Ne kadar zormuş ilk kez motosiklet almak..

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Cem.Kursad tarafından paylaşıldı.

1. Cem.Kursad

Cem.Kursad Yeni Üye

Herkese merhaba,

Ismim Cem, 36 yaşındayım aranıza Bursa'dan katılıyorum. Önümüzdeki ay kendime bir cruiser tipi motosiklet almak istiyorum. Hayatımdaki ilk motosikletim olacak. Forumda yazılanları gayet dikkatle okudum. 250 cc'lik bir motordan başlamam gerektiğini idrak ettim. Ne yazık ki kaliteli markaların 250 cclik chopper tarzı modeli olmadığını da biliyorum. Suzuki'nin var fakat 0 km'si bildiğim kadarıyla satışta yok, motosiklette ikinci el almayı kesinlikle düşünmüyorum. Hyosung Guney Kore malı, bu forumda hakkında yazılanları okudum, olumlu bakan da var bakmayan da. Fiyatı da 8.850, değer mi bilemiyorum.

Aslında Şenol beyin çin malına yaklaşımına aslında tamamen katılıyorum fakat buna rağmen acep bir-iki yıllığına bir çin malıyla idare etsem, motosiklet kullanmaya alışsam sonrasında kaliteli bir motora mı geçiş yapsam diye düşünmeden yapamıyorum..

Siz değerli forum üyelerinin görüşlerini bekliyorum.

p.s. Bu arada boyum 1.84 ,kilom 93; her cruiser model motosikletin de bana uyup uymayacağından da emin değilim.

Selamlarımla

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Başlangıç için eğitimlerinizi alın.Full korumalı kıyafet ve ekipmanlarınızı alın.Eğitimlerden sonra istediğinizi motoru alabilirseniz.Ama eğitim olmadan binmeyin.
    Bakın siz bu tahsilinizi ilk okuldan hemen buraya gelemiyorsanız eğitim almadan da Motosiklete de binmeyin.
    Hayırlı olsun.
    eğitim için: www.lamatech.com.Linki inceleyin.

Cem.Kursad bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitimleri GV 250 ile alabilirsiniz.Bu GV 250 size uzun süre idare eder.

Erdal Özgüner bunu beğendi.
  4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

cem bey foruma hoş geldiniz,cin malı alma dememizin en büyük sebebi hele yeni başlayan için hem tehlikeli hemde sorunlarıyla bunaltacagı için motosikletten başlamadan sogumanıza sebep olur,cin malı alacak kadarda zengin deyiliz,yok şu koptu yok bu bozuldu zamanın çoksa, paranda tabi, cin malı al derim bu arada sorun çözmek hosunuza gidiyosa

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ilk motorunuzun şekli,şemali,tipi,cinsi...çok önemli değil
    ilk motorunuz olacağı için kullanımı kolay ve kesenize uygun olması
    daha önemli.

LEVENT BOZDEMİR bunu beğendi.
  7. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol hocam gv 250 kullanıcısı olarak size teşekkür ediyorum, sizin tavsiyeleriniz gerçekten çok önemli, umarım hyosung hak ettiği değeri kazanır.

okankosova ve Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Mehmet Alp

Mehmet Alp Yeni Üye

Yamaha virago 250 cc fiyatları bence gayet uygun bakmanızı tavsiye ederim.Bu motor hakkında diğer arkadaşlarımın getireceği yorumlarda sana faydalı olacaktır.

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Hoşgeldiniz Aramıza

10. Enes.Yenel

Enes.Yenel Yeni Üye

Gerçekten de "ne kadar zormuş ilk motorsikleti almak...":)
    Ama gördüğüm kadarıyla ilk motorsiklet almak isteyenlere genelde 125cc en fazla 250cc öneriliyor.

Bu forumda genel olarak Güvenlik+Yakıt Tüketimi+Servis göz önünde bulundurularak yeni başlayanlar için tavsiye edilen motorlar 125 hatta 250cc nin üzerine çıkılmaması yönünde

Kymco agility city 125
    Hyosung GV250
    YAMAHA YBR-125 City
    Yamaha virago 250

Başka tavsiyeler varsa söylerseniz sevinirim.

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    demekki görevimizi hakkıyla yerine getirebiliyoruz:)

12. Enes.Yenel

Enes.Yenel Yeni Üye

Belki de ben yanlış anladım sizi, ya da ben yanlış anlattım bilemiyorum; fakat amacım yazımda eleştirmek değildi.
    Motorsiklet almakta benim gibi bir türlü karar veremeyen arkadaşıma seçenekler sunmak, özet bilgi vermekti. O seçeneklere eklemek istediğiniz markalar varsa bilmek isterim.

Teşekkürler.

13. Enes.Yenel

Enes.Yenel Yeni Üye

Şimdi ybr 125 hakkında ekşi sözlükte bir yorum okudum çok güldüm sizlerle paylaşmak isterim. :)

"18.nikahlandığım motosiklet.

kaçınılmaz olduğu üzere daha büyük bir motosiklet ihtiyacı günden güne kendini gösteriyor. 1.5 senelik beraberliğin ardından gönül hız istiyor heyecan istiyor adrenalin istiyor.
    ama na'mümkün. bu lanet motosiklet öyle masrafsız, öyle sağlam, öyle cefakar, öyle tatlı ki satamıyorum. satarsam pişman olurum diye ödüm patlıyor. hem o anılar, ah o anılar...

allah belanı versin yamaha. gençliğimi 110 km/s 'e sabitledin."
    :) :)

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yanlış anlama yok:) sizinde dediğiniz gibi önce güvenlik;)
    marka ve model konusunda yönlendirme yapmayı pek sevmiyorum
    ama kefil olabileceğim motor ybr 125'tir.kendi maddi durumunuz ve zevkinize göre
    mantıklı bir motor için bşraz araştırınca cbr 125 gibi motorların ne kadar anlamsız
    olduğunu sizde göreceksiniz.

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    cbr 125R kullandığınızda ybr125 in ne kadar akıcı ve kolay sürüş sağladığını göreceksiniz.Ama bu iş size o zaman bayağı pahalıya mal olur.
    Bilenler olarak bizler yeni başlayan arkadaşlarımıza ybr tavsiye ediyoruz ki başlangıçta bu zevkten keyften ekonomik olarak manevi olarak kazançlı çıkarsınız.
    Cbr 125R deki otoruş pozisyonu ile Ybr 125 oturuş pozisyonu aynı değil.Ve sürüşüde aynı değil.Netice de Motosikleti Güvenli KUllanmayı öğreneceksiniz.Bu yüzden yeni başlayanların ybr alın güvenle kullanmayı öğrenin güvenle kullanın.

16. Enes.Yenel

Enes.Yenel Yeni Üye

Peki şöyle sorsam... Deniz de kum, bende para olsa :) yine başlangıç motoru ybr125 i mi tavsiye ederdiniz?

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şöyle cevap yazayım

Avrupada olsanız Bİll Gates olsanız ilk başlangıcı 125 le yaparsınız.
    Türkiye'mde hayat çok ucuz.İstediğiniz gibi harcama lüksüde sizin.
    Biz size hayatta kalmanın ve bu zevki keyfi ileri yaşlara kadar yaşamanız için bilgi verebiliriz.Daha fazlası değil.
    Denizde kum sende para çoksa o zaman eksik bişiler var demektir.
    Bende bunu dersem alınmazsın değil mi.

LEVENT BOZDEMİR bunu beğendi.
  18. Enes.Yenel

Enes.Yenel Yeni Üye

Denizde kum bende para "olsa" dediğimden dolayı alınmıyorum tabiki de sadece genelde buradaki sorularda "fazla bütçem yok" ya da benim önceden sorduğum gibi "3 4bin liralık motorsiklet düşünüyorum yeniyim ne tavsiye dersiniz?" sorusuna ybr 125 dendiğinden ve yakıt tasarufundan da çok bahsedildiğinden, yine yeni başlayanlar için bu sefer pahalı ama güvenli motorsikletler var mı diye merak etmiştim. Motorsiklet almak ve kullanmak istiyorum tabiki ama diğer yandan da kaliteli motorsikletleride tanımaya çalışıyorum.

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ybr yi yada diğer 125 likleri yakıt ekonomisinden ziyade neyin ne olduğunu NE OLMADIĞINI görmeniz içindir.
    Bir hata olduğunda canınız maddi ve fiziki olarak daha az yanar.Mesela bir Kanuni ST 250 GT ile başlarsanız canınız çok yanar.Hem parasal olarak hemde düştüğünüz can acısı olarak.Ama ybr de bu ihtimal daha az.GT250 29 bg.Ybr 125 10 BG.

Enes.Yenel bunu beğendi.
  20. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    arkadaslar daha öncede aynı konuları işlemiştik. aramalarda çıkacaktır.
    amaç sadece para yada benzin tasarrufu değil. pahalı ve kaliteli motorlarvar elbet. ama ucuz olması sadece küçük olmasından. yamaha iyi bir marka, ybr de iyi bir seçim. yoksa ne istersen al. ama önemli olan hayatta kalmak ;)