Ne olur motosikletide araçtan sayın artık

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında polat tarafından paylaşıldı.

1. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bu gün iki motosiklet Yalovadan Karamürsele gelirken maganda yada hıyar yada kendisine ve etrafına saygısı olmayan içimden daha fazla şeyler yazmak geçiyor ama yazamıyorum bir araç sürücüsü viraja girmiş olan arkadaşımı sıkıştırdı arkadaşım araçla bariyerlere arasında kaldı ne doğru dürüst fren yapabildi çünki virajda ne gaz açıp aradan çıkabileceği bir durum oldu nede motosikleti doğrultabildi hiç bir şey yapamadan direk bariyerlere çarptı motor yola kendisi bariyerlerin üzerinden fırlayıp yere düştü sadece elleri yarım eldiven kullandığı için derileri soyuldu ve kanadı benimde içim bu hıyar araç kullanıcısı muhtemelen motosikletle yarışmaya ve yaklaşıp motosiklet sürücüsüne gülümsemeye çalışan bir .... idi ve buşekilde davranan bir sürü araç sürücüsü motosikletleri kullananlarda insan ve onlarda ölüyor yaralanıyor yada sakat kalabiliyor lütfen daha duyarlı olun
    Sizin bir yakınınız her gün gördüğünüz bir yakınınız motosiklet kazası geçirse sakat kalsa ve hergün onu o şekilde görmek zorunda kalsanız o zaman mı acaba motosikleti tanıyıp yolunuzu paylaşacaksınız

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Polat kardeşim arkadaşın için çok üzüldüm. Geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir yaralanması yoktur. Bu tip kendini bilmez sürücülerle trafikte hergün karşılaşıyoruz. Ama onlarda birgün bizim varlığımızı kabul edecekler, yada biz ettireceğiz.

Turgay ve polat bunu beğendi.
  3. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Yani ister kabul etsinler ister etmesinler bizler varız...

Turgay ve polat bunu beğendi.
  4. Koray

Koray Üye

Motosiklet:
    Gilera
    Geçmiş olsun Polat abi hangi motorcu abimin başına geldi bu ? Polat abi uyarmak desek lanet olsun 1 yada 2 tn değillerki hangi birini uyarıcaz.

polat bunu beğendi.
  5. Koray

Koray Üye

Motosiklet:
    Gilera
    Deniz abiye olmuş :S geçmiş olsn dedim kafam attı geneya

polat bunu beğendi.
  6. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Kardesim gecmis olsun,allahtan daha ciddi yaralanma olmamis.

polat bunu beğendi.
  7. Erol Denizci

Erol Denizci Yeni Üye

Motosiklet:
    Malaguti
    Büyük geçmiş olsun. Bu tür olaylar özellikle İstanbul trafiğinde çok oluyor ve maalesef çoğu bu kadar ucuz atlatılamıyor. Türkiye' de motosiklet bilincinin artması için daha çoook emek vermemiz gerekiyor.

polat bunu beğendi.
  8. tolgafb

tolgafb Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Geçmiş olsun abi :( bide biz ne kadar ugraşsakta öküz gene öküzdür.

polat bunu beğendi.
  9. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

çok üzüldüm geçmiş olsun artık bizi duyun artık

polat bunu beğendi.
  10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Anladığım kadarı ile ucuz atlatmış arkadaşınız.Tam terside olabilirdi :( Nediyelim Allah böyle duyarsız insanlarla yolda karşılaştırmasın kimseyi.Ya ölürsün ya katil olursun... :(

polat bunu beğendi.
  11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    büyük geçmiş olsun.
    şimdi ben yine bu sözü tekrarlamak istiyorum "nush ile uslanmayani etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir" bana ne kadar kızsanızda...........

geçen cuma bende ankara hoşdere caddesinde kendi şeridimde giderken
    bir dolmuş sürücüsü sinyalsiz sola çıktı bende kendimi çift yön olduğundan mecburen diğer şeride attım dolmuşçuya korna çalınca herif beni korkutmak için direksiyonunu
    iyice sola kırdı!!!!!!! sanırım en sol kaldırıma kadar gittim. düşünebiliyormusunuz
    adam bildiğiniz kasten cana tecavüz suçu işliyor!! sırtımdan soğuk bir ter boşaldı
    1001,1002,1003........ ulan dedim cahille cahil olma. adam trafikte olan bir olay
    için adam öldürebilecek kapasitede. ama şimdi kendime kızıyorum ve dua ediyorum
    inşallah bir daha görürüm o herifi.ya benim yerimde bir bayan sürücü
    yada yeni başlamış biri olsaydı???yada ben anlık reflexle sola atamasaydım???
    motosikletforumda bir haber
    -ankara hoşdere caddesinde dikkatsiz sürücü motosikletin üzerine çıktı!!!!!!!!!!!!!
    ............................................................................................

polat bunu beğendi.
  12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi Allah korumuş seni bize ve sevdiklerine bağışlamış...Çok geçmiş olsun.

Buna benzer şeyler bir çoğumuzun başına gelmiştir.Dediğin gibi cahille cahil olmaya gerek yok çok ileri gitmedikçe.En iyisini yapmışsın.Sıkma canını.

Tekrar geçmiş olsun abi...

polat ve Barış bunu beğendi.
  13. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun.keşke kaskı kafasına vursaydın hıyarın belki aklı başına gelirdi

polat bunu beğendi.
  14. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Boyle şereften yoksun insanların plakalarını alıp verin abi polise ve sonuna kadar ugraşın ya deli oldum şimdi . hatta verin mahkemeye uğraşşın malın evladı

polat bunu beğendi.
  15. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle kazaya karışan arkadaşlarıma cok geçmiş olsun. ama malesef hergün bir arkadaşımızın başına bu tür kötü şeyler geliyor. aman arkadaşlar ne olur dikkat! . malesef toplumumuz psikolojik olarak cok kötü durumda... en kötüsüde , cok iyi olarak bildiğimiz bir kişiyi bile trafikte tanınmaz halde bulabiliyoruz. ben bu yüzden uzun zaman önce kendime hakim olmayı öğrendim.
    sakin olmayan , morali bozuk, dalgın arkadaşlar lütfen yola çıkmasınlar. böyle bir trafikde çok uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. bırakın sizi geçmek isteyenleri geçsinler. isteyene yol da verin. bu öncelikle sizin için. mesela en azından bu gun boyunca herkeze yol vericem diyerek yola cıkabilirsiniz. bu hem sizi koruyacak hemde daha mutlu olucaksınız.
    tabi trafik ekiplerimize de çok iş düşüyor. mesela forum olarak bu istanbul il trafik müd. ne bi müracat ederek sıkıntılarımız dile getirilebilir.
    Hepiniz sağlıcakla kalın.

polat ve Omer bunu beğendi.
  16. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.Neyazık ki adam yerine koymuyorlar,Ama bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.

polat bunu beğendi.
  17. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    kazaya karışan arkadaşa geçmiş olsun arkadaşlar malesef trafikte bunlardan o kadar çok varki.. heni mematinin dediği gibi öldür öldür bitmez :) o yüzden öküzlerlede yaşamayı öğrenmeliyiz adam aklınca motosikleti sevmiyor ve trafikte görmek istemiyor iyide bende o sığırları trafikte görmek istemiyorum ama malesef görüyorum ya geçip kurtulmaya bakıyorum yada yol verip gitmesini bekliyorum yoksa başımız beladan kurtulmaz

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun

Başımızdakiler Hala motosiklet dediğinin farkıdamısınız.Araç değil Motosiklet.Hatta Motorsiklet
    Yani bizler motosiklete bindiğimizde 1-0 mağlup başlıyoruz olaya.
    Başımızdakiler bizi yönetenler trafik yasalarını yazanlar kanunları hazırlayıp yayınlayanlar bilmiyorlar ki Motosiklet = araç olduğunu.
    Ve dahi kanunu uygulama aşamasındakilerde bilmiyorlar Motosikletin araç olduğunu.Ve kabul de etmiyorlar.Sen motosiklet kullanıyorsun diğerleri araç kullanıyor.Araçlara saygılı olmaya mecburdun diyorlar.
    Be hey şaşkınlar
    Motosiklet araçtır ARAÇ.Açın gözlerinizi dört değil sekiz kere açın.

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Biz Motosikletçilere göre yol yapmayacaklarına ve Biz Motosiklet sürücülerine göre oto ve diğer araçları kullanmak için sürücü yetiştirmeyeceklerine göre biz bu durumda nasıl Motosiklet=Araç kullanmamız gerektiğini öğrenmeliyiz.Bunun kaçarı uçarı yok.BU kadar basit.

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu konuda yapacakları bir şey yok.Kanun emreder onlar yapar.Ama Angaradakiler köklü bir değişiklik yapmadığı sürece koyunun kaval dinlediği gibi bizi dinlerler o kadar.başkada mümkünü yok.