Nedir bu ya! Bir tane daha. :(

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında attila.algan tarafından paylaşıldı.

1. attila.algan

attila.algan Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Genç DJ Engin Koç'un Didimde yapmış olduğu motor kazasından sonra kalan motor görüntüsü aşağıda. Babası 2 Yıl önce vefat etmiş DJ Engin Koç da babası ile aynı yerde defnedilecekmiş. Kaza aksam üstü saatlerinde olmuş. Didim ile Akbük arasındaki yolda motosikleti kullanan DJ Engin Koç Didim istikametine gelirken önünde seyir halindeki aracın aniden geriye U dönüşü yapmasıyla olmuş kaza. Motosiklet aracın ön kısmından vurup motor ile birlikte tarlaya uçmuş. Olay yerine giden arkadaşları motorun 6. viteste ve devir saatinin 11000 de takılı kaldığını görmüşler. Allah rahmet eylesin. Yazık oldu yine.

Ekli Dosyalar:

Hakan ERSOZ ve kenan devrez bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Başınız sağolsun

Ama fotoyu görünce elimde olmadan ağzımdan bir oha çıktı yani.ne olmuş o motora öyle.
    Devir saati 11 binde takılı kaldığına göre hızıda bayağı varmış.260/280 KM civarında
    Birde önünde giden araca kafadan bindirmesi de enteresan.
    Yani araç ne kadar aniden aynı yolda direftle geri u dönüşü yapmış olsa bile nasıl olmuş.Ya gerçekten araca çok yakındı olayı fark edemedi yada hızı cidden çok fazla idi.Yazık olmuş her halükarda.

Ne olur arkadaşlarım DİKKAT EDİN.
    Giden geri gelmiyor.

Tamda Ankara!ya gidiş saati üstü keyf kaçırdı walla.

Turgay bunu beğendi.
  3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır versin.
    6. vites ve 11000 devirin ne anlama geldiğini az çok anlayabiliyoruz. "Eğer gerçekten bu şekilde yol alıyorsa", arabanın U dönüşü yapmasına gerek de yokmuş. Küçükcük bir taş bile kaza yaptırabilir o hızla. Hepimizin başı sağolsun.

4. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    allah rahmet eylesin
    neymiş aşırı hız ölüm getirir

orcun serter bunu beğendi.
  5. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    ALLAH rahmet eylesın yakınlarına sabır versın

6. Furkan.Celebi

Furkan.Celebi Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu haber yaklaşık 1 ay öncesinin haberi.

Ayrıca 6. vites 11000 devir olayı ise doğruluk taşımıyor, ufak tefek kaza yapan arkadaşların yazılarında anlattıkları kadarıyla çarpma esnasında kadranlar sapıtıyor.

Kaldı ki üreticilerin çarpma anında kadranların oldukları yerde kalmasını sağlayacak bir düzenek koyduklarını sanmıyorum.

Allah rahmet eylesin.

7. Altan

Altan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tabiki üzgünüm.
    Allah rahmet eylesin ve kalanlarara-sevenlerine sabır versin.

Diğer yandan Didim-Akbük yolunda 260-280 km süratle seyretme sonucunda oluşan bir hadiseye "kaza" demek ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Bence bir tür intihar bu.
    Kazanın olması değil olmaması şaşırtıcı olurdu aslında.

Bu kaza haberleri, duyarsız araç sürücüleri, kötü trafik vs.vs. evet bir sürü sebep var bizleri sıkıntıya sokan.

Ama lütfen ......
    bizim hiç mi kabahatimiz yok.
    Şenol hocamın herbiri bir ders niteliğindeki mesajlarından hiç kendimize pay çıkarttığımız yokmu???
    Hepsini eksiksiz yapıyormuyuz.

Bu tarz kazalar, hiç hak etmediği halde motosikleti kötü bir araç olarak tanıtıyor ve bu işe sevdalanacak olan kişileride engelliyor üzerlerinde bir "mahalle baskısı" oluşmasına yol açıyor.

Bu işte kendimizi düşünmemek gibi bir lüksümüz olmadığına inanıyorum.

8. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    allah rahmet eylesin.. Ama arkadaşlar ben artık bu haberlere dayanamıyorum.... Hergün hergün bir ölüm bir kaza korkar oldum yola çıkmaktan evet gerçekler olabilir ama bilmemek benim için daha iyi....

9. ibrahim.yilmaz

ibrahim.yilmaz Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşa Allah'tan Rahmet diliyorum, Toprağı bol mekanı cennet olsun
    Allah Geride kalanların yardımcısı olsun

10. Furkan.Celebi

Furkan.Celebi Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sanırım ilk mesajdan sonrasını kimse okumuyor..

11. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hızında golünde 90'ı iyidir başımız saolsun:S:(

12. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Şu andaki yorumların hepsi şöförün süratli gidip kaza yaptığı yönünde şunu unutmayalım ki kaza yapmak için çok süratli olmaya gerek yok 80km süratle giderkende ölümcül kazalar olabilir burdaki hatada araç sürücülerinden kaynaklanmış olur bütün yorumlarda ceza motorsiklet sürücüsüne kesilmiş kendimizi kandırmayalım belkide motorsiklet sürücüsü suçsuzdu belkide birilerinin hatalı sollamasına yada dikkatsiz bir şöförün bir anlık dalgınlığına kurban gitti eğer durum böyleyse bu yorumların hepsi anlamını yitiriyor birileri ölürken yaptığımız yorumlara dikkat etmeliyiz belkide sırada içimizden birisi var kimbilir artık bişeyler yapmamız lazım buralara yorum yapmaktan başka!!!!!!

Hakan ERSOZ ve o.somuncu bunu beğendi.
  13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol Bey'e katılıyorum..Kazadan sonra hasar gören devir saati seyir halindekini göstermez..Hasar görmese zaten 0 gösterir..Motorun 6.viteste olduğu da ancak motor uzmanı kişiler belirliyebilir..(Vitesler düşürülerek sayılacağına göre,arka teker dönmeden şık şık diye hemen küçülmez ve sayılması güçleşir) Basından duyduğumuz bilgiler de her zaman gerçeği yansıtmıyor...Hiç kusuru olmıyan bir çok arkadaşımız ölüyor,olaylardan ders çıkarmalıyız ancak ilk duyduğumuz olaya peşin hüküm vermiyelim...Ölen arkadaşa tanrıdan rahmet,sevenlerine baş sağlığı dilerim..

14. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Gerçekten de basında motorsikletleri ve sürücülerini kötü yansıtan haberler yoğunlukta. Bazı durumlarda bu geçerli olsa da genelde peşin hüküm söz konusu. Dikkatli olmak gerek.

15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    ALLAH rahmet eylesin, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum..Şuan iki kaza olayı görünce çok üzüldüm doğrusu..Bu durumda bizlerde çok dikkatli olmalıyız.Kaza geliyorum demez...

16. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    öncelikle başımız sağ olsun ama gsr 600 varmış biliyosun bendede aynısı var 6 vites 11 devirde yapacagı hız 226 km ile 232 arasında u dönüşlerinde kaç arkadaşımız yaralandı 4 saniye vakti olsaymış kaçarmış nediyim allah rahmet eylesin inş. hiç birimizin başına böyle bir olay gelmez morelim bozuldu

17. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin.

Bu yalan dünyada Allah herkeze ölümün bile hayırlısını versin.Lütfen biraz daha dikkat...

18. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hakan, bu 4 saniye olayı epeyce doğru. Teknik olarak kadranların ne gösterdiğinden bağımsız olarak bir şeyler yazmak gerekirse:

Saatte 230 km hızla giden bir araç saniyede yaklaşık 64 metre, dört saniyede 256 metre gider. Yani senin demene göre herhangi beklenmeyen bir durumda kurtulabilmek için önündeki aracı çeyrek kilometre uzaktan izlemek gerekir (yaklaşık 55 binek araç uzunluğu).

Bir sürücünün algılama süresi yaklaşık 1 saniyedir, yani çoktan 64 metre gitmiştir.

Diyelim ki motorsiklet üç şeritli bir yolda sol şeritten 230 ile basmış gidiyor, önü de boş. Orta şeritten 120 km hızla bir araç sollama için çıkıyor. Aradaki hız farkı 110 km/h...

110 km/h hız düşüşü için gereken mesafe (idrak süresi dahil) 96 metre (yaklaşık 21 binek araç uzunluğu). Hesabı kolaylaştırmak için bu yavaşlamanın düzenli olduğunu varsayarsak yavaşlama süresi 1.75 saniye olacaktır. Garanti altına almak için 2 saniye diyebiliriz.

Aynı aracın tam duruş (gerçek U dönüş/kavşak) için ihtiyacı 225 metre olacaktır.

Bu rakamlar minimumlar tabii ki... İdrak süresindeki gecikmeler, frene az basmış olmak, arada kontrolü kaçırmak/toparlamak gibi her adım süreyi/mesafeyi önemli oranda arttıracaktır.

230 km/h hızla giden birinin bahsettiğim "güvenli mesafe"leri bırakmış olacağı da ayrı bir varsayım.

.