ne yapmalı?

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkdaşlar bu akşam saat 20:00 sularında işyerimde çok bunaldım. işler yoğundu biraz ve çalışmam gerekiyordu. bu nedenle yarım saatliğine gezmeye karar verdim. motosikletimi çıkardım. hem de çizme almak istediğim için bir mağazaya gidip bakayım dedim.
    sağ şeritten normal trafik hızında seyrederken, sol arkamdan gelen arabanın arkasına başka bir araç dayandı. öndeki ona yol vermeyince sağ şeride atladı ve benim arkama geldi. neredeyse tamponu lastiğime deyecekti. gazladım uzaklaşmak için yine geldi. artık gazlamaktan vazgeçip normal trafik hızında seyretmeye başladım. bu da peşime takıldı. ama çok yakın.
    önümdeki iki şerit de doluydu. bu artık dayanamadı ve kornaya basmaya başladı. sinirden delirecektim ama otomobil içinde olan oydu. bana bir çarpsa ne yapardım. mecbur emniyet şeridine doğru çekilip yol verdim. bir de utanmadan yanımdan geçerken onun hakkını ihlal etmişim gibi bana bakıyordu.
    sinirden patlayacaktım ama ne yapiyim. beni geçtikten sonra bir şekilde arabaların aralarına sızıldı ve uzaklaştı.
    yemin ederim sinirimden onu vurabilirdim. böyle bir durumda siz ne yapardınız. böyle ........lere.

Hakan ERSOZ bunu beğendi.
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgür kardeşim, böyle durumlarda şunu yapacaksın, ben en azından bunu yapıyorum.

Sakin sakin kenara çekiyorum, derin bir nefes alıp 155 i arıyorum ve taşıtın plakasını verip şikayetimi bildiriyorum. Aynı hareketi banada yaptılar ve hemen aradım 155 i sonra aracı takip ettim. İlerde ekipler adamı çevirmişti. :) ama ne yaptılar bilmiyorum yanlarından geçtim gittim.

3. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok geçmiş olsun kardeş.
    Böyle bir olayla karşılaşsam sanırım ben de o araçtan beni geçmesini sağlayarak uzaklaşırdım.
    Hatta durmak gerekirse sağda durur ve o aracın geçip uzaklaşmasını beklerdim.
    Bence en iyisini yapmışsın.
    Böylece onun seviyesine inmemiş oldun.

4. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkasına takılır yanından geçerken aynasını alırım :)

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    doğru söylüyosun ama;
    başıma bundan önce başka bir olay daha geldi Erol kardeşim. anlatayım. yine şehir merkezinde işim vardı ve park kolaylığı olduğundan giyinip kuşanıp motosikletimle gittim. yokuş bir yerde kaldırıma yanaştım. nerden gideyim filan diye düşünürken arkamda bir kamyonet korna çalmaya başladı. baktım birşey indirecekler yanaşabilecekleri tek yer benim durduğum yer. gideyim dedim, adamlar da yükünü indirsin. hareket ettim fakat 4-5 metre ilerde yaya geçidi olduğundan durdum, çünkü bir sürü yaya geçiyordu. yer verdiğim kamyonet kaldırma yanaşırken sığmayınca gelip bana arkadan dokundu. ayaklarım yerde olmasa düşerdim kesin. arkama baktım gülüyorlar. fıttırdım. çektim kenara motosikleti çıkardım kaskımı gittim şoförün yanına.
    ağzıma ne geldiyse söyledim. adamın umurunda bile bile değil. yanındaki hala gülüyor. 155'i aradım. bulunduğumuz cadde de memur var onu bulun dediler. neyse buldum. şikayet ettim. şikayet edince bu .....lar bana ters ters bakmaya başladı. kaskı kaldırdım tam kafasına indirecektim, allah sabır verdi. sonra polise neden bize ceza yazıyosun dediler. buna dokunduk diyemi. poliste banane ondan siz yanlış yere araç park ettiniz ona yazıyorum, arkadaşın şikayeti varsa karakola gitsin demesinmi. senin gibi polisinde ne diyim dedim. elimden bir kaza çıkmasın diye uzaklaştım...

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşım şaka yapıyorsun tamam ama, inan ki delirtiyorlar insanı. hadi sinirine hakim olamadın sen de ona gıcıklık yaptın. o zaman kanlı bir olay çıkar burda kesin..

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İlhan abi haklısın ama, böyle oldukça bana rastlayan bu .......siz, her rastladığı motosiklete aynı şeyi yapacak. kültürsüz cahil insanlar. bunları hapse tıksanda anlmazlarki. çıkınca daha beterini yaparlar.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu akşam üstü bana denk geldi.Bursa izmir yolunda orta şeritten gidiyorum 16 GL 026 plakalı beyaz reno en soldan orta şeritte ben yokmuşum gibi daldı üstüme korna ile karışık siren çaldım.Yanına gittim napıyorsunuz üstüme çıkacaktınız dedim ne işi var lan i...e ortada sağa geçsene dedi ben a...nı arıyorum deyince durdu ve sonra bayıldı.Yanında ki hanım polis imdat demeye başlayınca da ben yoluma devam ettim sonra ne oldu bilmiyorum.
    sonra 155 i aradım plakayı verdim sürücü üstüme direksiyon kırdı zor kaçtım durdum durunca bana saldırdı dedim ben kendimi savundum ama sürücü bayıldı dedim.
    155 te iyi sen yoluna devam et biz ilgileniriz dediler.:)

ışın yıldırım bunu beğendi.
  9. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Erol hocam en doğru yöntemi söylemiş, ama gerçekten de insanın sinirlerine çok hakim olabilmesi gerekiyor. Aynı şeyi otomobille de yaşıyoruz sürekli İstanbul trafiğinde.

Bazen ah 1000RR olsaydı altımda diyorum (diyordum)...

10. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Eline sağlık,eldivenler çok işe yarıyor anlaşılan!..

11. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    aynayı kıracaksın acımak yok

12. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

geçende jipin birini sollamaya çıktım adam beni görünce hızını artırdı yanyana viraja girdik tabi ben stebilizeye kaçırdım motoru sonra motorla beraber yere . bereket versin kask vardıda kafaya bişi olmadı .sonra motoru kaldırdım devam ettim. 10 km sonra adamı yakaladım. yol çok bozuk ya mecburen yavaşlamış . biz haliyle motosikletin avantajını kullandık kalktım ayağı gazladım yanından geçerken asvaltta yarışıyordun burdada yarışsana i..... dedim bastım gittim yanından .ama adam galiba çok bozuldu:D.

13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    valla ben olsam bu kadar uzatmadan hemen en sağa geçip gitmesini ve tehlikeli hale gelmemesini sağlamaya çalışırdım daha sonrasını hiç sorma ne ayna kalırdı nede polis birde şenol hocam cevabına koptum ağzına sağlık az bile demişsin

14. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM

Geçmiş olsun arkadaşım öyle ...... nelerden istanbulda fazlasıyla var alıştık artık buralarda böyle şeyler için adam vurmaya kalksak sanırım memlekette adam kalmaz sana tavsiyem önünü kontrol ettiğin kadar arkadan gelenleri makas yapanları bayan şöförleri taksici ve minibüsleri iyi kollaman aksi takdirde tehlike çok büyük....

15. Mahir Şahin

Mahir Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Erol Ceyhan;59526]Geçmiş olsun arkadaşım öyle ...... nelerden istanbulda fazlasıyla var alıştık artık buralarda böyle şeyler için adam vurmaya kalksak sanırım memlekette adam kalmaz sana tavsiyem önünü kontrol ettiğin kadar arkadan gelenleri makas yapanları bayan şöförleri taksici ve minibüsleri iyi kollaman aksi takdirde tehlike çok büyük

Arkadaşıma katılıyorum. Ben agır taşıt kullanıyorum, boş zamanlarımda motorumla geziyorum. Kısaca hemen hemen her saat trafikteyim. Siz siz olun daha uzun ve saglıklı yaşamak için asla ve asla kimseyle tartışmayın, tehlikeli hareketlerden, sizi tehlikeye atan durumlardan 1 adım uzak kalmaya gayret edin. Allah affeder, trafik affetmez.. ileri sürücüler hem önündeki trafiği hem arkasındaki trafiğin kontrolünü elinde bulundurur. Risk illede önden yada arkadan gelicek diye bir kaide de yok. Her an her yöne kaçabilecek hazırlıkta olun. Taşıtlardan mümkün oldugunca uzak kalın. En iyi sürücü en hızlı giden değil en dikkatli giden sürücüdür...

16. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Sunu unutmayalım DIKKAT suçu ve suç işlemeyı her zaman önler

17. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok geçmiş olsun, ama otomobillerle dalaşma, ne olur ne olmaz, psikopat olur üzerine kırarsa ne yapacaksın.

18. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    herkesin bir düşüncesi var, ama anlamadığım, ben motosiklet kullanmadığım zamanlarda bile otomobilimdeyken, motosikletlilerden uzak dururdum. yani önümdeyse yaklaşmazdım, beni geçiyorsa beklerdim. çünkü ona çarparsam ben den çok ama çok daha fazla zarar görebileceğini bilirdim ve bunu bilmek aslında çok kolay. çok zeki olmaya gerek yok.
    ama malesef bahsettiğimiz bu insanlarda leblebi kadar akıl yok. kocaman bir kafa omuzlarının üstünde ama boşuna taşıyorlar, içi boş olunca fazla yükten başka ne işe yarıyor.

19. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ya gene. artık bu kadar olur. yemin ederim şehir merkezine bir daha motosikletimle gitmeyeceğim. bıktım elimden bir kaza çıkacak.
    yokuş bir yol, hız kesici var. yokuş yukarı 1. vites hız kesiciden geçtim. tam biraz hızlanacağım, arkamdan deli gibi bir korna. aynaya baktım ne oluyoruz diye. adam el hareketleri yapıyor aldırmadım. tam hızlanıyorum, adam durmuyor. durdum yolun ortasında, döndüm ne var der gibi elimi açtım. aldığım cevap "yürüsene lan" oldu.
    adam kaçmasın diye motoru tam önüne yola dik bir şekilde çektim. indim. kapısına gittim. "ne istiyosun, gebertiyim mi" dedim.
    "benimle lanlı manlı konuşma" dedi. :)
    etraftan aramıza insanlar girdi. dövemedim, çok da yaşlıydı. afedersiniz ama, "sana ne yaptım öküz" dedim. "benimle lanlı manlı konuşma" dedi :)
    çıldırma da ne yap. "sen nerden geldin öküz" dedim. "aydan" dedi. :)
    bir sürü insan toplanınca bende yolu açtım gitti .....siz. çıldıracağım. bu kadar da olmaz. ben de bir problem var heralde. ya acemi olduğumdan böyle, ne yapacağımı tam bilmiyorum. ya da buranın öküzlerine denk geliyorum.

20. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürüm senin şenol hocadan ekstra ders alman lazım, şenol hocam bu konularda çok tecrübeli :)