Ninja 250 r

Konu, 'KAWASAKI' kısmında berkan okan tarafından paylaşıldı.

1. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    kawasaki ninja 250r, arkdaşlar bı motoru kullananlar var mı aranızda. nasıl motor memnun musunuz?.düşük devirlerde tork elde edilebiliyo mu?. ne kadar yakıo, servislerinden memnun musunuz?

ege toprak bunu beğendi.
  2. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    ben biraz araştırdım kullanımı hç 250 cc gbi deilmiş dha çok 400 cc kullanıyormuş gbi hissediyormuşsunuz. ayrıca 250 cc de 33 beygir ve 22 tork üretilmesi çok iyi. 100 km de 4 lt yakıoyomuş, buda km de 12 kuruş fln yapıo. makine aslında ss die geçmiyo sport die gaçio kawanın asıl sitesinde. yani hem race hemde commuter gbi, melez bir makine. yani dıştan görünüş güzel fakat üstüne oturdğm zaman ne olur bilemiyorum 1.85 boy 82 kilo komik durur muyum, yani motor benim fiziğimi taşıyabilir mi bilmiyorum?

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizin ilk motosikletiniz ve 250 cc 33 bg motor
    Size tavsiyem önce emekleyip sonra yürümeniz sonrada koşmanızdır.Emeklemeden koşmaya başladığınızda bir yerde tökezlersiniz ve ALLAH korusun.
    Anlayabiliyormusunuz.
    250 cc motosiklet ve 4 lt yakış.Tek silindir.
    Kle 500 den bilr fazla.Yani 500 cc ve 50 bg 2 silindirli bir motosikletten fazla bir yakış.

Benim eğitmnime bir sorum olmuştu.İlk dersimdi.
    Hocam Motosikleti en az yakıtla en ekonomik nasıl kullanabilirim nasıl yakıt ekonomisi yaparım demiştim.
    Hocamda bana daha ekonomik bir yolu var.Bisiklete bin oğlum dediydi.Hiç benzin derdin olmaz.Oğlum motosiklete biniyorsunuz.Bu senin hobin olacaksa yakıtı düşünme.Sen motosiklete ne kadar süre bineceğini ve alacağın zevki keyfi düşün demişti.

Bunca yıl yani 30 yıl içinde pejo mobilet te kullandım goldwing de kullandım hiç hesaplamadım kaç km de kaç yakıyor die.
    Bilmem anlatabildin mi.

Siz önce eğitiminizi tamamlayın.Sürüş tecrübenizi edinin sonrada kararınızı verin.
    Kararınız her ne olursa olsun hayırlısı olsun.

4. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    çok teşekkür ederim şenol abi çok haklısın benim bi sorum size ben daha önceden motor kullandım. ama bunlar sukutır. bri activa onunla kaza yaptım, neyin ne olduğunu anladım. şimdi ise mondial 125 kv var onu kullanıyorm.
    kawanın 250 cc lik modelinin benim uygun olmadığı görüşündemisiniz hala? teşekür ederim

5. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Şenol Bey, Ninja 250R iki silindirli. Tam SS değil ama tabii ki genelde benzin harcaması diğer SS'lerle karşılaştırılıyor İnternet'te. Özellikle şehiriçi yol makinesi olarak düşününce çok daha ideal kalıyor tabii ki.

6. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Oturus pozisyonu ss'e hic benzemiyor. Orta ve kisa yollar icin cok ideal bir makine ama senin deneyimini bilmiyoruz ki onerelim. 33 beygir az degildir, gaz acinca on kaldirir.
    500cc'ye gecmek icin cok guzel bir motor ama once buna gecmek icin hazir olmak lazim.

7. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    saol ewt güçlü bi motor tam benlik. yeni başlıyanlar içinde ideal. akıllı uslu kullanırsan tabi:D

8. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    güzel bir tasarımı var ve diğer abilerine göre daha rahat ayrıca fiyatı çok uygun seviyesine göre

9. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    ben daha hiç motor kullanmadım ama bu motoru almayı düşünüyorum.. Artık düşünme değil de parayı denkleştırme safhasındayım kesin kararım yani .. Almadan önce motor egitim merkezine gidip kurs alıcam daha sonrada trafige kapalı alanda biraz biraz ögrenmeyi düşünüyorum .. motoru görünce altında komık falan durmayacagını göreceksin boylarımız aynı zaten..

Ne yakıyor ne kadar yakıyor bununla da ilgilenmiyorum şenol abinin dediği gibi motor bir yaşam tarzı bence bir eş bir sevgili gibi .. İnsan bence kendini bilmeli yani yollara cıkıp kendimi rossi sanacak değilim yavas yavas adım adım ögrenicem elbette .. Bu motorla da emeklenebilir bence tabii hiç bilmediğim bir konu siz daha iyi bilirsiniz daha deneyimlisiniz

En kısa zamanda hayalime kavuşmak dilegiyle inşallah bir buluşmada görüşürüz arkadaslar bu kadar aşık oldugum motorun resimlerini aldıgım ilk gün siteye koycam :D hoşçakalın tekeriniz düz bassın allaha emanet olun güvenli sürüşler

10. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    öyle motoru canlı görmediğm halde bu kadar güzel gelio bana bide gidip görsem tadından yenmez herhalde :D

11. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    murat inşallah alırsın motorunu hayaline kavuşursun. benim de hayalimde bu motorlardan var. sen aldıktan sonra alıcam ben büyük bi ihtimalle, artık beraber gezilere fln katılırız, gezeriz fln yani:D

12. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    bu ay sonuna kadar alcam kısmetse ehliyet sınavım 18 nısanda bakalım hayırlısı olsun .. Bugün bankaya gittim kredi için ben bu motoru alıp model yükseltmeyi ileride değişmeyi düşünmüyorum uzun süre kullancam cok güzel .. Egsozu ve Tekerleri değişmeyi düşünüyorum da zamanla inşallah :D

13. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben de krizi bu motorla mi atlatsam diyorum. Birisi alsin da artik turkce yorum da goriyim :) gobek tanka degiyor densin, hiz gostergesi dengesiz densin..
    Daha hic deneyimli surucu yorumu gormedim bu motora dair. Yeni baslayan biri de haliyle bu aleti alinca kendini ducati ustunde saniyor.
    Kagit ustunde 10 numara bir motor. Hatta sol arka caprazdan da 10 numara goruntusu var :)

Murat: Alir almaz lastik degistirme, once lastikleri guzelce bir asindir, 2mm olugu kalsin, ondan sonra degistirirsin. Once motora alis, modifiye sonra :D

serkan thundercat ve Murat Koseoglu bunu beğendi.
  14. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    barış onu aklıma senin eklediğin resimle sen soktun zaten :D ahaha :D

cok güzel oluyor ama yani görünen köy klavuz istemez :D benim için hayabusa gibi motor bu :D daha fazlasını ıstemıyorum dediğim gibi egsoz ve tekerleri değiş üzerine 600cc yaz abi yeter :D

grenajı söküp düşme takozu takmamı tavsiye etmişti serkan abi .. bu motor için düşme takozları nerden bulunabılır acaba ? bilgisi olan var mı?

15. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Acik kaskla gezerken arkamdan gelen motorun kac cc oldugunu direk anliyorum. Esin dostun anlamaz ama istedigin kadar modifiye yap, motorcu adami kandiramazsin :D

Kazasiz belasiz gotursun gidecegin yere yeter, gerisine cok takilma.
    Lastik degistirirsen de mutlaka bol bol arastir. On-arka dengesini bozarsan virajlara ekstra yavas girip abarti gaz vererek cikman gerekir ki 20 senelik motorcularin bile bu hareketi yaparken egzozundan "yusuf yusuf" diye ses cikar.

serkan thundercat bunu beğendi.
  16. berkan okan

berkan okan Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    kardeş çok güzel yorumladın valla bravo motorcu deddiğin 249 cc olduğunu bile anlar.(yanlış anlaşılmasın):). ama ewt gerçkten ülkemizde bi motoru tam manasıyla tanıtamıyosun. türkiye de markaların sponsurluğnda sırf bu işi yapan dernek gbi bşiler olmalı die düşünüyorm.
    ama şimdilik alan arkadaşların yorumlarıyla yetincez sadece.

17. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    +1........

18. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    barış benim meraklı olup o motosikleti kullanmadığımı nerden biliyorsun ;) bu kadar önyargılı olma ilgimi çeken bir motosiklet ve takip ediyorum deneyimli sürücü olayınada girme bence bizler istanbulda motosiklet kullanan insanlarız bu londra trafiğinde vespa kullanmaya benzemez ;)

19. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    çok zevkli başlangıç için güzel bir motor !!!

20. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Dogru dedin, benim acil durum deneyimim gunde ya birdir ya iki. Sizler gunde 30 defa kazadan kurtariyorsunuz.
    O motoru kullaniyorsan yorum bekliyorum o zaman :) Negatif fazla yonu yoksa bundan alip 1-2 sene avrupa seyahatlerini erteliyip finansal durumu garantiye aliyim diyorum. 125'den 250 ninjaya gecenden degil de 650'den ninjaya gecenden ilk yorum mu geliyor yoksa? :)