MZ 151 Nasıl bilirsiniz ?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selamlar motorsiklet değiştirmeyi düşünüyorum ve sonunda önüme bir alternatif çıktı.Teyzemin teklifi ile uzun zamandır depoda yatan mz 151 motosikleti karşılıksız vermeyi kabul ettiler.Bildiğim kadarı ile kabüratörde sorun var.Sürüş halinde ufak teklemeler yapıyor.Yılların verdiği yorgunlukla ateşleme boninde oksitlenme meydana gelmiş olabilir.Ne dersiniz diriltebilirmiyiz ?
    Bende artık motoyokoya geçtim :DRemzi beyi abime devrettim :D

2. yavuzyagiz

yavuzyagiz Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bir fotoğrafını koymanız mümkün mü?

3. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle muayene ve vergi borçlarını temizlemek lazım. Dirilmesine dirilir.

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben şahsen çok iyi bilirim hatta ehliyet sınavına 350 mz ile girmiştim:)

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun Alican,iyi bir bakımdan sonra dirilmiyecek motor olmaz..Hem de senin ''Remzi Bey'' den daha güçlüdür,onun pabucunu dama atar!..

6. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    birkactane mz etz 150 resmi

o.somuncu bunu beğendi.
  7. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Olabilir abi parçalarını bulabilirmiyiz hadi 251 olsa hemen bulunurda 151 olunca insanın kafası karışıyor.Şu an motoru genel muayene ettiğim kadarı ile jantları akort istiyor.Aküsü yok.Vergi borcu yok :D sigortayı hallederiz.Amarsör keçeleri cillop gibi arka sağ amarsörde patlak var.Motor aksamı olarak ateşleme bobini zamanla oksit yapmış biraz pas sökücü ile oda idarelik halledildi.Şimdilik bu kadar yakın zamanda motosikleti servise getirip yavaş yavaş toplıyacağım artık.
    Not:Made in germany en sevdiğim tarafıda bu :D
    Arkadaşın gösterdiği mz in turuncusu ama kaporta boyaya sokup beyaz yapmayı düşünüyorum.

8. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Fotoğrafttaki MZ ise çok güzel..Her parçasını Türkiye'de bulabilirsin..Eski motorundan işlevi daha fazla ve güçlüdür..Biraz yakıtı 125 4 zamanlıya göre fazladır ama hakkıdır..İki zamanlının motor aksamını yenilemek (tabii gerekirse) 4 zamanlıya göre daha basittir..Ben 1981 yılında kısa bir süre 175 lik eski bir modelini kullandım,onların ön amortisörü beşik amortisör denilen cinstendi.Teleskopik çatal olması daha güvenli ve kullanışlıdır..
    Güle güle kullan..
    Not:Ruhsattaki rengine bak,ayni ise değiştirme TÜV den geçirmezler problem olur..Kayıt tescil bürosuna renk değişikliği ile başvuru yapıp (gerekli evrakları neyse onlarla) ruhsatın değişmesi gerekir..
    Ama ruhsatı zaten değiştirme niyetin varsa bu değişiklik durumuyla birlikte yaparsın..

9. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

beleşin kötüsü olmaz alican şimdiden hayırlı ugurlu olsun

10. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    mazi gözümde canlandı birden.benim ilk aşkım, ilk göz ağrımda Mz 150 idi.motosiklet kullanmayı bu motorda öğrendim.Nisan 1997 de almıştım ve yaklaşık bir yıl kullandım.sonra 251'liğini aldığımda ise pişman oldum çünkü ondan aldığım hazzı 251 hiç veremedi bana.çok çevik, atik, sürüşü zevkli bir motordur,ışıklarda insanı gaza getirir, fakat hor kullanılırsa masraf açabilir - ki bende biraz muzdarip olmuştum nazından.o zamanlar birazda parça sıkıntısı yaşamıştım.örneğin marş kolunu(150'liklerde farklı oluyor) epeyce aramak zorunda kalmıştım.251'e göre yakıtı uygundur.üste para vermeyeceksiniz nasıl olsa güle güle kullanın.iyi bakar, fazlaca hırpalamazsanız uzun yıllar büyük bir keyifle kullanırsınız. şimdiden hayırlı olsun.

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    trenk, trenk, trenkkk diye ne güzel sesi vardır:)