Neden

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Noyan Yıldız tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merak ettim üstüme gelen yersiz bir eleştiri sonrası herkesin motorunu neden aldığını hem o eleştiriye cevaben hem de gene kendi nedenimi yazayım istedim.Diğer arkadaşlarda yazarsa sevinirim.Yani motorum "R1 hız yapmayı seviyorum motorum R6 kız tavlamak için" gibi...

Demekki gerçek bir racing tutkunu ile ilk kez karşılaştın ,çünkü esas senin etrafında yazdıkların için racing alanlar motoru sevdiklerinden değil,bindikleri araç ile karakter edinebilmek için alıyorlar.O yüzden scooterim mi var racingim mi var neye inanmak istersen ona inanabilirsin :) Gerçekten bir güce sahip insanlar bu gücü hak eden insanlar ise eğer bu gücü herkese göstermek zorunda hissetmez egolarını bu güç üzerinden tatmin etmezler...

Çok ahım şahım devasa olmasada 2006 model bir CBR'ım var :D Eksozun sesi :D Şekli ve 3 saniyede 100 görmesi beni delirtmeye yetiyor evliyim kız tavlamak falan umrumda değil,görüntüye gelince aynı paraya 95 96 model köpek balığı kasa bir bmw 3.20 alırsın arabayada bakarsın set de takarsın camları da filmledin mi ;) Birde Xenon far al sana görüntü hem de yaz kış ve daha güvenli daha kuru daha sıcak bir görüntü ;) Seçeneğim vardı ama yapmadım diğer yazılarımı okumuş olsan bilirdin ben küçüklüğümden beri bu motorların modellerini biriktiyorum ve saklıyorum ,çocukluktan gelen bir aşk benimkisi :) Ve hız da yapsam yapmasam da bunu kendim için ve zevkim için yaşıyorum,senin yada sizlerin bilmesi gerekmiyor.Deneyim aktarıyorsam bir sebebi vardır,amaçsızca kaç yaptığımın limitini yazmaya gerek duymuyorum az çok buradaki deneyimli abilerin hepsi heralde 600CC RR'ın sınırlarını biliyordur :D ama ben bilmiyorum ve öğrenmek için de acele etmiyorum.Lütfen daha önce karşılaşmadığınız bir şey ile bir daha karşılaşırsanız onu kendi dar kalıplarınız içinde sıkıştırmayın...Saygılarımla

Bu da hem eleştiriye cevaben hem de kendi nedenimi anlatmış olduğum paragraf olsun umarım kapanmaz konu seviyeyi koruyabilrsek sorun olacağını sanmam...

alper.alp, ANIL ve Barış bunu beğendi.
  2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    hehehe ya ben, dengesizliği seviyorum galiba :):) 4 teker çok dengeli geliyor bana ehhe

orcun serter bunu beğendi.
  3. Murat Öztürk

Murat Öztürk Üye

haklisin racing tutkunu oldugun cok belli dar kaliplarim beni buna itti:D profilde motorlu resminiz zaten beni buna inandirdi:D:D:D:D zaten bu resimden cok emniyetli kullandigin cikiyo ortaya kasksiz ve koruyucu mont yerine kadife ceket vs. vs. benim dar kaliplarim tamamen dewre disi kaldi bu resim sayesinde:D neyse olan oldu benim fikirlerim bu bu motoru aliyosan hakkini verceksin. cem yilmazin repligi gibi hakkını ver hakkını

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Murat bey forum kuralları : http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=26
    madde 13'ü okuyunuz lütfen. Mesajınızda bulunan büyük harfli sözcükler tarafımdan değiştirilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Turgay, Noyan Yıldız ve Murat Öztürk bunu beğendi.
  5. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Resim çektirirken güvenliğimi tehlikeye attığımı düşünmemiştim :D ilginç bir tespit :D hakkını verdiğime inanıyorum ki motorun sahibi ile benim aramda bir konu idi motoru satın alabildim neyse gereksiz bir tartışma :D ama çok merak ediyorsan ekipmanlarımın resmini çekebilirim merak ettim ama konuyla ilgisiz yazmak yerine sizde konu başlığına uygun olarak motorunuzu ve neden bu motoru kullandığınızı yazarmısınız?Yani en azından konu bu sizinle yapacağımız polemik değil ayrıca polemiği neden buradan sürdürelim özelden sürdürelim ki insanlar boşa vakit kaybetmesin son olarak özelden de sürdürmesek ;) Bende boşa vakit kaybetmeyim konu başlığını okudunuz ve ben sadece size yanıt verdim bir suçlamada bulunmadım bir cevap vermenizi gerektirecek yazım da yok sadece size yanıt verdim ve başka bir konu açtım buna uygun giderse sohbet sevinirim...

Ayrıca Race üzerinde poz vermiş bir çok arkadaşımız da kasksız poz vermiş dikkat ederseniz :D onlara da söyleyelim de kasksız ve korumalıksız poz vermesinler ne me lazım :D Güvenlikleri söz konusu...

Neyse okuyacak başkaları gene yanlış bir izlenime kapılmasın arkadaş birden saldırı yapabilme hevesi dalmış konuya hepsi bu karede bulunan mekan evimin önü motoru getirir getirmez eve çıktım,sonra geri aşağıya inip yıkadım sildim ve hanıma resim çekmesini rica ettim o da çekti :D motoru yıkarken kask ve korumalık ile zor olur diyede çıkarmışım,hayal gücü böyle derin insanlar olacağını hesap etmemişim saygılarımla...

6. Murat Öztürk

Murat Öztürk Üye

ah ah ah yine sen yine yine sen ve ah o yanlis anlaman. kadife ceketle anlatmak istedigim guvenligin degil yaptigin sekildi. rahat ediyosan giyy tabe. ama yok sen bu sozlerden guvenlik olayini cikardin aklin sira:D zayif noktayi buldun:D neyse yeri gelmisken. benim saldiri hevesim seni biraz bocaladi galiba ''motoru getirir getirmez eve ciktim'' ben bu sozden disardan geldigini anladim. ama seni takdir ettim bikez daha kadife ceketin ustune korumalik ve kask dizlikleri ustunde hayal edince bi kez daha hakkini verdigini anladim:D motorun farlarinin acik olmasida dikkatimden kacmadi degil senin senin bu motor:D tamam tamam daha hayal gucumu kullanmiyim ben sen yoksa bocalican yaw ama tokyo driftte bi sahne vardi hayal gucu ya bu gercek degil(cem'in opet reklamindaki gibi) arabanin brosurunu iyi okumussun:D:D hayal iste

7. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    bak dostum polemiğe girmeyelim diyorum ama motor sürmekle ilgili beni zorlasan yada mekaniği ile ilgili anlarımda polemik yapmak için bulabileceğin en yanlış kişiyim belkide bilenler bilir ;) Neyse şu yazdıklarının hepsine tek tek cevap veririm ama Özgür arkadaştan korkuyorum :D neden gereksiz yere uzatıyorsun diyecektir.Sadece tek cevabım zaten insanların sana olan bakış açısını gayet netleştirir...Bilgi ve tecrübe diyor buradaki abilerimden birisi sürekli bana ve ben kesinlikle iyi bildiği ve tecrübeli olduğu bir konu ile ilgili onunla tartışmıyorum ve her defasında haklısın abi yada teşekkür ederim diyerek konuyu kapatıyorum çünki beni ezebileceğini biliyorum.Sana gelelim üstat :D dikkat edersen motorun sağ farı açık ve havanın serinlediği mevsimlerde korumalıkları çıkarınca insan üzerine rüzgarlık alıyor eğer bakarsan motorun resimlerini yayınladığım esas konu başlığının olduğu yere üzerimdekinin kadife değil penye ve kırmızı renkli bir rüzgarlık olduğunu da göreceksin en incesinden ama sağ far kontağı açar açmaz otomatik olarak yanar :D hali ile her yanına gittiğimde de çalıştırıyorum sırf sesini duyabilmek için bile ama hanımın da ilk kez gördüğü ve pozu verdiğim resimde eh izin verirsen hanımda bir çalıştığını görsün sesini duysun istediğim için zaten çalışır durumda idi motor yada tam hatırlamıyorum çalıştırmak üzereydim...Lakin kadife montum da var :D İnsanların giydikleri ile üstündekiler ile araçları arasında nasıl bir bağ kurabildin bu da ayrı bir merak konusu.Amerikada çalışan tır şoförü bir abim var Gucci ceketler valentino takımlar giyer kendisi sana göre bu da saçma olabilir ve şahsi aracı da Corvette mesela??İlginç bir kişisin ama dediğim gibi senin kavramlarında takım elbise giyip race kullanan biri yok sanırım.Üzgünüm gene ilk olacağım için motorun kullanma klavuzunu okumadan sürmüş olacağım ki :D Ne giyilmesi gerektiğini bilmiyorum.Neyse Şenol Abi Erol Abi gibi deneyimli abilerimiz var allahtan ki :D beni bu konu ile ilgili de aydınlatırlar diye düşünüyorum.Fakat işe giderken takım elbise ile zor oluyor gerçekten geçen pantolon yandan pırtlamış :D giyerken bu yüzden takımın pantolonu sırt çantama koyup kotumu ayağama çekiyorum,spor ayakkıbımı giyip işe gidiyor odamda değiştiriyorum üzerimi :D pratik çözümler yani...Hayat işte...Yamaha R1 süren bir abimiz var karşıda kendisi inşaat mühendisi yaşı 55-60 :D onu görsen demekki dudağın uçuklayacak büyükçekmece tarafına yolun düşerse sor motorcu abilere tanırlar zaten ruhi abi deyince :D saygılarımla...

Son not dizlik race tarzı motorlarda depoyu yada stickerleri kötü çizdiği yada yerinden çıkardığı için ben kullanmıyorum belki yanlış yapıyorum :D ama kullanmıyorum :D Ayrıca son olarak siz kadife mont giymemi eleştirdiğinizi korumalıksız bindiğim için eleştirmediğinizi yazmışsınız ama allahtan ki söz uçar yazı kalır önceki yazınızı bir tur daha okursanız ya benim anlayışım çok dar(olabilir)Yada siz çok yanlış kelimeler ile kadife montu eleştiriyorsunuz dur ben yapıvereyim hatırlatmayıda:
    Şimdi bu cümleyi okuyan herkezin de ne anladığını gerçekten merak ediyorum??Benmi bocalayıp boşluk aradım acaba yazdığım yazıda yoksa siz baya baya emniyetsiz kullandığımı mı anlatmak istemişsiniz?Yoksa ne söylediğinizi bilmiyor tamamen ego tatmini ile mi uğraşıyorsunuz.

Merak ediyorum ve bu konu başlığını o yüzden açtım.Sizin Kawasakinin modeli ne acaba??Ve neden o motora biniyorsunuz=?

Cem'in opeti yada tokyo drift yerine sana ghost rider yada tourque diye bir film var onları tavsiye ederim :D motor ile ilgili hayal gücünü daha güzel besler bence...

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar herkesin fikrine saygımız var ama saygı ve sevgi sınırlarını aşmamak şartı ile:)
    şimdi konuya bende şu yönden bakıyorum; noyan'ın dediği gibi bu tip
    makinelere benimde çocukluğumdan beri acaip bir tutkum vardı, küçükken
    duvarlarımı 1980 ninja'lar yine aynı tarihlerdeki honda hurricane'ler süslerdi
    ama hiçbir zaman racing motorum olmadı, çok bindim, yaşam tarzım
    zamanla bu tip motorların hayatım da yeri olmadığını gösterdi.ama bu demek değildirki
    ben racing motora binemem!! şimdi hak, hukuk mevzuuna deyinelim.ben bmw dakar'a
    biniyorum diye çöller de gezmiyorsam motorumun hakkını vermemişmi oluyorum??
    yada custom motor sahipler Route 66'da gaz açmıyorsa o ruhta değillermi??
    cross motoru sahibi kişiler dağda, bayırda, kırda :) atlayıp zıplamıyorsa motora
    ayıpmı etmiş oluyorlar?????
    iki teker bir sevgidir, tutkudur.onun ruhu vardır, gerçekten seviyorsanız o hakkı size o zaten verir.
    teşekkürler.

DEMİRAT, Metin, Özgür ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abi hak vermek meselesi değil sanırım arkadaş neden bana sardı anlamadım ama şurdan olabilir diye şimdi düşünüyorum ...Artık hangi yazıma bozuldu ise oradan aldığı şevkle baktı profil resminde ben siyah beyazım falan foto montaj mı sandı ne yaptıysa motorun yok sallıyorsun demeye getiriyor sanırsam :D neyse yok benim motorum sallıyor olayım.Zevki bana ait olduktan sonra,Derdi başkasının olsun var mı yok mu?Yani tüm o yazdıklarından bunu ima ediyor gibi geldi belki gene ben yanlış anlamışımdır.Ama gereksiz uzadı yazına tekrar tekrar teşekkür ederim.Kimseyi kıracak bir şey yazdığımı sanmıyorum,arkadaşında bir saygısızlık ettiğini düşünmüyorum fikirlerini kendi üslübunca yazmış,eğer saygısızlık olarak adledilecek bir yazısı varsa kendi şahsına münhasırdır beni ilgilendirmez bu benim karakterim ,bilen bilir tanıyan tanır.Ama senin yazından anladığım şeyi de anlatmak için canım çıkıyor o yüzden tekrar teşekkür ederim.Race demek sırf sürat demek değildir,enduro sırf arazi demek değildir,bu bir zevk bakış açısı meselesi benimde belki ileride fikirlerim değişecek hatta şimdiden dn-01ler bana çok yakışıklı ve rahat geliyor belki yaş geçtikce konfor arayacağım ama şimdilik ve çocukluktan beri tek hevesim racing idi onu aldım belki bir tur daha race alırım deneyim kazanıp en büyük hayalim olan hayabusaya binebilmek istiyorum ama belkide bu motor ile tüm zevkimi tatmin edip daha rahat ve konforlu bir motora geçerim kimbilir.Fakat motordan başka bir şey düşünmeyeceğim kesin.Belki çok param olursa ikinci bir araç olarak araba düşünebilirim ama birincil ihtiyacım motor.Lakin race lerin arka sele biraz uygunsuz ve hanım var bu tür şeyler düşündürüyor işte insanı sevgilerimle abi teşekkür ederim...

10. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

noyan sana eleştiri gelince yazın uzayıp gidiyo:D:D:D

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  11. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Fotoğraf çekilirkende kask koruma kullanacaksak Motosiklet fuarlarındada tam koruma gezelim.:D

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  12. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abi yok yaw öyle bişi :D Eleştiriye sonsuz açığım aslında Erol abiden tutta Barış abi yada Şenol abi hepsi ile ayrı düştüğümüz noktalar oldu bazısında laflarını dinledim bazısında inadım inat dedim ama eleştirdikleri hiç bir şeye kalkıpta ukalaca bir yazı yazmadım ben.Fakat arkadaş eleştiri değil maksatlı ve amaçlı bir saptırma ile polemik istiyordu illa bende istediğini verdim onu da mutlu edebilirmiyim acaba diye :D bakalım umarım mutludur :D

Birde Ömer abi ciddi soruyorum ha yanlış anlama şaka yada espri olsun diye değil madem konuya yazdın merak ettim sen neden bir maxi scooter kullanıyorsun?Motorunu neden seviyorsun?

13. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    noyan arkadaşım diğer başlık kitlenmiş burdan sana bişeler yazıyım biraz tecrübe kazandıktan sonra buraya yazdığın yazılarda değişecektir. sen millete akıl vermeden önce biraz daha super sport motosiklet sür, ozaman bizim düşüncelerimize gelirsin. bide beni salak yerine koymuşsun ayıp etmişsin ki ben sana burda ellimden gelen hertürlü yardımları yapmıştım

14. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşlar burda hepimiz iki teker sevdası yüzünden bulunuyoruz. Herkes bildiklerini bilmediklerini anlatıyor. Forumlarda hergün bişeyler öğreniyoruz. Lütfen saygı çerçevesini aşmayalım ve ortamı germeyelim.

Saygılar.

15. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kimi nasıl germişim ki abi bir yanlış anlama var Murat KILINÇ arkadaş ile diyalogum bile olmadı ki salak yerine koymuşsun beni demiş ama inan ne alaka hiç anlamadım ben ... Ki öyle diyalogum olmuş olsa bile neden salak yerine koymuş olayım ben itina ile kimseyi kırmamaya çalışırken eğer durumu izah ederse sevinirim...

16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar, bu tür uyarıları almak hoşunuza mı gidiyor? Gerginlik yaratmak, gereksiz tartışmalar, hoş mu oluyor.

Lütfen arkadaşlar...

17. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    allah size akıl fikir versin diyerek belkide ortamı sen geriyosun ???

noyan kitlenen topic teki diyaloglarına bak ;)

18. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Anladım abi ama fıkradaki sözcüğü sen neden üzerine alındın ki?Akıl fikir verirse kimse motor sürmez demişsin bende akıllı ama deli de olabileceğini anlattığım bir fıkra ile esprine espri ile şakana şaka ile karşılık vermişim.Oradaki sözcüğü üzerine nereden aldın çektin de kırıldın bunu çözemedim ki ben.Fıkranın içinde ki bir sözcük ki sen hala motor süren insansın,yani delisin ama akıllsın ki hayattasın yada ne bileyim anla işte hangi konuya yazdığıma bak bir de o fıkrayı.Amacım seni kırmak yada tuhaf ama rencide etmek değildi sen neden böyle anladın ki?Ha senin cümlenden alıntı yaptım çünki fıkranın ana fikrine uyacağını düşündüm söylediğin şeyin hepsi bu idi.Ben mi izah edemiyorum bilmiyorum da neyse Özür dilerim öyle bir intiba bıraktıysam yapmaya çalıştığım şey bu değildi çünkü...

Erol bunu beğendi.
  19. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bakın hala devam ediyorsunuz:confused: amacınız nedir:confused:
    mantıksız konulara yazdığım cümleleri burada yazdıklarımla karıştırmayın.

20. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    fıkradan delilikle salaklık arasında bi fark vardır manası çıkıyor hızlı sürenler salak yerine koymuşsun gibi anladım bide konun gidişatından bu çıkarılıyor benim cevabı alıntı yaptığın için sana burdan yazma gereği duydum. ama sen aksini burda dile getirdiğin için sorun kalmamıştır

edip.aksoy bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.