıyla full koruma şarttır.

Saygılar.

mehtap08 ve Hüseyin U bunu beğendi.
  8. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kimse ehliyeti sormamiş.Ehliyet önceliğin olsun Sonra bunlari düşün.Ayrica hafifliği kullanim kolayliği olarak scooterlar bayanlara çok yakişiyor bence :) Zonguldakta pembe bir scooter kullanan bayan var pembede bir kask çok yakisiyor.Bunuda düşünebilirsin bence.

9. mehtap08

mehtap08 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ehliyet almadan kullanmama ailem de izin vermez zaten.. scooter istemiyorum... fazla kolay... ismail bey tavsiyelerinizi dikkate alıcam.. teşekkür ederim :)

Hüseyin U, İsmail ve Kaan Tunç bunu beğendi.
  10. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Şehir içinde 50km hızla bile düştüğünüzde çok ciddi sonuçları olabiliyor.Bir de motor kazalarında ayaklar ve bacaklar ilk ve en cok hasar goren yerlerden.Ayrıca ayak ve kaval kemiği kırıkları hem çok geç iyileşir (özellikel ayak) hem de ciddi düzeyde olur.O yuzden bence kaval kemiğini de koruyacak bir çizme ve pantolon hayati.Bu saydıklarım şehir içinde düşük hızlarda bile oluşabilecek şeyler. ekipman bence güzel şeyler kaçmamak lazım:) Scooter yerine bence ybr125 falan daha mantıklı olabilir dediğiniz gibi.(tekeri daha buyuk çukur vs için,motoru bacaklarla tuttugunuz için daha kontrollu vs) Düşük hızlar olsa bile şunları düşünün.Mesela oldugunuz yerde (hızınız 0) duvara kafa attığınızı ya da asfaltta koşarken bir anda balıklama atlayıp suratınızı betona çarptığınızı.ki motosikletlle bunun 10larca 100lerce katı fazlası olacak.Bunlar bile ciddi hasar verebiliriz size. Derimki eldivenlere kadar full ekipman alın (böylece trafikte bayan olmanın dezavantajlarını da ortadan kaldırabilrsin),bir de istanbul da hondanın sürüş eğitimini şiddetle tavsiye ederim. (nasıl frenleme yapacağınızdan virajları nasıl alacağına kadar) şehir içi ya da düşük hız vs diye motosikleti hafife almamanızı öneririm zira kendisi o durumda bizi de hiç hafife almaz asfalta çarpıverir.

Özetle: ybr125 + full ekipman + güvenli sürüş eğitimi izleyeceğiniz yol olursa daha uzun yıllar motosiklet kullanabilirsiniz. Keşka bayan sürücüler daha da artsa girdikleri her ortamda olduğu gibi trafiği de daha da medenileştirseler.

Şenol SEL ve mehtap08 bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletin şehir içi dışı sürüşü diye bir şey olmaz.Bakınız http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/

Mehmet CINBIL bunu beğendi.
  12. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hanımefendi
    Sizin yedek parçanız yok. Lütfen bunu unutmayın. Böyle bir olay başınıza gelmesin tabiiki ama siz yine de tedbirinizi alın derim. Şenol Bey'in link verdiği resimlere bakarsanız önceliği anlayacaksınız...
    Motorunuz şimdiden hayırlı olsun.. Kazasız güzel sürüşler dileğimle...

13. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ben de size uygun ybr125 diyorum. Ayrıca koruma ekipmanlarını da ekliyorum. ;)

14. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben Yamaha wr123 x yada r derim, boyunuz 900 mm sele yüksekliğini kurtarır diye düşünüyorum :)

15. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Doğan abi naptın ya :) ben 1.83 um ustune kuş gbi cıkıorum ufak bi alet diilki o kdr wr125x :)

16. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla 1,65 boy ile kullananları gördüm :D

17. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bizim Ziya'dan bahsediyorsun sanırım abi :) Adam hakkını veriyordu motorun gerçekten. Şimdi XT660 almış.

18. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    aynen :D
    Taaa o zamanlar bana öneriyordu xt yi demek şimdi kendi aldı ,iyi yapmış valla :)

19. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sanırım şenol hocam ın attığı linki incelerse bu bayan arkadaş bence korumaların ciddiyetini anlar

20. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    İğrenç :confused: