Motosiklet yarışı faciayla bitti

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Fatih GÜLTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Fatih GÜLTEPE

Fatih GÜLTEPE Kıdemli Üye

Elektrik direğine çarpan 22 yaşındaki üniversite öğrencisinin vücudu üç parçaya bölündü.

KADİR TAMER / MUĞLA (AHT)

Muğla Uğur Mumcu Bulvarı'nda 3 arkadaş arasında başlayan motosiklet yarışı faciayla sonuçlandı. Elektrik direğine çarpan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi gencin vücudu üç parçaya bölündü.

Muğla Üniversitesi Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Yılmaz Reşat Güneş (22) kendisine ait motosikleti ile birlikte arkadaşlarıyla buluştu. Bir süre kent merkezinde dolaşan Güneş ve arkadaşları daha sonra kent merkezinin dışına çıkarak Muğla-Marmaris Karayolu'na doğru hareket etti.

Motosikletli üç arkadaş daha sonra kent merkezine gelirlerken yolun boş olmasını fırsat bilerek Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde yarış yapmaya başladı. Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde üç arkadaş arasında başlayan motosiklet yarışında Yılmaz Reşat Güneş 10 RD 115 plakalı motosikletinin hakimiyetini kaybetti. Motosikletiyle birlikte orta refüjde bulunan kaldırıma çarpan Güneş, yaklaşık 46 metre ileride refüj arasındaki elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisi ile vücudu üçe bölünen Güneş hayatını feci şekilde kaybetti.

Güneş'in kullandığı motosiklet ise yaklaşık 400 metre savrularak yol ortasına devrildi. Kazanın ardından olay yerine gelen trafik ekipleri, ceset parçalarının geniş bir alana yayılması nedeniyle yolu kısa süreliğine trafiğe kapadı.

Kazada feci şekilde hayatını kaybeden üniversitelinin motosikletini bir hafta önce satılığa çıkardığı öğrenildi. Genç üniversitelinin motosikletini satarak elde edeceği parayla yaz ayında Amerika'ya gitmeyi planladığı kaydedildi. Ancak Güneş'in arkadaşları ile girdiği yarışta kullandığı motosikletinin hakimiyetini kaybetmesi sonucu feci şekilde hayatını kaybetmesi sonucu bu hayali de yarım kaldı.

CESEDİ 1,5 SAAT ELEKTRİK DİREĞİNİN ALTINDA BEKLEDİ

Üç arkadaş arasında başlayan yarışta feci şekilde hayatını kaybeden Yılmaz Reşat Güneş'in cesedi yaklaşık 1,5 saat boyunca olay yerine savcının gelmesi için elektrik direğinin altında bekletildi. Olay yerine savcının gelmesinin ve incelemenin yapmasının ardından Güneş'in cenazesi Muğla Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile alınarak Muğla Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

2. kadir.boz

kadir.boz Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    abi heryerde kaza haberi ozaman profesyönel olmayanlar artık bunları kulağına küpe yapsın yarış yapmasın:mad:
    otoyollar pist değildir

3. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Allah rahmet eylesin...

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok yazık. bunlara dur demeliyiz. boşa yere giden canlar.

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    offffff

Allah rahmet eylesin, ne diyelim gencecik insanlara yazık oluyor, ne vardı yarışacak be çocuk.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    aptallar otoyollarda veya devlet yollarında yarışılar ve telef olurlar.
    ve ben bu yüzdem onlara rahmet okumam.

Bülent.Ö bunu beğendi.
  7. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Motorsklet yarışçılığı ayrı uzmanlık gerektirir. Pist, asfalt, lastik gibi koşullar olsa da aynı yarış aynı şekilde sonuçlanırdı.

Hepimizin arabası var, yarış yapıyor muyuz? En fazla gokarta gideriz keyif için !

Barış bunu beğendi.
  8. ahmet önder

ahmet önder Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yazık olmuş allah rahmet eylesin

9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

yollar piste falan benzemez en ufak bir kasis çıkar hakimiyet kayıp vücut pert iki tekerin karizma yerlerde . yarışacaksan git istanbul parka seni göreyim.

10. Mustafa Bilgin

Mustafa Bilgin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin ölen kardeşimize çok üzücü gerçekten ama işte bunlar cahiligin ve gençligin verdigi şeyler ..ben yaklaşık 20 yıldır motorsiklet kullanıyorum ve binmedigim çok fazla motor kalmadı.ama hiç bir zaman kaskımı koruyucu kıyafetlerimi giymeden yola çıkmadım çıkmamda beni tanıyanlar bilirler asla kassız ve monsuz gören olmamıştır ve asla trafikte yarış falan yapmam yapmadımda .yarış yaptım zamanında ama hep trafige kapalı alanlarda.hata yarı resmi olarak ..gerçekten bu işler basit gibi görünüyor galiba insanlara gerekli eytimi tecrübeyi kazanmadan parası olan racing makina alıyor.bu işler çok basitdegil bu işler hava yapmaya gelmez bunu anlatamadım bir türlü insanlara benimde çevremde parası olan 1000cc racing motor alanlar var anlatım bakın bu iş öyle degil tecrübe gerektiri dedim adamlar bana git be işne sendenmi ögrenecegiz sen git kendine 1000cc bir motor al ondan sonra konuş falan böyle salakca konuşmalar giriyorlar işte buda onları öldürüyor .benim edeindigim tecrübe sonucu anladımki.hiç bir zaman ben bu motoru artık bitirdim bana yetmiyor demek için gerçektende o motoru bitirmen gerekli her yönüile ama ma lesef söyle etrafa batıgım zaman daha 600cc bir makinaya eh şöyle böyle kullan biri ee artık bu bana yetmiyor diye biliyor ne kadar çok yanlışlıklar ne kadar hatalar yapılıyor bence herşeyin başı tecrübesizlik cahillik ..

Erol Ceyhan ve Şenol SEL bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Mesajınız için teşekkürler
    Ama cahillikle salaklığı karıştırmamak lazım.Bu çağda bu metropollerde cahiiliği ben şahsen kabul etmiyorum.Çağımız uzay çağı.İnternet TV gazeler diye bir şeyler var.Bir sürü sürüş eğitimi veren kurum ve kuruluş var.Bunca motosiklet ve ekipmanları ve üstelik binlerce adam gibi motosiklet sürücüsü varken cahil kalmak imaknsızdır.Ha salklık o bedava zaten.
    Lütfen

12. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

adama yav kaskını niye takmıyorsun diyorsun boş veeer diyor az sonra bi patırtı adam yerlerde asvaltla maç yapıyor nakavt olmasına az bişi kalmış. hele bazıları varki onlara çok uyuz oluyorum moto siklet sürüyor kaskını ya koluna takmış yada arkaya bağlamış.

13. Onur.Gurbuz

Onur.Gurbuz Yeni Üye

Motosiklet:
    Salcano
    Aynen Benim Arkadaşımada Diyorum Antalyada Çok Sıcak oluyor Terliyorum Diyor Terlemen Senin Hayatından Önemlimi Ya :S

14. Mehmet Keles

Mehmet Keles Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

Bende sizin gibi asla kiyafetlerimi giymeden cikmam,eger cok sicak ise soguk tutan ic camasirlar giyerim.
    Allah rahmet eylesin,,,
    Direge carpana belkine süratte cok fazlaydi,,kiyafette ,kaskta pek koruyamazdi..bence
    Gözümün önunde benim, bir bayan iki tekerleklen kaldirima yanlamasina dayandi ve ve kontrolünü kaybetti. Lamba diregine carpti..hizida belki 50 filandi,,bayanda kirilmamis bir kemik kalmadi,,bu anlattigim 15 sene önce olmustu,,bayan hala ameliyat üstüne ameliyat oluyor,,

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    geçen yıol ikitekerde bodrumdan katılan bir yarışmacıyla bu konuda bayağı atıştım
    adam evinden sahile terlik kısa şortla gidip geliyor ve bunu marifetmiş gibi anlatınca dayanamadım bir kaç adam gibi kelam ettim nerdeyse adam beni vurmaya gelecekti Bursa ya
    ben lafımı ediyorum artık.Diğer canlı türleri bu hareketleri yapıpta telef oluyorsa arkasında ne rahmet okurum nede acırım.olan bize oluyor.Bunlar yüzünden bize tü kaka bakıyorlar ailelerimiz bu kazalar yüzünden bizlere baskı yapıyorlar motosiklet tehlikeli diye.

16. Mehmet Keles

Mehmet Keles Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

Cok haklisiniz..
    Zaten bu tip kisilerlen muatap bile olmuyorum,,
    Benim icin bu kisiler gercek bir motorcu degil,,yanliz ve yanliz hava icin motor sürüyorlar.