Nasıl Bir Motosiklet Almalıyım?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında dadas orhan tarafından paylaşıldı.

1. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Hayirli aksamlar arkadaslar. Ben 250 cc cin mali crosu satip, uzun yol seyahetlerinde kullanabilecegim, 150 km hizin altina dusmeyen, dag bayir cayirda dolasabilecegim bir motor tavsiye ederseniz minnettar kalirim.

2. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Hayirli aksamlar. Arkadaslar asya crosu satip yeni bir motoru alacagim ama ne alacagimi bilmiyorum. Ben yuzde elli asfalt ve toprakta kullanacagim. Ayni zamanda uzun yol gezileri de yapmayi planliyorum. Benim istedigim alti yuksek selesi yuksek, asfaltta 140 km altina dusmeyecek bir motor. Xt660z hevesim var ama, uzun yolda tek silindirin rahat olmadigini soylediler. Kafam karisik lutfen yardim edin bende size dua ederim.

3. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Ayırdığın bütçeyi belirtmen daha kolay yorum yapabilmemizi sağlayabilir. GS 1200 yada tenere 1200 istediğin özelliklere sahip diye düşünüyorum.

dadas orhan ve osman yazıcı bunu beğendi.
  4. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kardeş hoş geldin,forum kuralları gereği kendini tanıtman gerek,bu şekilde herkes daha iyi yardımcı olmaya çalışır
    benim acızane fikrin honda trasalp ,senin istediğin özellikleri taşır,fiyar olarakda güzel,temizini bulabilirsen sorun yaşamazsın

Kerem yildizak bunu beğendi.
  5. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Yok hocam maalesef en fazla 23 000 bana 7000 cc ve asagisi tvsiyesinde bulunurmusunjz. Mesela xt 660 nasil?

6. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Honda egzoz cok kabarik be cirkin baska ne olabilir.

7. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    transalp in egsozu gayet kıbardır

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    23 bin TL ye 7000 cc alamazsın ama 1200 cc bulabilirsin.ki piyasada 1200 cc Bmw çok var.Sadece biraz araştırman lazım.

malicanakcay 22 ve Kerem yildizak bunu beğendi.
  9. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Genelde motor almayı planlarken önümüzdeki sezon ile ilgili planlar kurar, rotalar çizeriz. Şu kadar km asfalt, şu kadar km toprakta giderim, 400 km asfalttan sonra 25 km toprak yoldan o yere varir kamp kurarım gibi.
    Eger toprakta, camurda , ağır arazi şartlarında motor kullanmayi planliyorsaniz zaten 140 km üzerinde rahat ve sessiz sürüş imkansız olacaktır. Mutlaka ses ve viraj güvenliğinde takmanız gereken dişli lastik tipinden dolayı azalma olur. Eğer niyetiniz buysa, tek silindirli arazi koşullarina uygun motorlar isinizi görür.
    İkisinin arasi olsun, sadece kuru toprak ve asfalt dünüyorsanız GS 1200 , varadero gibi makinalar olabilir.
    Ama binlerce km yapacağım, asfaltta gidecegim dünyayi gezecegim, sehir içinde fazla kullanmayacağım diyorsaniz fjr1300 veya pan european.
    Hem uzun yolda asfaltta hemde sehir içinde kullanacagim az yaksin, uzun yolda yormasin, 4 silindirli olsun diyorsaniz cbf 1000, 2 silindirli olsun diyorsaniz tdm 900.
    Tabi bunlar benim deneyimledigim makinalar. Baska fikirler de olabilir.

dadas orhan bunu beğendi.
  10. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bende honda 650 transalp i tek geçerim,her türlü şartlarda her şekle uyum sağlayan motor,sorunsuz,sadece yakıt olayı diğerlerine göre biraz fazla... çok keyifli bir makine

Kerem yildizak ve dadas orhan bunu beğendi.
  11. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Peki ustalar sizin tecrubenize dayanarak soRuyorum, yukarida 7000 yanlis yazmisim, 700cc ve alti, kle 650 veya xt660 olabilirmi? Cunku sizin tavsiye ettiginiz yeni modeller boraz pahali.

Yok hocam o kadar cok cikmayacam sadece 700 cc ve alti az yakan ya sifir yada yeni modellere yakin bise ama karar vermek zor

12. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Ben sanırım anlatamadım. Mutlaka eksik birşeyler yazmış olmalıyım. XT 660 ile 130 sonrasi sürekli kullanim oldukça yorucu ve titreşimli. KLE lere dikkat edersen egzoz altta yani beni daha bayira suya sokma diyor. Varadero yada transalp biraz daha sana uygun. Ozellikle transalp iyi bakıldığında 2 nesil dayanabilecek bir makina. Bütçeye göre tabii.

dadas orhan ve osman yazıcı bunu beğendi.
  13. dadas orhan

dadas orhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Sagol dostum tavsiye ve onerilerin icin.