Motosikletçilerin Vücudundaki Bazı Elektrolizler.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ergun Erensir tarafından paylaşıldı.

 1. Ergun Erensir

  Ergun Erensir Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2009
  Mesajlar:
  253
  Beğeniler:
  85
  Şehir:
  İstanbul/Bostancı
  Motosiklet:
  Honda
  ALINTIDIR.

  1- MOTOGLOBİN : kandaki Motoglobin düzeyi düştüğü zaman, motosikletçinin göğsünde sıcak bir basınç belirir. vantilatör vb araçlarla yapılan rüzgar fayda vermez ve acilen artçı veya yapılabiliyorsa pilot selesine otutturularak motosiklet sürmesi sağlanır. kısa bir süre sonra kişi kendine gelecek ve korumalıklarının tam olup olmadığını kontrol edecek hale dönüşecektir.
  Tedavi edilmediği durumlarda bütün gün internette motosiklet video klipleri izleyip veya oyunları oynayıp ya da her ikisini birden yaparak içine kapanır hale gelecektir.

  2- HİDROMOTO : Kanda motosikletsilikten dolayı yükseldiğinden, en kısa sürede bol su ile herhangi bir motosiklet yıkattırılıp kurulatılması sağlanır. kişi ilk başta bol köpük kullansa da, kısa bir süre sonra elektronik beyine vb. elektronik aksama su sıçratmayacağını aklederek, yıkama işlemi akabinde zinciri yağlayıp, gerekli yerlere WD40 sıkacaktır. Ancak kesin çözümü, bir motosiklet sahibi olup kendi motosikletini yıkamasıdır. bu durum bazı croos sürücülerinde farklı olur, onlar motosikletleriyle akarsu veya durgun sulara girerler. çamur partikülleri sayesinde yaşamlarını sürdürebilenlere rastlanmıştır.

  3- TANSİOKTAN : Motosikletsiz veya uzun süre yol yapmayan sürücüde kalp çarpıntıları, uzaklara dalıp gitme, uykusuzluk veya eğer uyuyabiliyorsa rüyasında "vınnn" "rınnnn rınnn" gibi sesler çıkartırlar. genellikle kuytu köşelerde kasklarına sarılarak hüzün hali belirebilir. Bazı ileri safhalarda, geçmişte yaşadığı motosikletli grup gezilerini düşünüp yüzlerinde tatlı bir tebessüm belirse de o günleri bir daha yaşayabilmeleri çok uzak görünür.
  Bilinen tek kesin tedavileri vardır; hemen kurşunsuz 95 oktan benzin koklatılıp en yakın motosiklet acentasına götürülmelidir. Daha da acil durumlarda herhangi bir motosiklet kiralanıp geçici bir süre seanslara devam edilmeli ancak kesin tedavinin motosikletinin ruhsatında kendi ismini görmesinden başka yöntem olmadığıdır.

  4- MOTONDİSİT : Bu akut olarak gelişen duruma pistlere oldukça sık rastlanmaktadır. pistlerde veya tv başında motosiklet seslerini duyan motorcuları ani bir titreme sarar. yarışlar bittikten veya tv de reklam başladıktan sonra yavaş yavaş transa geçip hiç uyanmak istemezler ve hayallerinde sürekli en sert virajlara en geç frenajı yaparak girerler. tedavileri, hemen bol virajlı köy ve yayla yollarında güzertgah belirlemek yapılabilecek en uzun yol yaptırılıp, en yatay gezi ve lastik yanaklarının ne kadarının zemine değdiğini gösteren fotoğraflarını çekmektir.

  5- MOTOKRONER ZAAFİYET : Sevgiliyle konuşurken yahut işgörüşmesi veya herhangi özel bir durumu yaşıyor olsa bile bir motosiklet gördüğünde veya sesini bile duyduğunda başını o tarafa çevirmesi ve uzaklaşan motosikletin arkasından bakakalması, yahut sesinin duyulamayacağı ana kadar onu dinliyor olduğu andır. Transa geçtiği o süre içerisinde hiçbirşey anlamaz-duymaz-düşünmez-umursamaz.
  yapılan labaratuar testleri ve klinik deneylerde bu eşinin doğurduğu anda dahi motosikletini park yerinde bırtaktığından pişman olduğunu düşünen kocalara, grup sürüşlerinde eşlerini petrol WC lerinde unutan eşlere rastlanmıştır.
  kesin tedavisi bilinmemekle birlikte, o anda yapılacak en doğru şeyin panik yapmadan motosikletin uzaklaşmasını veya sesinin duyulamaz hale gelmesini beklemek ve anlayışlı-sakin karşılamak olacaktır. verilen ani tepkilere anlam veremeyecek olan motosiklet bağımlısı, yaşadığı duygu yoğunluğunun anlayışla karşılanmasını istemekte ve neden suçlandığını bir türlü anlayamamaktadır.
  eğer ani tepki verilecek olursa, kendisini sadece motosiklet camiası tarafından doğru anlaşıldığına daha fazla inanacak ve tabanvay yahut ikiden çok tekerli toplu ulaşım araçlarından uzaklaşacaktır.
  bu düzeye gelmiş bireylerin artık yalnız kendisi değil, çevresindeki tüm bireylerin de motosikletli terapi görerek, bağımlının yaşadığı hislerin doğru şekilde anlaşılmasını sağlamaktır.

  Kazasız sürüşler dilerim... :D

  Yürekçe
   
 2. Özgür

  Özgür Site Müdavimi

  Kayıt:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.480
  Beğeniler:
  1.303
  Şehir:
  Trabzon
  Motosiklet:
  Yamaha
  evet kabul edelim, hastayız :)
   
 3. Emre PALAK

  Emre PALAK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2008
  Mesajlar:
  549
  Beğeniler:
  201
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  Sen konuşma Özgür. senin durum bizimkinden vahim :D
  Motor hastalıkları bir yana sen bisiklet hastalıklarıda taşıyorsun biri onlarıda açıklar burda :D

  Şaka bir yana bisiklet konularını açmayın kardeşim ya bugün kendimi delta'nın sitesinde bisikletlere şuursuzca bakarken farkettim bir ara. Resmen evrimim tersine döndü :)
   
 4. fuat karadag

  fuat karadag Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2008
  Mesajlar:
  409
  Beğeniler:
  89
  hastalık hemde tedavisi pahalı .iyi motosiklet kanser tedavisi kötü motosiklet verem:D:D
   
 5. Noyan Yıldız

  Noyan Yıldız Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2009
  Mesajlar:
  367
  Beğeniler:
  108
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Honda
  Hahaha :D süpermiş ve bizzat da onaylıyorum.İzmirden geldiğimden beri motorum yoktu bir senedir falan :( Yazık bana... Şimdi aldım yol yaparken hatta direksiyona elim değdiği anda bile bütün zihnim boşalıyor ve no stress :D trafiğin stresi bile tatlı geliyor sanki :D Meditasyon yapmak gibi oysa bir senedir ne kadar gerilmişim.Bu hissi bir de Pink Floyd dinlerken ve gitar çalmaya çalışırken yaşıyorum.Ellerim karıncalanıp boşluğa düşüyormuşsun gibi ama motorun ki zirve arkadaş eksikliği hakkatten stres
  Neden araba aynı hazzı vermez bilmiyorum ama örneğin bir fiat palio ile sadece zihnini boşaltmak için hiç bir yere gitmesi gerekmediği halde alıp da gecenin bir vakti yol yapan varmıdır acaba :D Motor farklı...
   
 6. Özgür

  Özgür Site Müdavimi

  Kayıt:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.480
  Beğeniler:
  1.303
  Şehir:
  Trabzon
  Motosiklet:
  Yamaha
  Barış abi ne yapsın, 1 motosiklet 2 bisiklet var onda. damarlarında taşıdığı virüslerden haberin var mı?
  Emre boşver hiç düşünme al bir tane bisiklet 21 viteslisinden, arasıra sürersin, bisiklet sürmenin yaşı yoktur. :)
   
  Emre PALAK bunu beğendi.