Öneri

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Orhun.Köylü tarafından paylaşıldı.

1. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Malesef Anne babamı vitesli motosiklete ikna edemedim.O yüzden scooterımı büyütmeye karar verdim.mondial 150 zat,asya as 150 t1 yada her hangi başka bir motor önerilerinize ihtiyacım var.Scooter için paramın 1.500 liralık bir kısmını harcaya bilirim.Uzun yol yapacağı zırt bırt arıza yapmayacak aynı zamanda büyük gösterişli bir scooter istiyorum 2. el alıcam olabildiğince temiz olucak tabi.Önerilerinizi bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O paraya ancak çin malı alabilirsin.
    Sahibinden.com a bakabilirsiniz.
    Ve bir dip not.Maxi scooter değil normal scooter.Maxi olabilmesi için 400 cc ve üstü olması gereklidir.
    Mesela Burgman 400 veya 600
    silverwing 400veya 600
    Gilera 800
    gibi

3. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Malesef ailemden motosiklette maddi yönden destek alamadığım için çin malı alıcaz artık.Geri kalan paramıda ehliyet,plaka,ruhsat vs işlere ve malzemelere harcıyacağım için hesaplı ama zevk alabileceğim arkçı taşıyabileceğim 150 cc lik bir motor düşünüyorum.Motorun bakımını düzenli bir şekilde yapıcağım ve her ay motorcuya bakım yaptırırım.Alıcağım motorla haftada 5 gün okula gidecem okulum 10 km falan uzkta evden git gel 20km birde arkadaşlarla beraber 2-3 ayda bir şehir dışına çıkarız o yüzden 2 kişiyle konyadan antalyaya,ankaraya vs illere arkçımla beraber taşıyacak bir skooter olmalı 150 zat lar çok hoşuma gidiyor önerirmisiniz yada alabileceğim daha kaliteli bir motosiklet varmı?Birde gerekirse 2.000 e kadar para harcayabilirim motosiklete ama beni biraz zorlar daha lise öğrencisi olduğum için anca kendi cep birikimimle alabiliyorum.

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Değerli kardeşim orhun motorsiklet almayı düşünüyorsun fakat ayırdığın para bu hayallerine kavuşmaya yetmez düşündüğün motorsiklet mondial 150 zat kasası 198 kg( yanlış hatırlamıyorsam) bu motor hacmine bu ağırlıkğı karşılaştırdığında zaten bir orantısızlık hissediyorsun.Ayrıca ben ne zaman servise gitsem kapıda mutlaka ve mutlaka bir arızalı 150 zat görüyorum bu iyi değildir kardeşim.Sana tavsiyem ne yap biliyormusun ehliyetini al motorsiklet almadan önce kendine adam gibi bir kask al kalan bütçenle kendine 2. el marka bir motorsiklet bak(yamaha.honda.suzuki).Ailenin ne dediği önemli değil kendine vitesli bir motorsiklet bak kızlar vitesli motorsikletleri daha çok sever :D

5. Orhun.Köylü

Orhun.Köylü Yeni Üye

Abi kaskım,eldivenim,koruyucu kıyafetlerim vs herşeyim hazır.Bu sene biraz daha para birikirecem.Babamda derslerime iyi çalışırsam bana destek olucak artık bu sene değilde gelecek seneye doru düzgün bişeyler alıcam.Babamla geçen araba sürmeye gittik.ilk defa babamın yanında araba sürdüm babamda önceden araba sürdüğümü bilmiyordu.Ben koltuğa oturduğum gibi arabayı sürünce babam şaşırdı sürüşümüde beyenince bana güvenmeye başladı.Koruyucu kıyafetler falan alıncada dahada bi güven oluştuğunu hissettim.Babamı chooper tarzı motorlara ilgi duymaya başladı gibi.Eğer babamı ikna edebilirsem güzel bir chooper alıcam.Ama ikna edemessem scooter la yetinecez.

6. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hadi bakalım..İnsallah kısa zamanda dilediğin motosikleti alırsın..Birazda zamana bırak, herşey yoluna girer..

7. alper.alp

alper.alp Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Dostum öncelikle inşallah iyi bir motorsiklet sahibi olursun.şehirdışı hayellerini unut:( motorsikletle şehirdışına çıkmak ya tecrübe ve iyi bir motorla gerçekleşir yada biraz çılgın olmak gerekir.Unutmaki motorsiklet kullanmak ciddi bir iştir ve kendine minimum riske at ki daha nice senelere bereber mesajlaşalım.

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Acele etme bence 2 el japon al