navigasyon sistemi ne derece kullanışlı?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Nezih Akçan tarafından paylaşıldı.

1. Nezih Akçan

Nezih Akçan Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Arkadaşlar nasipse kısa bir süre sonra eşimle birlikte akdeniz ve ege turu yapacağız,yolculuğumuz öncesi yollarda bize faydası olacağını düşündüğüm navigasyon sistemi almayı planlıyorum... fakat ne derece fayadası dokunur emin değilim..Navigatör kullanmış arkadaşlar ; bu alet sizce ne derece randıman veriyor yolda ? gerçekten faydası oluyormu? almayı planladığım navigatör 300 tl civarı, fiyatı bir kaç bin olanlarda var, acaba bu fiyat farkı kullanıma yansıyormu? yani 300 TL yi çöpemi atmış oluruz? yoksa 300 tl lik bir alet bizim işimizi görürmü?..saygılar..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    300 tl olanlar sizin pek işinize yaramayabilir.Daha çok yeni başlayanlar içindir.Alırsın ız elinizde kalır yarı fiyatına bile elden çıkartasmazsınız.O yüzden hiç bulşamayın bence.Yol tabelalarına bakıp ilerleyin daha ekonomik olur yada durun adres sorun en azından psiklojiniz bozulmaz

3. Nezih Akçan

Nezih Akçan Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Bende işte aynen o dediğinizden korkuyordum, alıpta süs olarak durması...tşk ederim açıklamanıza..

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    işini iyi yapanlar var ama çok pahalı
    o yüzden ben tavsiye etmiyorum ve bana göre gerekli de değil.Motorculuğun ruhunu bir darbe olarak görüyorum.Yanlış bir yola gireceksin ama orda yeni güzellikler keşfedeksin ve fotolayıp hatıralarına katacaksın.bence bundan büyük keyf olmaz
    Tam tersi de olabilir.Girdiğiniz yolda başka olumsuzluklarda olabilir ama tecrübe kazanmış olacaksınız.Yani nerden bakarsanız bakın çok güzel olacak
    ALLAH size ve tekerinize zeval vermesin.

Recep Varlı bunu beğendi.
  5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Şenol hocam aynen katılıyorum.

6. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    bende şenol hocama katılıyorum öyleki otelde rezervasyon bile yaptırmam yer varsa kalırım yoksa vururum kendimi yollara..:)

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Nezih Akçan

Nezih Akçan Üye

Motosiklet:
    Kymco
    söylediklerinizde kesinlikle haklısınız,fakat birde şu yaş meselesi var sanırım ( her ne kadar inkar vaziyetlerinde olsamda:) ) 40 ından sonra motora binip akdeniz turu yapmak bile aslında sınırlarımı zorlayacak sanırım,iki kişiyiz ve klasik ağır sanayii ailelerdeniz:)motor deseniz feci ağır, birde eşyalar vs beni baya yoracak,... rota izmirden antalya , antalya kıyı şeridinden izmire dönüş, süre 10 gün civarı olacak..Bana katılırmısınız bilmiyorum ama bence yaş ilerledikce insan rahatını daha çok düşünüyor ve gezi rotası belirlerken konaklama ve yemeklere daha bi önem veriyor:) evet motorcu ruhu kesinlikle bendede var ve zaten o tatlı yorgunluğu göze alıyorum bu gezimizde, yoksa arabayla giderdim...gezi dönüşü inşallah fotoğrafları sizlerle paylaşacağım..

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet mi kullanıyorsunuz sukuter mi

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Siz yaşı bu kadar neden sorun ettiniz ki :
    Bizde Bursa'da 68 yaşında Yamaha XT 125 kullanan bir abimiz var.Ve şu anda ege akdeniz yollarında
    Ve sırtında sadece sırt cantası ve aracının arkasında sadece cadırı ve tulumu var
    bence siz bir daha düşünün.

10. Nezih Akçan

Nezih Akçan Üye

Motosiklet:
    Kymco
    galiba scooter'i motorsikletten saymıyorsunuz senol bey :) tabi bakış açısına göre değişir ,.. Ayrıca 68'lik delikanlı abimizede şaşmamak elde değil..Ben çeşme kuşadası gibi kısa mesafelerde bile gece yatarken yattığım yeri beğeniyorum:)

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sukuter motosikletten saymak yada saymamak meselesi değil
    Sukuteri kullanırken araca gidondan hakim olursunuz
    Motosikleti kullanrıken araca depodan hakim olursunuz
    Bir örnek
    Ata bindiniz mi hiç
    Ata bidniğinizde dizlerinizin içi ile atın sağrısı tabir edilen ön ayakları üstünden yanlardan baskı uygularsınız
    Ve dizgin bir tek işe yarar.Ata yün vermenize.Ata dizginlerden sahip olmazsınız değil mi
    Eğere oturunca dizlerinizin içi ile sağrıdan hakim olursunuz
    Motosiklette de gidon tek bir işe yarar.Sadece motosiklete yöne vermenize
    Ama birde hem motosilete yöne vermek hemde ona sahip olmak için gidonu kullanırsanız çabuk yorulursunuz

Mesela ben ybr 125 ile Bursa'dan Mardin'e gittim geldim.2900 km yol yaptım
    mesela ben Bursa'dan Marmaris Datça'ya gittim geldim 1600 km ve inanın hiç yorulmadım.Ama benimle gelen arkadaşlarım yola çıktıktan sonra Aydın otobanında pilleri bitti.
    Bilmem anlatabildi mi

Motosiklet kullanırken aslolan ayak parmak ucundan bele kadar olan bölümü yormaktır.Hayatı organlarınız belden yukarı bölümdedir
    Bu bölümde var olan kollarınızla motosiklete yada sukutere sahip olmaya kalkarsanız cabuk yorulursunuz
    Tüm mesele bundan ibarettir
    bakış açısı değil bilimsel gerçekler.
    Bu yüzden sordum
    Siz relax olun sukuter kullanırken
    Sukutere gidondan hakim olmaktan başka seceneğinizde yok zaten.
    Ama ne kadar hakim olduğunuzda önemli.Elcikleri çok sıkarsanız cabuk yorulursunuz
    Sıkmayın.relax olun.Kaskınızın içinde hem siz hemde artçınız sürekli sırıtın.Abartarak sırıtın.
    Sırıtınca yüzdeki 32 kas çalışır gevşer ve siz ister istemez relax olursunuz
    Elçikleri çok sıkmayın dedim.Örmek.Elcikleri yeni doğmuş bir bebeğin elini tutar gibi tutun.çok sıkarsanız bebeğin o yumuşak elleri zedelenebilir diye düşünün
    ve
    Motosiklet olsun sukuter olsun kullanımın %80 i bakıştır
    Çok ileriyi görün bakın.Ve eminim ki siz "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimlerinde bunları öğrenmişsinizdir
    Haddim olmadan size bir kaç öneride bulunduğum için kusura bakmayın.

Size hayırlı yolculıklar.
    Fotolarınız raporunuzu sabırsızlıkla bekliyorum

12. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    bilgiyi paylaşmak hep iyidir..