motosiklete yeni başlama

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında alperen.akkas tarafından paylaşıldı.

1. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

merhaba forumunuzda daha yeniyim ve bir motosiklet almayı düşünüyorum racing tarzı bu benim çocuklugumdan beridir bir hastalıktır direk 600cc lik bir motorla başlıyacagımı söyledim bi büyügüme ve bana onunla başlarsan 1 hafta sorna tekerlekli sandalye yarıştıracagımı söyledi o yüzden cbr125 i başlama motoru olarak karar verdim daha onceden vitesli tecrübem var ( arkadaşlarımın motoruyla) ve bu motosikletin yakıtı hızlanması güvenligi nasıldır birde sizlere danışyım dedim

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    125 iyi seçim, bununla başlayın, ama güvenli sürüş eğitimi almayı da unutmayın.

3. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Düşürmeden binebilirsen iyi tercih,grenajları 1500Tl biliyorum.

4. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldiniz bende Cbr125 kullanıyorum.Şimdi sadece kişisel görüşlerimi paylaşıcam yakıt tüketimi çok az hızlanması ve max hızı bana yetiyor :) fazlasına gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta pistlerde yarışmıycaz ayrıca bizim yollarımızdan pist olmaz :D Güvenlik konusuna gelince full koruma ve kaskınızı takrsanız güvenliğiniz artıcaktır ama bir yere kadar :D Kısacası güvenli sürüş eğitimi almak şart diye düşünüyorum.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Yeni başlayacaksınız.Arkadaşlarının motoruyla kendi motorun aynı şey değildir.Arkadaşlarından aldığın emanet motorla herşeyi yaparsın ama kendi motorunda yapamazsın.
    Bu yüzden sen önce kendine adil ol.Ben hiç motosiklet kullanmadım diyerek başla bu eyleme.

Ve hemen bir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri veren kurum yada kuruluşla görüş.Benim sana tavsiyem www.lamatech.com olacaktır.Kendisi benim ve bu forumdan bir çok arkadaşımızın hocasıdır.Pişman olmazsın.
    Bu eğitimler için verdiğim linkteki iletişim bölümünden Rahmi hocamızın telefonunu al ve itribata geç.Sana gerekenleri söyleyecektir.

Bir ara benim imzamdakileri de belleğine kazı.Bu mesajlar çok uzun araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgilerden derlemelerdir.Derin anlamlar içerir.Tabii arif olana.

Full koruma kıyafet ekipman ve kafanı koruyacak kalitede KASK al ve her daim kullan.Evden markete giderken bile kullan.Kullanmayacaksan motosiklete binme.

Forumda Motosiklet eğitimleri ve dersleri adlı topikleri incele.
    Ve sakın hayatının hiç bir evresinde "İkarus Sendromu" na yakalanma.Anında yollarımız senin isteminin dışında ayrılır.

Hayırlı olsun.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

7. Samet Misir

Samet Misir Yeni Üye

Motosiklet:
    SYM
    Forumumuza hoşgeldiniz :)

8. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Hem başlangıç hem de yakıt tüketimi açısından en iyi motorlardan. KUllananlar çok daha iyi bilir.

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz

10. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    guzel motordur ama tet etmeden alma derim cunku boy ile cok alakalı iştir motosiklet ustunde rahat etmezsen ne kadar da kassan iyi bir surus yapamazsın motorunla benim boyum 1.85 flan onu test ettigimde 2 buklum kalmısım gibi hissettim haa yokmu binen benim boyumda var ama ben rahat edemedim.

11. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz sende hogeldin samet bayrampaşanın neresindensin murat mahallesi civarlarında bir tane people s 200 görüyorum yoksa o senmisin...:)

12. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    İyi seçim derim, hızlanması ve performansı yeni başlayan biri için gayet tatmin edici bence. İlk kullandığım vitesli motordu, dengeli ve kullanması, hakimiyeti kolay...

Bir depoyla çok rahat 400-450 km yaparsın..Yani 100km de 2.8 veya 3 litre yakıt ortalaması gibi...

Teknik açıdan güvenliği konusunda olumsuz birşey duymadım şimdiye kadar...Kendi güvenliğine gelince; tekerlekli sandalye yarıştırma olasılığın her motorda olduğu gibi tabiiki bu motordada var. Tam koruma ve güvenli sürüş eğitimiyle riskleri en aza indirmek senin elinde.

13. Detyroj

Detyroj Yeni Üye

Herkese merhaba bende bu geniş ailenin yeni geniş üyesiyim. Bunu söyleme nedenim boyum 1.87 kilom 110 bende arkadaş gibi cbr125 düşünüyordum, fiyatı 3000 civarında diye fakat duydum ki resimlerde görüldüğü kadar geniş değilmiş. Sığma konusunda endişelerim var ama görünüş ve honda olması nedeniyle beğendim gayet. Yaklaşık bir fiyatta başka bir alternatif sunabilecek var mı ?

14. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Cbr 125 yerine Cbf 150 kasası itibari ile daha uzun ve daha kaslı bir görünümü var geçiş motoru olduğu için pek dert etmeyin derim nasıl olsa değişecek...

Detyroj bunu beğendi.
  15. Detyroj

Detyroj Yeni Üye

Öneriniz için teşekkür ederim resimlere baktım ama sanki cbr125 daha bi güzel duruyor. daha bir kıvrımlı daha bir sportif. Nasıl desem :confused:

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yamaha Ybr 125 isabetli olur.
    KG ye veya boya göre başlangıç seviyesinde fazla şansınız yok.

Detyroj bunu beğendi.
  17. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Eğer o cüsse ile o motora binerseniz hoş bir görüntü çıkmaz ortaya motor altınızda kaybolacak anlatmak istediğim bu inanmassan binde gör....

Detyroj bunu beğendi.
  18. Detyroj

Detyroj Yeni Üye

hmm.. önerileriniz için teşekkür ederim. cbr den vazgeçelim o zaman. Aslında honda diye inat etmiştim. Çünkü çin malı olmasını istemiyorum. Derbi gpr125 var mesela ama nerenin malıdır sağlam mıdır ona sığarmıyım acaba :) yada yine 5000 liraya kadar çin malı olmayan başka bir alternatif varmıdır ?

19. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Dediğimiz gibi ilk olarak kullanacağın motorda çok fazla estetik bir görüntü aramamak lazım ybr 125 veya cbf 150 elden çabuk çıkartabileceğin motorlar arasında fiyattada zarar etmessin düşsende kalksanda masrafı olmaz cbr 125 de alsan bir sürelik kullanımdan sonra ihtiyacını karşılamıycak buna istinaden bu bahsettiğimiz 2 motordan birini seç 10.000 ila 15.000 km yap işin önemini ve zorluğunu kavra ondan sonra imkan dahilinde istediğin motoru alabilirsin herşeyi ilk motordan beklememek lazım bu motorları belli bir süre kullandıktan sonra doğru cevabı bulacağını düşünüyorum

20. arda olgun

arda olgun Üyeliği İptal Edildi

arkadaşlar ben bişey danışacaktım size yzf600r thundercat ile yzfr600 arasındaki fark nedir