motosiklete ozel ilkyardım eğitimi

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletle veya doğada oluşabilecek risklere karşı
    ozel hazırlanmış ilkyardım eğitimi

Egitim 28 saat olup 15 er kisilik gruplar halinde yapilacak ve tarih ilk 45 kisi kayit olduktan sonra belirlenecektir.
    Fiyat kisi basi : 135 TL
    Egitim yeri : Istanbul

icerik: Hafta sonu cumartesi pazar 2x9 saat

* 16 saat standart ilkyardim egitimi
    * 2 saat motosiklete ozel yaralanmalari iceren mudahaleler (kaska mudahale, boyun omurilik yaralanmalarina mudahale, boyunluk yapma, motosiklet montundan sedye yapip tasima.)

2. haftasonu cumartesi gunu sabahtan saglik bakanliginin sinavina girilecek ve gecer not alanlar bakanlik onayli kimik ve sertifikalarini alacaklar Ayni gun sinav cikisi toplanilip motosikletlerle kirsal bir alana gidilecek ve 6 saat dogada ilkyardim konulari islenecek.

* Hasta / Yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi
    * Insana zarar verebilecek kene dahil her turlu bocege karsi onleyici tedbirler isirilma veya sokulma durumunda mudahale teknikleri.
    * Doğada Omurilik Yaralanmaları
    * Yanık, donma ve sıcak çarpmasında İlkyardım
    * Doğa olaylarında Bayılma
    * Hayvan ısırmalarında İlkyardım
    * Yüksek irtifa hastalıkları
    * Boğulmalarda Temel Yaklaşım
    * Doğada Hasta/yaralı taşıma teknikleri

1 sene sonra grup bir aksam uzeri tekrar toplanacak (bunun icin bizim carsamba toplantilarimiz uygundur) egitmenimiz esliginde 4 saat gecen 1 sene icinde bu konudaki yeni gelismeler anlatilacak, ogrendiklerimizi uygulamak zorunda kaldiysak bizlerin basindan gecenler degerlendirilecek varsa eksik bilgiler tazelenecektir.

Egitimlerin tumunu prm.Tarik Balci bizzat aktaracaktir.

İlhan.Aydınlıoğlu ve Erol bunu beğendi.