Nedir bu Transalp'in çektiği çile

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Umut Karkın tarafından paylaşıldı.

1. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Arkadaşlar yılbaşı geldi ben halen motora binmeye devam ediyorum, motorumu akşamları apartmanın içine koyuyorum, saat: 18,30-08.25 arası kapalı alanda kalıyor ancak apartmanın girişindeki toprak alan sürekli çamur yaklaşık 20 metrelik bir kısım.
    Geçen yıl buraya karo taşı döşedim tek sıra, eski motorumla 25 cm genişliğindeki yerden rahatlıkla geçip çamura batmadan girip çıkabiliyordum ama TRANSALP'le karoların üzerinden girsem bile sabahleyin mutlaka çamura batıyorum.
    Motoru 6 aydır hiç yıkamadım, her yeri çamur içinde ayrıca iş yerinde sürekli açıkta kalıyor, mesela bugün Ankara'da sabahtan beri yağmur yağıyor ve benim motor yağmurun altında beni bekliyor :)
    Motora acımaya başladım acaba yanlışmı yapıyorum binmesemmi artık diyorum ama bir türlü bırakasım gelmiyor.
    Hani ENDURO ya birşey olmaz diyorum, yağmurun altında beklemiyecekse, çamur olmuyacaksa niye ENDURO ki bu motor diyorum .

Acaba aranızda benim durumumda arkadaşlar varmı ?
    Ben motora eziyet mi ediyorum?

Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  2. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    başkası ne düşünür bilmem ama benim içim gider, öyle yağmurun altında üşüyor gibi gelir bana, benim motor kapalı alanda olmasına rağmen birde üstüne brandasını çekerim, motorum benden bir parça gibidir, marşına bastığımda zor çalışırsa yada herhangi bir yerinden gereksiz sesler gelirse kendimi hasta sakat rahatsız hissederim. sevgili umut motoruna acıma, bin kullan kar kış yol yap ama bakımını, temizliğini eksik etme. saygılar

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    umut nerelerdesin sen??soğukta motora binip eve gelince nete giremiyorsun heralde:)
    bende hergün motorla gidip geliyorum eylülden beri motru yıkadım:) daha doğrusu yıkayınca zaten 10 dakikada hemen aynı hali alacak diye yıkamıyorum.birde benim motorun
    ön çamurluğu yok!! gerisini sen düşün:)

4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Erdal abi benim motorda benden bir parça,
    ben kendimede pek bakmıyorum :) yani sizin bakış açınıza göre motora bir haksızlık yapmıyorum zannedersem.

Ama bakımını eksiksiz yapıyorum her daim.

Teşekkür ederim değerli fikirleriniz için.

Erdal Özgüner bunu beğendi.
  5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Valla iş güç Barış hocam şükür yaşayıp gidiyoruz, nete pek takılmıyorum bu aralar birazda yoğunluk var.

Motor konunsunda yalnız değilim o zaman, sevindim valla senin motorla benim motorun aynı durumda olmasına :)

Bir kış gezisi yapalım hocam söyle bir yaylada çadır kuralım bi ara, gerçi benim çadır yazlık ama olsun katlanırız birazcık soğuğa :)

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    zamanımız olsa çadır, uyku tulumu, mat sorun değil, ayarlanır.aslında nisan gibi yapsak
    daha eğlenceli olabilir.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hadi martta yapalım bir eğlenceli kamp

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İlkbaharda şenlik var desenize,

Motor paslanmazsa o vakte kadar güzel bir kamp yapılır.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir şey olmaz korkma.Şu anda Bursa'dan sağanak var.Ortelığı sel götürüuor ve ybr 125 im 2005 ten beri hep yağmur altında.ne pas var nede aksama.

Martta Bursa Orhangazi - İznik yolunda ki Keramet ılıcasından 1 gecelik bir kamp yapalım derim.

Ha birde herkes Mayıs 2010 son haftasını ajandasına kayıt etsin.Size bir süprizim var.

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  10. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İnşallah Şenol abi çok güzel olur, inşallah bir terslik çıkmaz o vakte

11. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Birisi hala motora biniyorum mu dedi :) E motor bu bineceğiz tabi Umutcum. Geçen yıl bir kaç aylık sürücü olduğum için depoya indirmiştim ama bu yıl tam gaz binmeye devam edeceğim. Kar ve buz dışında yani :)

Nereye gidiyoruz hafta sonu?

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

umut allahtan kullandıgın motor transalp,zaten o motor kötü şartlar için tasarlanmış motorun memnun oluyodur keyifden, yaşaması gerekenleri yaşıyo bence,eger bakımlarını ihmal etmiyosan anlattıgın şartlarda sadece boya kaborta olarak yıprandıgını diyebilirim,motor ne olursa olsun yakanmalı arada, boyanın genç kalabilmesi için

13. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

umut bende aynısını yapıyorum oda erzurum soğuğunda . kar yağmur çamur falcon maşallah tek marşta tırlamaya başlıyor. valla o kadar parayı bayılıpta garajlarda çürütemem ben motorumu. binmeden garajda çürüyene kadar yağmurda çürüsün . sonra keratalar seviyor çamuru . ben hala biniyorum eller azıcık üşyor ama olsun.

14. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben Varaderoyu 1 hafta yıkatmadım diye üzülüyordum ama artık üzülmeyeceğim :)
    Soğukta daha fazla yakmaya başlasa bile haftada 200 km. yapıyorum ve bugün 29 Aralık 2009 Salı, Allah'tan bir kaza-bela olmazsa hala yağmur-çamurda kullanıyorum. (Motosiklet sürmeye başlayalı daha 1 sene bile olmadı!!!) Bu durum buzlanmalara kadar gider ve Varadero depoya kalkar sanırım. Tek isteğim kaza yapmadan önce depoya kaldırabilirim inşallah! Çünkü sürüş gittikçe zorlaşmaya başlıyor, bugün çevreyolunda aşırı rüzgara yakalandım, sanki rüzgar toplam 400 kiloluk kütleyi (benimle birlikte tahmini ağırlık) kaldırıp atacaktı kenara.
    Her gün apartmandan inip köşeyi dönünce motosikleti görünce ilk aklıma gelen Gizli Zırhım oluyor; (artık otomatiğe bağladım bunu) 7xAyet-el Kürsi, Felak+Nas, 3xİhlas+1Fatiha okuyuncaya kadar motosiklet ısınmış oluyor ve yoluma zırhımı giyimiş bir şekilde çıkıyorum. :cool:

15. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hocam siz her gün uzun yola çıkıyor sayılırsınız valla helal olsun ne diyim.. ama sizde üşüme olayı olmaz maşallah ısıtıcılı giysiler üzerine icat şampiyonusunuz.

Hocam sizden bir ricam olacak bizim gibi her şartta motora binmek isteyen müptelalar için ısıtıcılı lastik yapabilirmisiniz böylelikle karda ve buzda da binmeye devam edelim ne dersiniz :)

İlk müşteriniz benim hocam ...

16. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Yazdan yazaaaa yıkıyorum Ömer hocam,

Motorun transalp olmasına kandık bakalım bizde ayazda, yağmurda çamurda bekletiyoruz motoru, Allahtan hayırlısı...

17. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Fuat hocam, ben bu konuyu birazda hava olsun diye açmıştım :) kurye arkadaşlar ve benden başka kimseler yok diye düşünüyordum sokaklarda ama havam çabuk söndü, Erzurumda motora binenimi ararsın, günlük 50 km yol yapanımı ararsın maşallah yok yok, hatta günlük en az km yapan benim galiba :)

18. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Sizden ricam gizli zırhınızın sonuna yada başına tüm motorcu arkadaşlar için diye bir cümle eklerseniz (bilen var bilmeyen var) çok memnun oluruz, belki bizde faydalanırız. Allah dualarınızı kabul etsin..

Buzlanma işin mühim değil ben Mesut hocama konuyu aktardım, yollarda buzlanma olana kadar ISITICILI TEKERİ imal eder Mesut hocam. Sonrasında buz kar dinlemeden sürmeye devam ederiz motoru

19. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

valla ben felak suresini okuyorum nazara iy geliyor zaten manasıda nazar ve hasetlikle ilgili . bilmeyen arkadaşların yerinede okuyoruz .allah dualarımızı kabuletsin.

Umut Karkın bunu beğendi.
  20. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Umut abi taş gibi motor maşallah bisey olmaz bence ama bir gün yıkayalım parlatalım ben yardım ederim abi:D