Öncelikle Selamın Aleyküm Önemli Bir Sorum Var..

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında ümit yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. ümit yıldırım

ümit yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Selamın aleyküm herkese iyi akşamlar , aranıza yeni katıldım , yaşım 18 , yaklaşık 6,7 senedir motosiklet sürmekteyim ve yaparken en fazla zevk aldığım şey :) Çeşitli kazalar geçirdim fakat yılbaşında bi motosiklet almak istiyorum 2.el bütçem buna el veriyo 2011 yamaha ybr esd alıcağım size sorum : Satıcıyla buluştuk motora baktım almak istiyorum noteremi gidicez işlemler nasıl satıştan sonramı para verilir işin raconu nedir sigorta yapmak zorundamıyım bana aşama aşama birde fiyatlarını yazarsanız çok memnun olurum saygılar //

2. Uğur Bilgin

Uğur Bilgin Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Motorun ruhsatı ve kimliklerle notere gidiyorsunuz, 100 tl gibi bi fiyata devir işlemleri yapılıyor, 300-400 tl gibi bi sigorta işlemi yaptırıp herhangi bir emniyet şubesinden ücretsiz ruhsatınızı alıyorsunuz. Vergi/muayene vs sıkıntısı olmamasına dikkat edin motorun. Hayırlı olsun.

3. murat kafkas

murat kafkas Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aslanim sen ailenden biri var ise onunla git...yada sana yardimci olacak bir abin ile...islemler basit aslinda ama sen genede beni dinle...

4. ümit yıldırım

ümit yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sigorta o kadar tutarmı ya 300 400 gibi ?

5. Uğur Bilgin

Uğur Bilgin Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sigortayı ehliyetinin alınma zamanına, yaşına, motorun hacmine vs. bakarak yapıyorlar. Yani kaza yapma ihtimalini hesaplamaya çalışıyorlar. Yeni ehliyet, kaynayan kan, büyük hacimli motor hep arttırıyor haliyle maliyeti :)

Ama değişken sonuçta, en iyisi bir kaç acentaya gidip fiyat öğrenmek.

6. ümit yıldırım

ümit yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    abi babamın üstüne alcam babamda 30 senelik b sınıfı ehliyet varda sigortada muhtemelen motor sahibi üzerine yapılır.. nasıl olcak

7. murat kafkas

murat kafkas Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    umit kardesim sigrta ruhtasata yapilir.yani motr sahibi ustune...fakat bak ben yurdisindayken bir motorsiklet satin aldim.tabi ruhsat babamin ustune cikti.60 tl gibi bir rakam odedigini soylemisti bu yil.nasil oldu bilmiyorum.devam eden sigorta devri olabilir belki.gsxr1000cc-2009 model.yani 200-300 tl gibi sana bi bedel cikabilir keza diger motoruma r1e yakin zamanda 425 tl odedim...fakat yasadigin sehir falanda etkiliyor sanirim fiyatlari.insallah kazasiz belasiz gunler...