Nefes

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Filmi çok merak ediyordum, dün akşam izledim. Herkesin gitmesini tavsiye ederim.

2. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    yarın akşam 18 matinesine 15 kişiyi organize ettim, işyerinden arkadaşlarla gidiyoruz.

3. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bugün izledim hatta az önce geldim,film gibi gösterilen şeyin gerçek olduğunu düşününce ,(yani filmde anlatılan gerçek değil kurgu bile olsa benzeri olayların yaşandığını)düşününce insanın tüyleri diken diken oluyor,açıkcası filmden çıkınca içimi bir nefret kapladı,34 adet ne idüğü belirsiz soysuzun bir zamanlar dağda askerime kurşun sıkanlar ve ukala ukala komutanlara telsizle muhaberat kanalı ile taciz konuşması yapanların artık aramızda dolaştığını ,davul zurna ile karşılanıp memleketlerine ve aramıza döndüğünü düşününce derin bir nefretten başka bir şey hissetmedim ben.Filmin zamanlaması çok güzel ve kurgusu ve senaryosu,hele komutan rolünü oynayan adamın gerçekten oyunculuğu müthişti...Ben beğendim,bu şiddette olmasada hepimizin teneffüs ettiği bir atmosferi çok güzel anlatmışlar

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  5. Cihan Oguzmetin

Cihan Oguzmetin Yeni Üye

Gerçekleri anlatan bir film ayrıca orada ki askerlerin duyguları çok güzel yansıtılmış filmde oyuncularada diyecek yok filmi izledikten sonra keşke dedim yeniden askere gitsem bir hiddet içimde öyle bir çıktım ki filmden halada devam ediyor.Özellikle çatışma sabahında o bacağı yaralı askerin ATATÜRK büstünü yerden kucaklayıp taşıması ve diğer askerin aman dileyen gözlerle bakan teröristi vurmaması birçok şeyi özetler gibiydi kimi zaman içinize hüzün çöktüren gözlerden yaş getiren kimi zaman da yerinizden hoplamanızı sağlayacak sahnelerle dolu kısacası dopdolu bir film olmuş izlemenizi tavsiye ederim.

6. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    güzel film izlemeyen izlesin

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar, bugünlerde aslında bu konular sac teli kadar inceldi. ama filmi izlemek insanın milliyetçilik duygularını aşırı derecede kabartıyor. ne olursa olsun, kimse savaş istemez, kan dökülsün istemez, "Yurtta sulh, Cihanda sulh" demiş Atamız.
    ama şehitlerimiz, onları hiç unutamayız, unutmayacağız...
    ben bu filmde aklıma ilk gelen şey; bu vatan için kanımızın son damlasını vermeye hazırız...
    şehitlerimizin mekanı cennet olsun. bazı çizgilerimizi umarım kimse ileri geçmeye kalmaz. bu suskunluk bozulur yoksa...

8. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben Die Hard gibi yada ne bileyim Matrix gibi çok daha gerilimli çok daha aksiyonu bol yada görsel efektleri son derece kaliteli filmler de izledim hepimiz izlemişdir aşağı yukarı fakat bu filmde ki en önemli şeylerden biride bence öncelikle abartı olmayışı ve sonrasında oradaki olayların gerçekten yaşandığını biliyor olmamızdı,filmde asker rolünü oynayan oyuncular vurulduğunda yada başlarına bir şey geldiğinde sanki bir arkadaşım şehit olmuş gibi hissettim,komutan fırçaladığında uyuyorsun diye sanki benim de içinde olduğum bir bölükte fırça yiyormuşum gibi hissettim çünkü hepimizin az çok yaşadığı şeylerdi bunlar askerlikte.Çünkü hepimiz biz bir bütünüz ve tek milletiz,o sahnelerdekilerde bizim askerlerimizdi işte...On yıldır defalarca şehit verdiğimiz,hiç tanımadığımız bir anayı bayrağa sarılı tabutun başında ağlarken görüp gözlerimizin dolduğu...