Ne Marka Cub motosiklet alırsınız?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Ergun Erensir tarafından paylaşıldı.

1. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşlar.Şehir içi kullanım için 100 cc. Cub tarzı bir motosiklet almayı düşünüyorum.Ev-iş arası mesafem yaklaşık 3 km.Dolayısı ile büyük hacimli motosikleti her gün bu kadar kısa mesafe için çıkarıp akşam tekrar yerine koymak eziyet oluyor,motor ısınana kadar iş yerinde oluyorum.Çözüm olarakda scooter harici ufak,pratik birşey almak istiyorum.Bu tarzda en sağlamı İnnova görünüyor ancak fiyat olarak bana uygun değil.Çinlileri araştırdığımdada karşıma en cazip Mondial'in MFH 100 modeli çıkıyor,gerek yakıt tüketimi,gerekse pratikliği açısından.Bu motor hakkında tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini almak isterim.

2. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ergun bey İnnova istemiyorsanız ben yamaha Cryton 110'u öneririm.yakınlarda bir arkadaşa aldık.4 valfli, vibrasyon adeta yok,çok ekonomik,çok kullanışlı ve dayanıklı bir model.şahsen kullandım ve inanın Ybr den aşağı değil.7-8 ay kadar önce 3400'e almıştık şu anki fiyatını bilemem.haa o da pahalı derseniz başka bir kullandığım model mondial 100 ukh var.kuzenimde var yıllardır kullanıyor.kendim de dağa taşa vurdum hiç yolda bırakmadı.

Ergun Erensir bunu beğendi.
  3. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bilgilendirme için teşekkür ederim Bülent Bey.Tercihim Mondial olacak gibi.

4. Engin YALÇINALP

Engin YALÇINALP Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Innova'dan şaşma Ergün

5. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abicim tuzlu yahu,bu mereti 1.5 liraya veriyorlar.birde parçasıda bedava.Elimden gelir biliyorsun.Kırılanı yaparım :).Yapacağım yolda malum.2. motora fazla para bağlamak istemiyorum.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hepsini geç illaki cub alacaksanız Modenası tek geçerim.Sağlamlık kalite ve Güven tek markada toplanmış hali.Üstelik TR'de montaj değil halis muhlis Malezya dan ithal.
    Neden Modenas
    Ben 500 bin km yakın kullandım hiç sorun yaşatmadı bana.Tek sorunu çırak bile olamayacak ustaların eline düşmek oldu.Çok insafsızca saldırdılar Modenasıma xxxxx...

7. bayram çelik

bayram çelik Yeni Üye

modenas gercektende cup un türkiyede ilk göz agrısı ve ilk gelen en saglam makinaya sahip oldugu tartışılmaz yenileri geliyorsa fiyatıda uygunsa alınır

8. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yeğenimde YUKİ vardı, 6 ayda pert oldu :D :D :D

9. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Modenası tanıyorum abi,yaklaşık 2500km.kullandım.Ama temizi 3 liradan aşağı yok.Taş gibi makinadır.Tek şanssızlığı getirenlerdi.Keşke makul fiyata sıfırı olsada alsam.