Mototal :(

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Noyan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    İstanbul'un en zıt yerinde Avrupa yakasının bir ucunda olmama rağmen çok başka bir iş için Kadıköy'e gittim,o kadar işin gücün arasında uzun zamandır da kendime ince ama korumalıklı güzel bir eldiven almak istiyordum.Bir tane Revit eldivenim var ama bedeni elime büyük es kaza bir yerden edindiğim bir eldivendi ve ağrı yapıyordu.Kadıköy'de Stadın yanında ki motor cenneti gibi gördüğüm sıra sıra mağazaların olduğu yerde ki Honda'nın Show room'una girdim,İstediğim de öyle zor bulunan bir model olmasa gerek,Honda'nın orjinal eldiveni ama Oradaki Honda acayip bir cevap verdi O'nu biz satmıyoruz dedi????Peki kim satar ki Honda Mağazasında Honda'nın orjinal bir ürününü bulamayacaksam başka nerde bulurum ki????Özrü kabahatinden büyük derler ya o misal birde onu servisler satar dedi...Peki dedim içimden zincir bakımı yağlama için falan da show rooma gideriz bundan sonra...Neyse seçenek çok olunca çıktım hemen karşıda ki dükkana girdim.Eldiven sormam ile beraber beni karşıda Honda show room var oraya bakınız diye yönlendirdiler.Şaka mı şimdi bu dedim ki orada çeşit yok.Tesadüf sanırım Honda'nın mağaza sahibi de içerde idi yanında da sanırım arkadaşı iki adam vardı beni işaret edip hah dediler bu adamı biz mi konuşturuyoruz şimdi_?Mağaza sahibi olduğunu düşündüğüm abi bir iki kem küm savunma cümlesi etti,abi dedim bırak ya İstoçda sanayinin içinde ki Honda show roomda bile daha çok çeşit var idi.Anes motor(Gerçekten geniş bir show room ve seçenek sunuyorlar,servisleri için aynı şeyi söyleyemesem de ürün yelpazesi geniş)Abi beni Anes Motorun oradaki şubesine yönlendirdi,yahu dedim ben bu eldiveni illa orada bulurum demiyorum ama sanayinin içinde bir show roomda olan ürün nasıl olur da kadıköy'ün göbeğinde sizde olmaz diyorum :D Dedim yanında ki arkadaşları güldü,dediler ki sen git mağazadan istediğin eldiveni al yarı parasını biz vereceğiz ... Ehah işime gelmedi değil ama mağazadaki eldivenler gerçekten istediğim tarz değildi.Oradan çıktım yan tarafta ducati ve aprilia nın bayiliği olan bir yere girdim,gerçekten içime sinecek bir eldiven buldum orada biraz da satıcı olan Bayan arkadaşın :) ikna gücü sayesinde :) sıcak diyaloğu ve profesyonel yaklaşımı ile bir adet Acerbis :D eldivenimi aldım 90lira olan eldiven için 25 lira da indirim yaptılar ,mutlu mesut ayrıldım oradan...Moto Tal ve istanbul beni bir kez daha şaşırtıp hayal kırıklığına uğrattı...Samimi bir eleştri sadece,sonra Delta bisikletin mağzasını da gördüm ama vaktim yoktu keşke oraya da bir uğrasaydım diye aklımda kaldı,gerçi bisiklet mağazası ama gene de belki istediğim tarz bir ürün bulabilirdim diye...Hem elciği çok rahat hissederken hem de korumadan pek taviz vermeyen tek parça bantsız bir eldiven idi aradığım aldığım da bu istediğime çok yakın .Güzel bir eldiven diye düşünüyorum...Oradaki Ducati ve Aprilia mağazasına ayrıca ilgilerinden dolayı teşekkürlerimle.Olumsuz eleştirirken , iyi iş yapanlarında hakkını vermek gerekir diye düşünüyorum...

2. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende mototalda ufak bir sorun yaşadım. amacım karalamak asla değil sonuçta kurumsal biryer kişilerin yaptığı hataları servise mal etmek istemem. 1300 vtx in periyodik bakımı yapılcaktı. 2 saat sonra motoru aldım çıktım yola hararet göstergesi tavan yaptı !!! ön koruma taktırmıştım onu takarken fan kablosunu çıkartıyorlar ve takmayı unutuyorlar !!! neyseki hızlı bir şekilde motoru alıp ilgilendiler. işini dikkatli yapan çalışan seçimi yapılması lazım.

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Senin istediğin eldiven yok diye, bir mağaza karalanır mı yaw... İstediğin eldiveni internetten araştırıp,hangi mağazada var ise gidip oradan alsaydın,daha mantıklı olmazmıydı...? ;)

sedatguven ve Hakki Orun bunu beğendi.
  4. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben mağazayı ve istediğim eldivenin olmayışını karalamadım?Yaklaşımı eleştirdim
    Honda Mağazasında Honda'nın orjinal bir ürünü yoksa ve size biz O'nu satmıyoruz denirse komik olmaz mı?Puma mağazasında Puma ayakkabı olmaması , Lewis mağazasında Levis kot bulamamak gibi falan bir durum ha o ana özgü yoktur elimizde kalmadı dersiniz,biz onu satmıyoruz ne demek;Revit satıyorsunuz ama Honda Satmıyorsunuz=?İlginç,o zaman Revit Showroomu açsaydınız Honda'nın Show room'unu neden açıyorsunuz ki?Üstüne basa basa diyorum ki Servis için Pazarbaşı Honda,Show Room için İstoç Anes Motor,yaklaşım farklı felsefe farklı...

Hatta sadece servis için değil 2.el alım yapacak olan arkadaşlar da Pazarbaşı Honda ile irtibat kurup eğer istedikleri model ve motoru bulabilirlerse gözü kapalı alabilirler...

5. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ayrıca eldiven için karalama,motor fanı kablosunu takmayı unutmuşlar bir bunun için karalama ve eleştirme ?Ne olacak ki bir kablo sen takıver gitsin,akü için boşver ,lastikleri 2007 üretimi takmışlar boşver ne olacak ki dersek?Nereye varır bunun sonu , değil eldiven basit bir bandanadan tutta Motorun komple kendisini satın almaya kadar ben karşımdakinden ciddiyet beklerim öncelikle,bu ciddiyetle beraber samimiyet isterim,adam sana gülmek zorunda mı diyeceksiniz_?Belki tipini beğenmedi,sinirine gitti?Yok!öyle bir şey o zaman esnaf olmayacak,devlet memuru olacaktı...İşini iyi yapanla kötü yapanı ayıracaksın ki iyiler ekmek yiyebilsin ve ayakta kalsın!Ayrıca Motor Sektörü en ufak ekipmanında bile 50-60£ dönen bir sektör bu para sizler için ne derece büyüktür ne derece küçüktür bilmiyorum ama benim saatlerce mesaimin karşılığı olan bir para,dolayısı ile benim nakitim değilse bile vakitim kıymetli o yüzden hem nakit hem vakit ayırıyorsam karşımdakinden de bunu beklemek en doğal hakkım,ama dediğim gibi belki sizler haklısınız,ben İzmirli olarak,esnafın gayrı ihtiyari canın isterse kardeşim tarzı davranışlarına alışık değilim işte...Ayrıca sonradan Mototal'ın mağaza sahibi olduğunu düşündüğüm kişiden dolayı bir eleştrim de yok , keşke ilk diyaloğum onunla olsa idi lakin içerdeki tavır ...

Ben Pazarbaşı Honda ile hiç bir alışverişim daha olmadan motorum bile yokken telefonda kaç kez konuştum bilmiyorum,adam sağolsun sabırla anlattı dinledi,şu şöyle bu böyle diyerekten,sonradan motorum artık onların elinde,işlerinde de iyiler,yarın ayrıca sıfır motor almak istersem yada başka bir tarz ve yüksek model başka bir motor düşünürsem de kapısını çalacağım ilk kurum olacak.Bu gün bandana alırsınız,iki ay sonra gidip bir goldwing alıp çıkarsınız mağazadan kim bilir,esnaf adam bunu düşünecek her daim...Biz böyle gördük!...

Hakki Orun bunu beğendi.
  6. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Bence bunlarin yazilmasinda pek bir sorun yok, Metin. Bahsi gecen Mototalin sahibi dahil, Cay servisi yapan hanimefendiye kadar hepsi benim cok yakin dostlarim olur. Zaten bu dostluk nedeni ile ben de bu konuyu kendileri ile gorusecegim. Oradaki hava, genelde tanidik kisiler geldigi icin, hani boyle ciddi imis gibi gorunup saka yapanlar vardir ya iste oyle oldugu icin ben de ilk gittigimde "Ne bicim yer burasi, bir daha gelmem herhalde" Demistim ama bayagi bir alisveris yaptiktan sonra bu tavirlarinin asgilamak degil de samimiyetten kaynaklandigini gordugum icin sonralari bayagi bir samimi olduk. Honda motorumu sattiktan sonra aldigim 1200GS imin koruma demirini bile Mototalden almis biri olarak yaziyorum. Bu konuda mutlaka birseyler yapacagim. Haberleri olsun ve duzeltsinler.

Servis kisminda da, cok iyi ilgi ve kaliteli servis aldigimizi da yazmam lazim. Iki sene boyunca, butun motorlarimizi onlara goturuyorduk. ve hicbir yanlis ya da eksik islem yapilmadi. Ama bu hata olmaz anlamina gelmez tabii.

Noyan yazmasaydi, ne onlarin ne de benim haberim olmayacakti. Neticede bu tip olaylari aramizda zaten paylasiyoruz, ama yazinca daha kalici oldugu icin sonunda takip edip, onlar bu durumu duzeltince, onu da yazmamiz gerekir. neticede burasi da hur bir site ve bizler de iyiyi ve kotuyu burada paylasiriz. Bu bilgi cercevesinde kalir sonra herkes kendi karar verir. Diye dusunuyorum.

7. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Valla o civardaki en esnaf en iyi magazadır mototal. Her gidişimde birşey almasam bile herzaman ilgilidirler. Madem bu konu açıldı özellikle Engin e teşekkür etmek isterim.

sedatguven bunu beğendi.
  8. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkür ederim Hakkı Bey beklediğim tavır budur mağza sahibi ile şahsi bir problemim asla olamaz aksine sempatik bir kişilik anladığım kadarı ile ama eksiklerin giderilmesi yönünde tavır sergilemek en doğrusu olacaktır,kendi servisi harici bir tornavida bile değdirmediğim ve çocuk gibi sevdiğim bir motorum var ve özellikle ona el atacak insanların da aynı özeni göstermesini beklemek hakkımdır sanırım,servis konusunda ki şikayeti ben yazmadım başka bir arkadaş dile getirmiş,benim tek derdim,Honda Mağazasında Honda markasının bulunmayışı ve aslında bu da değil o güne özgü ellerinde olmayabilir onu da anlarım ama bunun dile getirilişi,biz onu satmıyoruz eldivenler orada???Bu ne demektir???

Keşke mağazaya girdiğim anda satış yada reyon görevlileri ile değil de mağaza sahibi ile diyaloga girseydim ama o adamın da on tane eli on tane kolu olmasa gerek her yere yetişemeyebilir o halde çalıştırdığı kişileri eğitmesi gerekir diye düşünüyorum...Ayrıca :D Honda'ya özgü ürünler çok satılan yada tutulan ürünler midir?Fazla gitmediği için mi getirilmiyor bilmiyorum ama benim gibi marka takıntılı manyaklar olabiliyor?Aldığım eldiven o eldivenden belki daha kaliteli ve daha da pahalı olmasına rağmen aklım hala Honda'nın kendi eldivenin de kaldı...Neyse ben kimseyi olumsuz eleştirme ve karalama anlamında konuşmadım ama bir eksiklik gördüysem bunu da söylerim tabii.Bunun üstüne artılarını gördüğüm yerleri de yazdım,madem aileyiz,aile içinde tartışılması normal şeyler olduğuna inanıyorum.İlginize tekrar teşekkürlerimle Hakkı Bey...

9. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Goktug, Caviti niye soylemiyorsun. :) Yoksa sevmiyormusun? :)

Noyan kardesim, seni oyle iyi anliyorum ki, tahmin edemezsin. Ben de motoruma bakim yapilirken yaninda durmak isterim ya da gormeliyim. Ne de olsa canimi koyuyorum ustune bu kadarcik hakkim olmali. Herkes de ona kendi motoru gibi davranmali.

Ancak sunu da yazmam lazim. Ben de ilk Hondami aldigim zaman ille de Honda markasi olsun istedim bluzlerimin bile ustunde. Ama en sonunda Amerikadan almak zorunda kaldim bazilarini. Hem de Internetten. Aklim almadi, oradaki show-roomlarin halini gorunce. Ben diyordum ki bizde herhalde boyle ama gozlerine inanamazsin. Hicbirsey bulamiyordum. Ama internette ne arasam vardi.

Sonra BMW ye gecince, bu seferde Orlandodaki BMW dealer in magazasinda aldim solugu. Bir T-Shirt zorla buldum BMW logolu. O da bir yikandi ve logosu soldu.

Yani bir urunun bulunup bulunmamasi, baska birsey ki ben sana burada katilmiyorum. Belki gitmiyordur, belki millet bizim gibi degil de daha ziyade konusunda uzmanlasmis firmalarim mallarini ariyordur. Bilemem ama, Eldivenler orada git bak! olmaz. Bunu da kabul edemem. Yukarida da yazdigim gibi bunu konusacagim. Senin de vurguladigin gibi, burada bunlari konusalim ama faydasi olacak sekilde, ki sen de oyle yapmissin. Diger yazini da gordum ve onun uzerine ilk mesajimi yazdim. Benim de fikrim aynen dedigin gibi. Yani kotuleri yaziyorsak, iyileri de yazmamiz lazim. Pazarbasi, ve Anes motorla bizim de hic kotu tecrubemiz olmadi. hep yardimci oldular ama maalesef bazen aksakliklar oluyor. Bir arkadasimiz, CBF Turkiyeden, Anes motoru arayip geliyoruz, biraz gecikecegiz bekliyecekmisiniz diye telefonda sorup tamam gelin bekliyoruz cevabi almasina ragmen, gittiginde hizmeti alamamis olmaktan sikayet ediyordu. Tamamen yanlis anlasma oldugu cikti sonra ortaya. Ama bu tartisma oldugu icin Murat beyin de haberi oldu konudan.
    Iyi surusler diliyorum

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Rev'it Honda'nın original bir ürünü olduğunu nerden çıkardın Noyan,orada da yanlış bir bilgin olsa gerek... "Rev'it" başlı başına bir marka,buyur altta görebilirsin...:
    http://www.rev-it.co.uk/

Ha,Mototal'deki insanların yaklaşımı hoşuma gitmedi diyebilirsin,o başka birşey...!!!!!

11. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sorun yazılması değil Hakkı abi,sorun yanlış şeyler yazılması... Mototal'deki insanların yaklaşımı Noyan arkadaşımızın hoşuna gitmemiş olabilir,o başka birşey...Ama Rev'it Honda'nın original malı olduğu yanlış bir bilgi üstüne,Mototal'i yargılamak yanlış diye düşünüyorum...Hepsi bu...;)

12. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sana katılıyorum Levent,kul hatasız olmaz,ama motorsiklet hata kabul etmediğini düşünürsek,teknik servisteki kişilerin yaptıkları herşeyi birkaç defa kontrol etmeleri gerek...;)

13. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda

Zaten Revit'in Honda'nın orjinal bir ürünü olduğuna dair bir iddiası yok.
    Honda'nın orjinal bir ürününü beğenmiş.
    Honda Show Room'da sormuş bu ürünü ve satmadıklarını söylemişler.
    Ancak Honda Show Room'da Revit ürünleri sattıklarını söylemiş.
    Revit satıyorsunuz ama Honda Satmıyorsunuz=?İlginç,o zaman Revit Showroomu açsaydınız Honda'nın Show room'unu neden açıyorsunuz ki? diyerek Honda Show Room'da Honda ürünü satılmadığını ancak Revit ürünü satıldığını belirtmiş.
    Amacım bir tarafı savunmak değil.
    Sadece yanlış anlaşılmayı gidermek istedim.

14. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda

Haklısın Rev'it konusunda ben yanlış anlamışım...;)

15. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Revit konusunda yazdığını yanlış anlamışım,özür dilerim Noyan...;) Ama yazılarında konudan konuya öyle bir geçiyorsun ki,mantığını kurmakta ve ayırmakta zorlanıyorum...;)

16. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Servis kısmına kesin katılıyorum Hakkı abi...Senelerdir hiç sorun yaşamadım,ilgi ve kaliteli servis 10 numara...Çalışanlar,çaylar ve kahveler de 10 numara...:);)

17. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Evet. Ben simdi de Borusanin basina sorun olmaya basladim. Neyse ki onlar da biraz toleransli davraniyorlar, anlasip gidiyoruz.

Bu arada cok guzel bir tartisma ornegi yasadik, bu baslikla. Insallah bir cok siteye, bircok kisiye ornek olur.

Hepinize cok tesekkurler. Boyle seyler beni cok memnun ediyor. Acaba cok seyrek oldugundan mi? :)

18. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Alan-veren memnun olduktan sonra gerisi önemli değil Hakkı abi...:)

19. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kesinlikle Metin Abi :) Ama bu iki oldu sen beni yanlış anlamak için :D uğraşıyorsun sanki :) Sende haklısın sitede bir çok kişi anlatım tarzımı yadırgıyor ben bodozlama ya Honda Showroomunda Honda marka bulamadım bu nasıl iş demek yerine biraz olayın hikayesine de giriyorum , Neyse Hakkı Bey ile tavır ve yaklaşım konusunda uzlaştığımıza inanıyorum yoksa doğrudur ürün gitmez mağaza da getirtmez girersiniz Japonyadan gerekirse istediğniz ürünü getirirsiniz bu o ürünün sizin için ne kadar değerli olduğu ile ilgili ama bunun dile getiriliş şekli farklı olmalı.

Bir örnek daha vereyim doğru yaklaşıma dair umarım bu da yanlış anlaşılmaz,Pazarbaşında Engin Bey ile sohbetim sırasında dedim ki "İlerde motorumu sıfır almak ister yada yüksek model düşünürsem sizle bir motor üzerine takasa girebilir yada bendekini bırakıp sıfırını alıp çıkabilir miyim_?"
    Kendi iş prensiplerini anlattı Engin Bey ve bana uymadı senin motorunla takasa girmem yada alıp sıfırını sana vermem dedi,ben sadece yermek için konuşuyor olsam bunları da eleştiririm motorum son derece temiz olduğuna ve istediğiniz her servise gözüm kapalı sokup çıkaracağıma inandığım bir motor.Üzerinde orjinal hariç boya bile yok ama Engin Bey'in iş prensibi bu bir şey diyemem,sürekli bakımları Honda Servislerinde yapılmamış 10bin km lik bir açık var o arada ne oldu ne bitti ben bu motorla bilemem dedi.Haklıdır da ne diyeyim,sonuçta dürüst davranıp prensipli hareket ettiği sürece kim ne diyebilir ki...Benim derdimi iyi anlatabildiğime inanıyorum Ya Noyan kardeş istediğin eldiven elimizde yok istersen illa ki getirtelim bir çift ama şu an için elimizde ki modeller bunlar işte şu modelin bu özelliği var bu modelin şu özelliği var bak bu da revit fena marka değildir demek çok da zor bir iş olmasa gerek.Servisle ilgili de dediğim gibi Mototal ile hiç çalışmadım başka bir arkadaşım fikir beyan etmiş ve bence küçük bir detay değil sonuçta her kesin dediği gibi şasesi kendinizin olduğu bir araç ise hata af etmiyor biraz daha özen ve ilgi tek istediğim bu?Sizce fazla mı?

20. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Baştan şöyle yazaydın da anlasaydık yaw...:) Ben kimseyi yanlış anlamak için uğraşmam,bunun için zamanım pek te yok zaten..:)Tavır ve niyet konusunda son derece haklısın...Honda eldivenlere gelince,internette arasan bulursun...Ben baktım ve biryerlerde gördüm...;)