Neden tamirciliğe soyundum

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Erkan Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    selam arkadaşlar hepinize merhaba..ben memurum ve halen çalışıyorum.köyde büyüdüğüm için benim race türü motorla tanışmam biraz gec olmuştur o yıllarda moped teneke jawa ve birkaç kıytırık makinadan başka bir makina yoktu tabi.ve motor tutkusu bende doğuştan olduğu için gözüm hep motorlarda idi.burnum egzos kokusunu cok sewiyordu.mobilet denen aletin dört silindirini yapıcak kadar ileri gittim abilerim sanayide çalışırdı az bucuk elim anahtar tutar ve mekanik becerim iyidir o yüzden.
    gelelim made in japan hikayesine sanırım motora baslayanların ortak hikayesidir o sorumsuz paragöz ustalar..ilk japon makinam 1981 kawasaki KE 175 kross tu hayatımda baska motordan bukadar keyif almamısımdır belki ilk olduğundan fakat bilenler bilir iyi bir krosun tadını...; yıl 95...neyse yedek parca sorunu olduğu için her nekadar piston uydurdumsada randıman vermedi ve makinayı ölüme terk etmek zorunda kaldım.
    ilk race motorumu maaş almaya baslayınca birde kredi cekip semeriyle seksene malolup aldım tabi anlamadığım için meğer hurdayı almişim.... malum iki gün sonra su koyuwerdi makina 97 zx-6 dı ;;ben tabi daha ewwel hiç race dört silindir makina sürmedim derdinden anlamam ve hiç sökmedim kaldıki makina zaten kuş yuvası gibi karman çorman. napalım götürdük tamirciye gerisi malum şu parası bu parası zaten kredi ödüyorum ben bittim artık motordan değil tamirci denilince midem bulanıyordu...
    nooldu dersiniz baktım olmuyor birtane race motor tamircisi bulup onunla tanışıp anlastım adama mesailerimden arta kalan zamanlarda dükkanında bedawa çalışmak istediğimi ve bunun karşilığında bana bu japan motorlarını öğretmesini istedim oda kabul etti.derken üç bucuk yıl çalıştım zamanla ustayla iyi arkadaş olduk saolsun bana bütün incelikleri bildiklerini öğretti,,,
    şimdi kendi we arkadaslarımın motorlarını fırsat buldukca ben tamir ediyorum.. yanlız tek sorun parca sıkıntısı oluyor onuda internetten felan halletmeye calışıyoruz bu da türkiyenin ayıbı napalımm.......basınızı ağrıttım tekrar teşekkürler

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    erkanrdm aramıza hoş geldin keyifli zaman geçirmen dileğiyle.
    bizim hikayelerde farklı sayılmaz :)

Erkan Erdem bunu beğendi.
  3. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoş bulduk kardeşim saygılar

4. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoşgeldin Erkan kardeş.
    Ben de motosiklete (çocukluğumdan hastası olduğum halde) emekli olduktan sonra kavuştum.
    Ama benim tamirle ilgili pek bilgim yok.
    Yaş ta ilerlediği için canım da istemiyor.
    Çünkü yıllardır eski model arabalarla çok uğraştığım için biraz bıkkınlık geldi sanırım.
    İyi vakit geçirmen dileğiyle.

5. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz abi sizin geçmişiniz benim geleceğim olucak sanırım bende sizin gibi motoru motordan anlayan birinden öğrenme düşüncesindeyim.bütün tatillerimi motorcuda calışarak geciricem sanırım.

6. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    kardeşim inşallah yeni nesil umut vadediyor ..şiddetle tavsiye ederim kişisel olarak en sevdiğim şahsi eşyalarım dolaptaki takım elbise yerine mesaiden sonra yada bir motor yapıcağım zaman giydiğim yağlı tulumdur ve tutarken gurur duyduğum anahtar takımlarım onları çok seviyorum gülü satın alıp evdeki vazoya koymak değildir iş onu yetiştirmek ve bahcede seyretmektir..
    şiddetle tawsiye ederim merakın warsa birşeyleri tamir etmek yaratmak çok güzel bişey.ayrıca günümüz stress hayatından uzaklasmanın en iyi yollarından biridir..saygılar

Erol Ceyhan ve Turgay bunu beğendi.
  7. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    saol ilhan abi ne demek yaşında bişey yok hala binebiliyorsan gençsinizdir .
    ayrıca o bindiğin bmw ye iyi bak dünyanın en sağlam makinasına biniyorsun seni en iyi temsil edecek bir başka makina olamaz sanırım..
    teşekkürler saygılar

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  8. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoşgeldin Erkan kardeş!..Sana benziyen özelliklerim çok!...Ben de tamirci hatalarından bıktıktan sonra tamirci oldum..(Başka mesleklerim olmasına rağmen!.) Aracımı arızasını tesbit etmeden tamirciye götürmem!..Genellikle kendim tamir ederim, sadece yedek parça ve malzeme temini için sanayi çarşısına giderim!...İyi forumlar,alışkanlık yapar dikkat!..

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Erkan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

10. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    hosgeldiniz iyi forumlar

11. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    o. somuncu..göktuğ ve sayın yöneticim teşekkürler hoş bulduk..

12. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoş geldiniz.
    elinizden geliyorsa ve yeteneğiniz varsa ne mutlu size:)

13. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    efendim saolun teşekkürler,hoşbulduk sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorum.
    siz ankarda motor eşrafını tanırsanız bir kaç sorum olacaktı.

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

15. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    sanırım birkaç yıl önceydi sahibinden.com da bir ilan görmüştüm .adamın birinde 1999 model 750cc aski kasa suzuki katana olucaktı motorda bayağı temiz bişeydi bir ara niyetlendim sonra baktım ilan ortada yok..ama bahsettiğim makina ender orjin bişeydi tam koleksiyonluk belki bilirsiniz.ankaradan verilen bir ilandı belki tanırsınız diye düşündüm...ha birde tamirci birisi var mustafa murat ulu tatlı hakkında ne bilirsiniz

16. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
  17. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    mustafa murat ulu tanımıyorum ama bir ara arkadaşlara sorarım.
    bahsettiğiniz motor modelini iyi bilirim eskiden arkadaşımda vardı
    ama şimdi piyasada bir tane bile görmedim.

18. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    zaten ankarada bildiğim kadarıyla tek ti sanırım.ulaşırsanız eğer bahsettiğim bu makinaya talibim.( mustafa murat ulutatlı kendisi motor tamircisiymiş).ayrıca eğer rastlarsanız marka model ne olursa olsun faal yada değil herhangi 2 zamanlı ve dört silindirli satılık makina olursa bana bilgi verirseniz size minnet duyarım tek şartım 2 zamanlı ve (V tipi sıra tipi farketmez) 4 silindirli olmak kaydı ile......şimdiden teşekkürler.neden ilgileniyorsun die sorarsanız koleksiyon için ve acayip ilgiliyim standart dışı makina oldukları için..

19. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Erkan erdem foruma çok güzel sohpet havasında bir giriş yapmışsınız, bu tarz tanışmalardan çok büyük keyif aldığımızı ayrıca belirtmek isterim..

Elinizden tamiratın, işçiliğin gelmesi ne güzel bir zanaat, günümüzde malesef işçiliğin ve emeğin değeri az ve çok az.. Yinede kendinizde bu ışığı bularak, doğru yolda ilerlediğiniz için tebriklerimi sunarım.

Resminizde elinizde elektro gitar görüyorum, 10 parmakta 10 marifet türünden insanları hep takdir ederim bu yüzden sizi de bir sanatçı olarak takdir ediyorum. Bende sizden pek farklı sayılmam, insan kendini sürekli geliştirmeli, bilezikleri bileğine tek tek geçirmeli diye düşnüyorum ;)

Saygılar.. Motosikletforum'a hoşgeldiniz..

20. Erkan Erdem

Erkan Erdem Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    eywah polise yakalandık diyordum :)))) bilirsin polisler korkulu rüya oluyor bazen herneyse ...çok teşekkür ederim beni onore ettiniz.tabiki her kelimelerinize katılıyorum durmaksızın dönen dünyada; gerçeğin ve yalanın birbirine karıştığı şimdiki yy da popüler fikirler insanlığın gününü kurtarma amacını güderek yasamasına neden olmuştur malesef.. bazen bir sandık elmada cürükler çıksada pazarcı sağlam olanları parlatıp sergiler...kimi insanlarda kendine bakar ve sorar ben ne işe yarıyorum der ben bunu hep sordum meğer uyutuluyormuşuz..ve sonra işe koyuldum elimden gelenin en iyisini yaparak: sınır yok tabi....bir yerlerden başlamasa idim benim her sabah bakkaldan ekmek almak gibi basit bir işe bile zorsunan insanlardan ne farkım olurdu..bu yüzden kendi ekmeğimi kendim yapmaya karar verdim.ne güzel seni anlayanı anlamak değilmi beni parlattığınız için teşekkürler:))

Turgay bunu beğendi.