Motosiklet yakıtın normalden fazla yakması

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhaba, motosikletim sonradan çok yakmaya başlamıştı. Sorunu buldum belki başkalarına faydası olur diye bu bilgiyi paylaşmak istedim. Yakın zamanda Kawasaki ninja 250 r ile kaza geçirmiştim. Kazada egzoz kopmuştu. Tamirci sonra geri monte etti, tabi monte ederken sağlam yapmadığı için borularda kaçak var. Bu kaçaktan dolayı motosikletim çok fazla yakmaya başladı, eskisine göre daha fazla titreme yapıyor. Motor 120 140 dan sonra gitmiyor boğulup kalıyor. Egzoz borusundaki en ufak kaçak motoru çok değiştiriyor.

Halil Arıcı bunu beğendi.
  2. Halil Arıcı

Halil Arıcı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim de bir zamanlar canımı sıkan bir mevzuydu hakkaten. Egzozu kendin düzelttiysen ne kullandın kaçırmaması için?

3. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    120-140... Boğulup kalmazsa daha hangi hızlara ulaşmayı planlıyordun acaba...Ben bu hızlardan çok korkuyorum,o yüzden yazma ihtiyacı hissettim.Bence herkes de korkmalı.Dönüşü olmayan hızlar bunlar.
    Biliyorum konun bu değil ama ben yinede içimdekini yazdım.
    Bol şans.Kazasız belasız.
    Saygılar.

Murat Ateş ve EBaşaran bunu beğendi.
  4. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Tabi ki tehlikeli hız ama herkes altındaki motorun son hızını görmek ister herhalde. Söylediklerine göre 200 yapıyormuş. Motor 100 geçtikten sonra sürücünün motor üzerindeki hakimiyeti azalıyor. Sürekli yüksek hızlarda gidilmesi çok tehlikeli ama yolun ve trafiğin uygunluğuna göre ara ara gaz açmak gerekiyor. Bunu tarzınız gereği yapmak istiyorsunuz Sonuçta racing tarzı motor kullanıyoruz. ama ne kendi ne de başkalarının canını tehlikeye atmamak gerek.

H. Nuri bunu beğendi.
  5. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Egzozu yaptırmadım ama tamircinin yaptığı şekli inceledim kelepçeli bi sistem kullanmış. Ya kelepçeyi iyi sıkmamış yada kelepçe iyi bi yöntem değik kaynak yapılması gerek.

6. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki