nevşehirde yerel tv ye mesajım su oldu;

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında DEMİRAT tarafından paylaşıldı.

1. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

arkadaşlar öncelikle merhabalar hepinize,gezimizin dönüşünde nevsehirde dinlenme molası verirken yerel tv elemanları bizden yorum istedi bi konu hakkında,konuyu biz bulacagız ve konusacagız,serbes kürsü kurmuşlar işlek caddesine,nevsehirli olan arkadaşlar varsa bizim demecimizi dinlemişlerdir,bu gezide en cok etkilendigim beni düşündüren daha dogrusu,bir alman cocuk dondurmasını yedi,ve dondurmanın ambalajı elinde saga sola bakıyo önce ben anlamadım ne yapmak istedigini,dikkatim üstüne cevrildi cocuga,dondurmanın anbalajını atmak için cöp aradıgını anladım ama cevrede cöp tenekesi yok tabe,cocuk bayagı aradı,inanaın 50 mt uzaktakini gördü erinmeden gitti o sıcakta cöpe atıp geldi,söyle düşündüm bizim cocukları bırak inannın biz dahi belki diyom erinip cöpe atmazdık uzak diye bunu yapan cocuk 6 yasından fazla deyil,diyorum acaba sorun biizim egitimimizdemi,,,,cevreye nekedar saygılı oldugumuzu sorguladım acıkcası,benim motosikletim bile saygılıda ben nekadar saygılıyım bunu düşündüm herkesde sorgulasın bakalım kendini nekadar cevreciyiz

onur devrim ve gueldali bunu beğendi.
  2. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Cevrecilik aslinda 2. planda. 1. planda olan temizlik kulturu.

Her ne kadar rivayetlere gore Avrupaya temizligi biz ogretmis olsak da pis bir milletiz. Bunu gormek icin sokaklara, yesil alanlara bakmamiz yeterli. Denizimiz pis, piknik alanlarimiz pis, derelerimiz pis... Her yer poset, pet sise, kola tenekesi vs dolu.

Simdi bu yazdiklarima karsi cikanlar olacaktir. Dost aci soyler diyorum sadece.

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef gerçek Mesut Bey'in söylediği gibi..Çevremize her bakışımızda,temizlik kültürümüzün ne kadar içler acısı olduğunu görebiliyoruz..Çözüm eğitimde ama,eğitimin durumu da içler acısı..Tasarruf edeceğiz diye açık kadroların 1/10 ine atama yapılabiliyor..

4. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Eskiyi bilenler anımsar... Eskiden var olan çöp kutularını içlerine bomba konabiliyor diye tüm ülkeden kaldırmışlardı. Tuzla'daki bir bomba olayından sonra...

Vur dedikse öldür mü dedik diye bir laf vardır ya, aynen o...

Ben de sürekli yanımda çöp için torba taşır, çöpleri içine atar, dolunca ya da akşama da çöpe gönderirim. İzmaritler de benzer şekilde, ateşi atılır, filtresi sırt çantasının yan cebindeki yerine...

gueldali bunu beğendi.
  5. halilgurbuz

halilgurbuz Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hiç biz müslümanız biz temiziz diye geçinmeyelim pisiz işte okadar

6. onur devrim

onur devrim Yeni Üye

Ne yazıkki çevre bilinçi Türk insanında yeterli seviyede degil
    oysa aileler çevre egitimini çucuklarına kazandırmayı aşıkanlık haline getirseler ne güzel olur degil mi?
    Ama aksine ailelere egitim vermek lazım heeeee tabi birde yasalarımız var
    Sigara izmaritini yere atmakta cezaymış sözde ama uygulayan nerde kısacası çarpıklıklar ülkesi oysa biraz medeniyet Alahın kulları çevre bilinci ama nerde toplasan 3-5 duyarlı insan bu anlamda bize de baya bir sorumluluk düşmekte nasıl mı?
    Bu tür şahısları uyararak,kendi çocuklarımızı bu konuda bilgilendirerek çocugumuza örnek bir insan olması konusunda temkinler vererek
    unutmayalım bu çevre hepimizin yşanacak bir çevre istiyorsak bu konuda bilinçli olalım lütfen...