Muğla'dan selam.

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Hüseyin KOÇ tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Merhaba arkadaşlar. Ben de motorsiklet daha doğrusu scooter satın almadan önce bilgilenmek amacıyla siteye üye oldum. Şu anda kafamda Kymco Agility 125 var. Belli Kymco like 125 de olabilir. Umarım tecrübelerden yararlanırım.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden sukuterle başlıyorsunuz yada başlamak istiyorsunuz desem

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ailemize hoşgeldiniz,keyifli forumlar ..evet aynı soruyu bende sorsam size neden sukuter ???

5. Hüseyin KOÇ

Hüseyin KOÇ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Arkadaşlar, öncelikle içtenliğinize ve verdiğiniz cevaplara teşekkürler.
    Ben Muğla, Dalyan'da yaşıyorum ve bildiğiniz gibi buralar gerçek anlamda cennet. Bir arabam var. Scooter(keşke Türkçesi olsa) almak istememin sebebi, kız arkadaşımla beraber koy ve pilajları dolaşmak istemem. Ayrıca iş yerim ile evimin arası 4km. İşe gidip gelirken de kullanabilirim.
    Buralarda heryer motorsiklet kiralayabileceğiniz acentalarla dolu. Biz de bazen kiralayıp, pilaja gidip geliyoruz.
    Kız arkadaşım(inşallah yakında eşim), YBR tarzı motorsikletlerle rahat edemiyor ve korkuyor. Ben de scooterı daha keyifli ve rahat buluyorum. Trafik derdi de olmadığı için scooter tercih ediyoruz.
    Eğitim ve güvenlik konusunda çok titizimdir zaten. Emniyet kemersiz bakkala bile gitmem. Kask ve uzun kollu, paçalı olmadan da motorsiklete binmem. Ne yazık ki, öğrencilerim yıl boyu motor kazası yapıp duruyorlar(genelde düşme) ve kol-bacaklardaki, yüzlerdeki sıyrılmaları gördükçe, kasksız gezenlere şaşırıyorum.
    50-60'la giden bir motordan asfaltta düşmek, hızara girmek gibi olsa gerek, ya da zımpara üzerinde kaymak. :)

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hüseyin motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hakkınızda hayırlısı olsun ;) sukuterle başlayıp büyütürsünüz inşallah motorunuzu :) yengeyi (diyelim madem niyatınız ciddi) kandırırsınız belki güzel bir enduro alırsınız :)