Ön dişli vidası

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhaba,
    Kawasaki ninja 250 r kullanıcısıyım, ön dişli aşındığı için internetden dişli satın aldım ve mahallemizdeki motosikletçi de taktırmayı planlıyordum. Fakat götürdüğüm 2 motosikletçi de dişliyi tutan somunu çıkaramadılar. Somunu sökmek için hava kompresörlü makine kullandılar, anahtar ile üstüne çıkıp zıpladılar yinede fayda etmedi.
    Aklıma Kamyon ve tır lastiği tamir eden lastikçiler geldi. Sizlerin başka önerileri var mı acaba? İlk defa böyle bi durumla karşılaşıyorum.
    Resimlerim-0009.jpg

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    sökmek yerine ters diş olup sıkıyor olmayalar (sanki foto öyle diyor). internette bulabilirsin, Z MOTOR u arayarak uzakta olduğunu, bilgi istediğini söyleyerek teknik servisten yardım alabilirsin. bana yardım etmişlerdi. Z MOTOR İstanbul/soğanlık ta.

Mustafa_Karik bunu beğendi.
  3. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok net değil ama yivlere bakınca sanki ters diş gibi duruyor. Bence de sıkmışlar ...

4. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ben uğraştım başkaları uğraşmasın.
    Gittiğim 5. usta (lastik ustası, elektrik ustası, motosiklet ustası) somunu sökebildi. Kawasaki ninja 250 r ön dişli vidası düz diş imiş haberiniz olsun boşuna ters yöne uğraşmayın. Sıkışmış somunu sökmek için fazla uğraşmayın altta resmini eklediğim aleti kullanan otobüs, kamyon, tır ve iş makinesi lastikleri tamir eden bi atölye gitmeniz yeterli. Doğru aleti kullanınca somun 2 sn de hemen söküldü.

Ekli Dosyalar:

5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Eh ne diyelim hayırlı olsun o zaman.

Murat Ateş bunu beğendi.
  6. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Teşekkür ederim. Aslında bu olayı burada paylaşarak amacım başka motosiklet kullanıcılarına yol göstermek. Bu gibi kendimiz uğraşarak ucuza halledebileceğimiz bir sürü motosiklet tamiri var. Servise fazla para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.