muayene..?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Fatih KURT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    Selam abiler.. motorsiklet muayeneleri kaç yılda bir yapılıyor...? geçen ay aldığım motorun ruhsatında muayene geçerlilik tarihi 12-05-2012 görünüyor... 2 seneden fazla bir süre.... acaba bi filimmi var..? yoksa 3 senede bir mi muayene yapılıyor...? birde egzost muayenesi varmı motorikletlerde..? bu gün polis durdurdu ruhsat yanımda yoktu sorgulama yaptı.. ama muayenem ve sigortam görnmüyomuşş... sigortayı kendim yaptırdım üzerine ruhsatı alırken görnümesede sorun değil... ama muayenede bi sahtelik olmasında şüpelendim bi an...? sizce ne olmuş olabilir?

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    artık öyle, eskiden her sene idi;)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Daha önce yani 2005 yılından önce her yıl yapılırdı.2005 ten itibaren 2 yılda bir yapılır.
    Motosiklet için egzost muayensi veya testi yoktur.Muayne toplamda 15 dk biten bir olay bir film alavere dalavere yok yani
    Ama siz motosikletinizi her yıl muayene yaptırmak isterseniz engelde yok.

Ama muayeneyi siz kendiniz değilde bir aracıya yaptırmışsanız işte ozaman sorun olabilir.Bu işinde sahtecileri çıktı.
    (Yahu biz nasıl bir milletiz böyle.Artık herşeyin üçkağıdını düşünür uygular hale gelen bir millet olduk.Var mı yer yüzünde bizim millet kadar 3 kağıtçı başka bir topluluk veya millet)

En iyisi TÜV istasyonlarına gidip tesbit yaptırabilirsiniz.

4. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    şenol hocam çok şaşırtıcı ama ilk defa sizinle ayn ı fikirde degilim en asil millet hala türk milleti öyle bir hala soktularki bizi özümüzden kopar olduk ama bir sirkelensek yine önümüzde daglar durmayacak ve buna eminim bu sirkelenme bize hiç uzak degil saygılarımla

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet bu muayenede bir hata veya yanlışlık kesin var!..Muayeneyi bu gün yaptırsanız geçerlilik süresi 14 mart 2012 olması gerekir .. Mayıs 2012 olamaz!..
    Başvuracağınız herhangi bir TÜV istasyonunda araştırabilirsiniz!..

Motorunuzun şasi ve motor numaralarını,ruhsattaki numaralar ile de karşılaştırın..Kazıntı silinti ve çakma rakam ve harfler var mı?..Bunlarda bir anormallik olup da hayali bir muayene yapıldığı işlenmiş olmasın!..

6. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Murat kardeş gecenin bu saatinde beni ''sirkelensek''kelimesiyle çok güldürdün!..:)
    ''silkelensek'' demek istediğini anladım da,maalesef sana katılamıyorum..Bu asil millet olayı artık kitaplarda,şiirlerde kaldı gibi geliyor bana..
    Bu çarpık ekonomik sistem,yurdum insanını sadece çıkarlarının ön planda olduğu,köşeyi kestirmeden dönme yollarından başka şeylere kafa yormayan,manevi değer deyince sadece dini inançları aklına gelip,kendini bile kandıran bir toplum haline getirdi...Üreterek kazanmayı değil,deli gibi tüketip çalışmadan zengin olma hayaliyle yaşarken,senin düşündüğün ulus olmanın manevi ortak değerleri yavaş yavaş yok oluyor..
    Senin ve benim gibi düşünenlere artık dinozor gözüyle bakılıyor,genelde azınlıkta kaldığımız karamsarlığına kapılıyorum!..

İnşallah senin dediğin olur da silkinerek uyandığımız günleri görebilirim..
    Saygılar..

Murat Burak bunu beğendi.
  7. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    canım agabeyim çok dogru söylüyorsun özellikle bir kelimen var çarpık ekonomik sistem işte bu eger bunu çözebilecek yönetmimiz olursa insanları şu kahrolası yoklukdan kurtulmaya vesile edecek bir çözüm üretilebilinirse ben inanıyorumki o zaman bu unuttugumuz yada aklımıa gelsede şartlar yüzünden uygulayamadıgımız bu manevi gücümüzü ortaya çıkartıp hem kendimize hemde atalarımız gibi bir çok dünya ulusuna ışık tutacagız kaldıki durumumuz 2.dünya savaşı sonrası almanyanın durumu kadar kötü degil maneviyatımızda ingilizlerin fransızların vs. sömürgeleri kadarda yaptıkları kadarda kötü ve kirli degil inş. birgün bu ışıgı yakıp bizi ateşleyen ve atalarımıza örnek olan gençler yaratacagız saygılarımla.

o.somuncu bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bakın dediğim yine oldu.Cnr expo daki bir kaç mücevher standından mücevher çalındı.Şimidi kim kaybetti.Ülkemin predstiji gitti.
    gelde fikrimi değiştir şimdi bakalım.

9. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    şenol hocam sen benim agabeyimsin senin fikrini degiştirmek için senden daha bilgili olmam lazım ki bunu yapabileyim kaldıki ben senden birşeyler ögrenmeye çalışıyorum ama benim anlatmak istedigim biz iyiyiz süperiz dört dörlügüz degil sadece bir çogundan hala daha iyiyiz ve ışık tutan olsa en iyi olabilecegimizdi üstelik bizde çalınırken diger ülkelerde çalınmıyormu onlarda da oluyor ama umarım atamızın dedigi muasır medeniyetler seviyesine ve resulullah sas. efendimizin dedigi mümin elinden ve dilinden emin olunan kimsedir ve asıl atalarımız olan ve hala yaptıkları sultan ahmet camiinin içinde mevcut bulunan sadaka taşları (ki bunu açmayacagım siz sadaka taşlarının neden konuldugunu ve içine konulanın nasıl alınıp kullanıldıgını artanının tekrar yerine nasıl konuldugunu benden daha iyi biliyorsunuz) koymuş ve bizim nasıl bir millet oldugumuzu göstermişlerdir kısaca o seviyeye gelecegiz inşaallah şenol hocam ve diger agabeylerim yeterki başta sizler olmak üzere ümidimizi asla kaybetmeyelim ve sizin bu örnek davranışlarınız motor için dahi olsa böyle ortamlar kurup paylaşımlarımızla herşey daha iyi olacak buna ben inandım sizlerde inanın

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim çok ÖZÜR DİLERİM..,
    Lafım sana değildi lütfen üstüne alınma.ben genelleme yaptım.
    verdiğin cevap içinde ayrıca çok teşekkür ederim.

11. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    ne demek şenol hocam agabeyimsin başımın tacısın iyiki varsın

12. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Şenol abi ülkemizdeki pis işlerin çoğunluğunun yabancı ülkeler tarafından organize edildiğini hepimiz biliyoruz belki ülkemizi lekelemek için yapılmış bir organizasyon daha olabilir bu konulara ön yargıların hakim olmaması lazım sen ben o böyle düşünürse bu ülke ne yapacak ümidimizi yitirmeyip kişisek çabalarımızı sürdürmeye devam edelim hak bizden yana zaten elbet kötüler bir gün cezasını çekecek bu herzaman böyle olmuştur...