Ödemiş - İzmir karayolunun 3. kilometrede kaza

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Onur Filiz tarafından paylaşıldı.

1. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Ödemiş - İzmir karayolunun 3. kilometrede bulunan Tedaş ana trafo dağıtım merkezi önünde dün akşam saat 21:00 sularında meydana gelen motosiklet kazasında iki kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre AK Parti Ödemiş eski İl geneş meclis üyesi Sadi Ataman'ın evli ve iki çocuk babası kuyumcu oğlu Atalay Ataman (32) ile Ödemiş're galericilik yapan Rüstem Özkul (28) motosikletleri ile seyir halinde iken geçirdikleri talihsiz kaza sonucu yaşamlarını yitirdiler.
    Olaya şahit olanların anlattıklarına göre kaza şu şekilde gelişti : Atalay Ataman 35 TR 600 plakalı Racing motosikleti ile, galerici Rüstem Özkul'da 35 ZRL 88 plakalı Rasing motosikleti ile gezmeye çıktılar. Ödemişe dönüşte Demircili Köyünde ki benzin istasyonuna girip benzin alan iki arkadaş benzinlikten ayrıldılar. Ödemişe doğru yol almaya başladılar. Rüstem Özkul benzinlikten hemen çıkarken çıkışta geç kalan Atalay Ataman arkadaşına yetişmek için son sürat ona yetişmeye çalıştı.Arkadaşının geciktiğini gören Rüstem Özkul geri dönmeye kalkınca Atalay Ataman ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile hurdaya dönen motosikletler tarlalara ve şarampole savruldular. Kazada Atalay Ataman olay yerinde Rüstem Özkul ise hastaneye yetiştirilirken ambulans da hayatını kaybetti.
    ALLAHTAN BU İKİ GENÇ ARKADAŞIMIZA RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE SABIRLAR DİLİYORUZ.
    ***LÜTFEN ARKADAŞLAR MOTOSİKLETLERİMİZİ DAHA DİKKATLİ KULLANALIM VE BU HABERLERE NEDEN OLMAYALAIM. BU SEFERKİ BİR ARAÇ SIKIŞTIRMASI ÇARPASI FALAN DEĞİL BARİZ BİR ŞEKİLDE DİKKATSİZ İKİ SÜRÜCÜNÜN HATASI SONUCU BİRBİRLERİNİN HAYATINA SON VERMESİDİR.
    ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN.

alıntıdır.Türkiye Motosiklet Kulübü face grubu

Enes ŞİMŞEK bunu beğendi.
  2. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Üzücü bir olay daha.Allah rahmet eylesin.Yakınlarına başsağlığı diliyorum.

3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Bugün milliyetgazetesinde okudum haberi, detaylı olarak vermişlerdi haberi, burada paylaşmak istemedim..

Allah rahmet eylesin her iki kardeşimizede.. keşkelerin bir önemi yok ancak büyük dikkatsizlik sonucu oluşan bir kaza...

Allah geride kalanlarına sabır versin.

4. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben de az önce haberlerde seyrettim, ecelin nasıl, nerede yakalayacağı belli değil, Allah Yakınlarına Sabır Versin, kimin aklına gelirdi ki aynı yöne giden iki motordan biri geriye dönüp de diğerine çarpsın?

İbretlik...

5. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin.ölüm hak tabii ama iki genç insanın bu şekilde ölmesi üzücü.geçmiş yıllarda da baba-oğul benzer şekilde kafa kafaya çarpışıp ölmüşlerdi.lütfen biraz daha
    dikkat

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Diyecek bir sözüm yorumum yok maalesef.Bu olay nasıl olabilir anlayamıyorum.
    Biri bana anlatsın.Bu forumda bu araçları kullanan çok kişi var.Haydi biri anlatsın nedir bu ya
    Yok böyle bir şey.

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Kontolsüz güç bana göre şenol abi tam kafadan vurmuşlar hiçmi kaçmadılar sağa sola anlamadım gitti aman arkadaşlar dikkat edin allah saklasın

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia

Acaba bu olayın gerçekleştiği yer viraj falanmıydı ? Geriden gelen motorcu viraja girdiği anda diğeride U dönüşü yapıyor olabilir.

Geriden gelen rahmetli son anda u dönüşü yapan arkadaşını görüp panikleyip hedefe kilitlenmiş olabilir. U dönüşü yapan rahmetli ise zaten geleni görmemiştir belkide, gördüyse bile yapacak hiç birşey yokmuştur.

Sonuçta nerden baksanız geriden gelen motorcu 1 saniyede 30 metre yol alıyor.

Şenol abi sen sürekli eğitim eğitim eğitim diyordun ya bende kendimce düşünüyordum ya tamam eğitim şart ama sürekli eğitimde gereklimi acaba diye.

eğitim aldıktan sonra bütün fikirlerim değişti mümkün olduğu kadar çok eğitim almakta fayda var.

Eğitim alan motosiklet sürücüleride kaza yapıp hayatlarını kaybediyorlar ancak kazalardan istatistik yapılsa herhalde eğitim almayıpta hayatını kaybeden motosiklet sürücüleri eğitim alıpta hayatını kaybedenlere göre ezici bir üstünlük sağlamış durumdadır.

Ne denebilirki bunlar hepimize ders olsun, Allah bizleri korusun.

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Kardeşlerimize Allah Rahmet eylesin, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.

10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ewet gerçekten akıl almaz derecede ilginç bir olay..benimde tek fikir yürüttüüm nokta virajlı bir yolda olmuş olması ihtimali..vefat eden arkadaşlarımıza allahdan rahmet diliyorum..geride kalanlarada allah sabır versin..

11. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Allah Rahmet eylesin, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.

12. RECEP ER

RECEP ER Yeni Üye

selam arkadaşlarım kazanın oldugu yer viraj falan degil dümdüz ana yol kaza 250 km hızla ve ikiside birbirini görmeden araç sollarken olmuş ikiside çok iyi insanlardı çok üzgünüm bende inanmak istemiyorum ama gerçek ne yazıkki

Onur Filiz bunu beğendi.
  13. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forum kuralları gereği profil bilgilerinizi tamamlayıp kendinizi tanıtan konu açmanız gerekiyor gerekli linkler imzamda mevcut.

14. mehmet ersayan

mehmet ersayan Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    arkadaşlar hakikaten karayolu üzerinde bulunmak çok sorumluluk istiyor..başka sürücü hata yapsa daha biz onun hatasını bertaraf etmeliyiz..dikkatli olmalıyız

kaskınız takılı,kazasız yolculuklar...

Onur Filiz bunu beğendi.
  15. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    işte burada şenol hocanında dediği gibi eğitim şart oluyor :( ne yazık ki bende halen eğitimsizlerdenim ama ilk fırsatta eğitim alıcam Allah'ın izniyle..

16. mehmet ersayan

mehmet ersayan Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Evet her sürücü belli bir düzeyde eğitim almalıdır.

17. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aynen katılıyorum ama nitekim ya maddiyat uymuyor yada o anda çalışma hayatımızdan dolayı izin alamıyoruz :( mutlaka bir aksilik çıkıyor..yolda bir aksilik çıkıp kötü bir durumla karşı karşıya kalmayalım da..

18. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    allah taksiratlarını affetsin eğitimde alsan 250 km olunca hız söylenecek bir söz yok..onur ben 34 yıldır biniyorum hiç eğitim almadım 1 kez kaza yaptım oda köpeğin yola bakmadan çıkmasından kaynaklandı yani ben hatalı değilim. demek istediğim trafik kurallarına harfiyen uyduğun zaman
    sıkıntı olacağını sanmıyorum ama eğitimin yeri başka lakin çok merak ediyorum bu eğitimlerde ne veriyorlar görmek istiyorum aslında hoş bu yaştan sonra bir tek kelime öğrenmeye yer yok disk te dolu yani format gerekiyor zira eski alışkanlıklarımı değiştirmem çok zor..

Onur Filiz bunu beğendi.
  19. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    mehmet abi sonuna kadar haklısın burada 250 km/h gibi bir süratten bahsediliyor.. :) abi türkiyede trafik kurallarına ne kadar uyuluyor ki :( değil biz motorsiklet sürücülerie karşı,otomobil veya büyük araçlar dahil buna..bizim ailede de dedem,babam,kardeşim,ben hepimiz motorsiklet kullanıyoruz dedem 45 sene gibi bir süre motorsiklet kullanmış,babam 49 yaşında 23 yaşından bu yana motorsiklet kullanıyor :)..bende eğitimi merak ediyorum ve imkanım oluncada almayı düşünüyorum...aman abi format felan atma sen :) bilgiler lazım olur ölece kalsın arşiv yap :)

20. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    bende hep şunu kendime soruyorum eyitimlerde en çok üstünde durulan konulardan biride duramazsan kaç (engel kaç) burada 250 km süratle engel kaç yapacak olan eyitim almış birileri varsa bileklerinden öpüyorum

Onur Filiz bunu beğendi.