Motosiklet ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa ve yakın il ve ilçelerden tüm dostlarımızı bekleriz.Motosikleti olan olmayan herkes DAVETLİDİR:

2. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    eğitim şart...:)

3. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    kesinlikle eğitimsiz olmaz arkadaslar bu konulara ilgili olun lutfen

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    eğitimi küçümsememeli ve gereken eğitimi almayı kompleks yapmamalıyız ben çok duyuyorum hadi canım ne gerek var bende doğuştan yetenek var gibi lafları.. hele sözkonusu motosiklet gibi risk oranı yüksek bir araçsa eğitimi temelden sağlam almalıyız

Goktug Uguz ve Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol abicim öncelikle merhaba istanbul kadıköyde evime yakın sürücü kursuyla anlaşmalı bir eğitmenle görüştüm saati 60 tlden eğitim veririm dedi günde 1 saat toplam 5 saat özel ders bire bir bana güvenilir geldi sen tecrübelisin abicim ne dersin şimdi konuyu görünce ve bugünde görüştüğüm için sana sormak istedim. 5 saat birebir yeterlimidir sence başbakanlık eğitmeniymiş ayrıca?

6. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ayrıca bi aksilik olmazsa Ulaş kardeşimin tafsiye ettiği yerden honda CBF 150 motosiklet alacağım almadan eğitim almanın iyi olacağını düşündüm...

7. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    emek veren egitmenlerime simdidn tesekkurler..arkadaslar malesef askeri egitimde oldugum için katılma sansım imkansız:)

8. Koray

Koray Üye

Motosiklet:
    Gilera
    Böyle girişimlerde bulunan abilerimize ülkemizdeki motorculara doğruları gösterdikleri için teşekkürler ederim.Ülkemiz motorcuları (bende dahil) şimdi olmasa bile ileride sizlere bize yaşama ve yaşatma hakkımızı açıkladığınız için minnettar kalacağız !!
    [ Hiçbir Motorcu Arkadaşımın Tekerine Taş Değmesin ]

Önder Yıldırım bunu beğendi.
  9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Başbakana motosiklet eğitimi mi vermişte bu payeyi almış.ne demek miş başbakanlık eğitmeni.NEB eğitmenidir o kişi.
    Arkadaşlarım
    Motosiklet kullanmayı öğrenmek ayrı şey "Güvenli Sürüş Eğitimleri" ayrı şey.Bunları ayırt etmek lazım.Sadece MEB den sertifikalı eğitmen sana Güvenli Sürüş Eğitimi vermez veremez.Kendiside bilmiyor ki neyi versin.MEB ten sürücü yetiştirme sertifika verenler hayatlarında motosiklete binmiş kişiler değildir.Ki eğitmen yetiştirebilsinler.Bu yasal bir zorunluluktan öte hiç bir anlamı olmayan sertifikadır.
    Varsa çıksın bana biri desin evet MEB de çok iyi sürüş eğitimleri veriliyor Bütün eğitimler 1958 yılında çıkan yasaya göre veriliyor.Sorarım size kimin motosikletinde platin var kimin motosikletinde distributör kapağı var.O eğitmen yetiştirme kurslarında teorik eğitim veriliyor.Eğitmenler hayatlarında motosiklete artçı olarak bile binmemiş kişiler.Sana bana ne verebilirler.
    Gidin OMM
    EMOK
    LAMATECH Rahmi BARUTÇU
    ART İleri sürüş teknikleri eğitimleri Akademisi
    gibi yerlerden eğitim alın.
    Diğerleri faso fiso.Para kazanmak için iş yapana tüccarlar.

Motosiklet sürüş eğitimi veriyorsa bile saati 60 TL çok para.Çok değil hatta astronomik.
    OMM de tüm gün verilen( 08:00 - 18:30) "güvenli sürüş Eğitimleri 150 TL
    gerisini sen hesap et.

10. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Honda ya git diyorum konuya noktayı koyuyorum. motosiklete hic binmemis biriydim 8-9 nisanda oraya egitime gittim. anlatmam cok zor arkadasım ama sana su kadar soylemek isterim ki disardaki insanların hatalarını dahi gozlemleyebiliyorum sadece 2 gun olmasına ragmen çok bbüyük bir yol katettim. simdi gğvenli sürüş egitimi 2 için gün alacagım çünkü cok memnun kaldık

11. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Göktuğ kardeşim çok sağol biraz önce onuda inceledim zaten CBF 150 alacağım bu hafta inşallah bi aksilik olmazsa e bide onunla eğitim veriyorlarmış bakalım 1-2 yerle daha görüşcem olmazsa oraya giderim önerini dikkate alacağım;)

12. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    cbf 150 ile dans etmeye baslıyorsun kurs sonunda keske imkanım olsada uyguladıgımız parkuru sana gosterebilseydim ama kısaca yazayım.

Elimizle calısmayan motoru tasımakla basladık. Daha sonra sadece debriyajı kavrama noktasına getirip gaz vermeden kavrama calıstık. daha sonra pistin cevresinde dolandık. ( tabiki teorik anlatılanları ve hocaların aralardaki anlattıklarını yazmıyorum.) bir baktık sonra cidden motor ustunde geziyoruz. simdi bunu okuyanlara komik gelebilir fakat ben heyecanlandım cunku ilk kez motora oturdum :D sonra dönüş egitimleri slalom egitimleri fren teknikleri nokta frenleme bayır yukarı kaldırma calısmaları derken trafige cıkabilecek hale geldik. evet sadece 2 gunde hatta kurs sonunda hocalarımız sagolsun 500cc lik bir motoru bile denetti bize cok heyecanlıydı. Burda okuma sansları yok ama Aydın hoca ve Ufuk hocaya hem guleryuzlu davranısları hemde biranda anlayamadan bize ogrettikleri teknikler icin ve en onemlisi bizi gibi 9 adet caylaga harcadıkları sabır icin sonsuz tesekkur edeiyorum.

13. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Ayrıca bu hondadan 3 ay once ayrılmıs bir hocanın da telefonunu verebilirim ozel ders veriyor gercekten basarılı japonya da egitimlere katılmıs bir egitmendir kendisi. sanırım saati de 50 tl ye veriyordu. ve anadolu yakasında ikamet ediyordu

14. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    vallah Göktuğ kardeşim şimdiden heyecanlandım:) yarın bi abimin tasiye ettiği hocayı arıyacağım e sende özelden gönder istersen elimde bulunsun ileri eğitimde görüşebilirim ayrıca cbf 150 nsldı ben daha hiç kullanmadım benim boy 1,85 sence rahat kullanabilirmiyim eksilerini artılarını kendince yazsan çok sevinirim.

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    benimde boy 1.84 civarı soyle soyliyim ilk baslangıcta onun farkını cok anlayamıyorsun yani bir sorun yok. fakat daha sonra 500cc lik hondaya binince biraz ufak oldugunu anladım. ama dedigim gibi cbf150 den nefret ediyordum ama orda binince hosuma gitti :) bide ilk motor binişimiz ya belki de ondan. ben sana ozelden hocanın bilgileri yollayacam

16. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ayrıca böyle gerekli bir eğitimde İstanbulda olsa ya ne güzel olurdu dimi istanbullular:)

17. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bursadaki eğitimden bahsediyorum tabi:)

18. ümit ecevit

ümit ecevit Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Kanuni
    şimdilik bi maxiscoter buldum vitessiz onunla idare ediyorum.ama değiştirmeyi düşünüyorum istanbulda bir hoca şart oldu sanırım.forumda varmı acaba güvenli sürüş eğitimi veren kimse ?

19. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    önder ben ders verebilirim tek seans kesin çözüm:)

20. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cnm sağol ya hondanın eğitimini aldım ben o yazı almadan önceki yazım...:D ama Ümit hocama yardımcı olabilirsin...:)