O.m.m. a.r.a. control eğitimi

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Erol tarafından paylaşıldı.

1. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba değerli arkadaşlar,

Belki ilginizi çeker diye yine bir eğitim proğramı yayınlıyorum.
    Yayınlıyorum ama malesef forumumuzdan eğitimlere pek ilgi olmuyor.

Eğitim 09 Mart 2014 tarihinde yapılacaktır. Eğitim içeriği aşağıdadır.

Katılmak isterseniz bu linki tıklayabilirsiniz.

http://ommriders.com/media/takvim/Mart09ARAControlIstanbul2.pdf

Trafiğe kapalı alanlarda yapılan motosiklet hakimiyetinin ve acil durum manevralarının işlendiği bir çalışmadır. Yüksek güvenlik standartlarının ön plana çıkartıldığı bu çalışma, katılanların seviyelerine göre düzenlenmekte ve Kontrol sertifikası sahibi gözlemciler tarafından verilmektedir.

SüresiSekiz saat

KatılımcıA2 ehliyeti, iyi durumda bir motosiklet, trafik sigortası, kişisel sigorta. ARA-Teori seminerine katılmış olmanız tavsiye edilir

Gözlemciler
    Kontrol sertifikası sahibi OMM – ARA eğitmenleri

İçerik
    Motosikletin Günlük ve Haftalık Kontrolleri, Düşük Hızlarda Motor Kontrolü ve Stabilizasyonu, Kontra ve Kıvırtmaca Teknikleri, Viraj Alma, Frenleme ve Panik Frenleme, Sürüş Vitesleri ve İlk Yardım Prensipleri

Sertifika
    ARA Katılım Sertifikası

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşalar eğitimi almanızı tavsiye ederim.

Erol Abi;

Valla başka forumlarda eğitimlerin öyle bir reklamı yapılıyorki ( bunun üçin sürekli aktif üye yapmışlar ve resmen pazarlama yapılıyor) eğitimler o nedenle ilerliyor.

Ancak burada siz deeyimli abi ve hıcaları sadece duyurularda görüyoruz. Dolayısıyla sohbet dahi edenediğimiz kişilerin önerileri göz ardı edilebiliyor. Bence nedne bu.

Sevgiler.

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    İsmail, biz O.M.M Derneği olarak hiçbir yerde reklam yapmıyoruz. Reklam yapmaya ihtiyacımız da yok. Çünkü biz bu işi parayla yapmıyoruz. Ticari bir kaygımız, müşteri kapma gibi bir yarış içerisinde de değiliz. Omm Derneği bu işi tamamen gönüllü eğitmenlerle yapıyor. Bizim teori eğitimlerimiz, yol eğitimlerimiz tamamen ücretsiz. Sadece control eğitimlerimiz ücretli, o da sadece kiraladığımız yerin ücretini katılımcılara bölerek çok cüzzi bir rakam alıyoruz.

Geçen hafta yaptığımız teori eğitimine yaklaşık 120 kişi katıldı. Ve kontenjan üç gün gibi kısa bir sürede doldu.

9 Mart da açtığımız control eğitiminin kontenjanı dolmak üzere. Sadece iki kişilik yer kaldı.

Ben buradan defalarca eğitim duyurusu yaptım. Ancak yıllardır bu forumdan eğitime katılanların sayısı bir elin parmaklarını geçemedi.

Daha ne yapayım.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Abim

Ben kendi adıma Rahmi hocaya gittiğimden katılamıyorum ama ileride tazeleme olarak katılacağım.

Ne bilim reklam yapın demiyorum tabiki. Ama forumdaki üst seviye arkadaşların, abilerin yapmış olduğumuz organizasyonları şenlendirip aramızda olmaları bu tür eğitimlerin önemini yüzyüze dinlemekeri sanki daha etkili olur ve bağları güçlendirir düşüncesiyle yazdım.

Tabiki senin gibi benimde bu konudaki en büyük isteğim gerkesin bu eğimtimleri alması ve güvenli i- farkındalık yaratmış bir sürüş ile yola devam etmeleridir.

Not: reklam yapanlara zaten beri gel bile demiyorum şahsım adına :)

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu forumdan bir cacık olmaz.Yeme içme gezi vs varsa gelirler ama iş eğitime gelince herkes bu işi çok iyi bildiğinden kimse rağbet etmez.Ben gelirim Erol Hocam sen rahat ol.Katılamasam bile Bursa Mudanya'dan gelirim manevi destek veririm çay getir götür işlerine bakarım.
    Emeğine sağlık

Erol bunu beğendi.
  6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yeme içmeyede 4-5 kişi geliyor. Yani orda da sıkıntı...

Bilgin Turan bunu beğendi.