Neck Brace System

Konu, 'Yurt Dışından Katılanlar' kısmında Ahmet.Aydin tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.Aydin

Ahmet.Aydin Üye

Herkeze selamlar,

size kesinlikle reklam amacli olmaksizin motorsiklet sürücüleri icin önemli koruyucu bir ürünü tavsi etmek istiyorum.

Motorsiklet kazalarinda baska yaralanmalara göre nadir fakat sonucta insan sagliginda cok ciddi hasarlara neden olan boyun ve omurilik zedelenmelerini önleyici Neck Brace Sytem adi altinda boyuna takilan bir alet hakkinda kisa bilgi vermek istiyorum.

Bu aleti ilk önce Dr. Chris Leatt adinda güney afrikali bir doktor icat etti. Ardindan onun yardimi, Biomekanikciler, kaza bilim uzmanlari ve ilk yardim doktorlarindan olusan bir team ile BMW ve KTM bu aleti dahada gelistirerek Köln Intermot 2006 fuarinda ilk defa piyasaya cikardi.

Bu boyunda takilan aletin özellikleri 4 degisik zedelenmeleri asgariye indiriyor;

1.) Hyperflexion: Basin öne dogru fazla esnetilmesini önlüyor
    2.) Hyperextension: Basin arkaya fazla esnetilmesini önlüyor
    3.) Lateral Hyperflexion: Basin yanlara (saga ve sola) fazla esnetilmesini önlüyor
    4.) Axial Loading: Kaska üzerine gelen baskidan dolayi belkemigindeki zedelenmeleri önlüyor.

Kisacasi boyun ve omurilik zedelenmelerine karsi bir alet.

Bir sey burada cok önemli: Tamamen önlüyor demek yanlis ve yaniltici olur. Hafifletiyor denilmesi daha dogru olur cünki böyle bir aletin kullanilimi motorsiklet kullanma kurallarini ignore etmeye gelmemeli.

Bu alet Almanyada gittikce popüler olmaya basladi ve basta bilhassa offroad ve endurocular icin gelistirilmis olsada artik her motorsikletci icin aktuel bir konu haline geldi.

Her seyde oldugu gibi bu ürünün fiyati bir hayli tuzlu.

Bunlarin iki versyonu var; bir plastik bir karbon. Plastik yaklasik € 400 iken carbonu € 520 !!!!

Fakat yinede düsünmeye deyer.

Iyi yolculuklar

İlhan.Aydınlıoğlu ve Bülent.Ö bunu beğendi.
  2. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    resmini merak ettim nasil bişeymiş

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    KTM boyun korumalar

Diğer Markalar

İlhan.Aydınlıoğlu ve Bülent.Ö bunu beğendi.
  4. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Yazın bu sıcaklarda biraz zor ama geri kalan 7-8 ayda ek olarak ısıtır bile...