Önerilerinize Ihtiyacım Var.

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında esensefa tarafından paylaşıldı.

1. esensefa

esensefa Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. Yardımlarınız için de şimdiden teşekkür ederim. İzmir Bornova'da öğrenciyim ve evim yaklaşık 50 Km uzaklıkta. Toplu taşıma mı kendi aracım mı derken bir de motor fikri geldi aklıma. Daha önce motor deneyimim yok. Yani 100 cc 125 cc yarı otomatik ve scooter tarzı kullanmışlığım var ama tecrübeden saymıyorum şu an pek. Günde 100-150 Km yol yapabilecek ve bunu yaparken kendini ve beni yormayacak, yakıtı da çok aşırı olmayacak motor tavsiyeleri istiyorum sizden. Fiyat aralığı şimdilik vermek istemiyorum ama 10'un üstüne çıkmazsanız sevinirim. Tekrardan teşekkürler ve iyi forumlar.:)

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yamaha ybr 125 esd al ama önce full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak bir kask ve Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almalısınız.İzmir'de Sedat Karayılanoğlu hocamızdan eğitim alabilirsiniz.Selamlarımı iletirseniz size tüm kolaylıkları sunacaktır.Face hesabınız varsa buradan ulaşabilirsiniz.https://www.facebook.com/blacksnakemotors?ref=ts&fref=ts

3. esen.sefa

esen.sefa Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Çok uzun zaman önce açtığım bu konuya anlık cevap gelmeyince görmemişim kusura bakmayın. Ama nihayetinde motosiklet camiasına girdim umarım kazasız belasız kullanırım.. Sevgilin Şenol Sel üstadım ilgin be bilgin icin de cok teşekkür ederim. Umarım aranızda da bi yer bulur güzel paylaşımlar yaparız..

4. shooter3734

shooter3734 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhabalar, tecrübeli abilerimden bilgi almak için konu açamadığımdan dolayı buraya mesaj yazmaya karar verdim benim motor için 4000₺ gibi bir bütçem bulunmakta ekipman fiyatları hariç scooter ve vitesli motor kullanım tecrübem bulunmakta fakat şuanda ehliyetim yok en kısa zamanda halletmeye çalışacağım asıl önemli konu şu ; ben supermoto tarzı motorlardan hoşlanıyorum bkz: Honda Cbr 125 gibi ben bu bütçeyle güzelbir motor ve kaliteli bir ekipman almam mümkünmüdür mümkünse markaları nedir? sorularım şimdilik bukadar şimiden teşekkürler.

5. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Öğrencilik zor hele ki 50 km'lik bir uzaklık. Senin için scooter olarak Honda PCX 125 çok yerinde bir tercih olur. 125'lik olduğu için çok az yakar birde ikide bir arıza vermez. Zaten hondaların yakıt harcaması idealdir. Sadece yedek parçaları pahalıdır ama onlarda sık sık arıza vermezler. PCX'ler yakıtta cimri, konforlu ve şık scooter'dır.

Vitesli olarak sana Chopper tarz motosikletler tavsiye ederim. Chopperlar uzun mesafeleri sorunsuz ve güvenli giderler ve çok konforludurlar. Chopper olarak Regal Raptor DD 150 E-2 motosikleti tavsiye ederim.

Bu iki seçenek hem kalite hem de konfor arıyorsan bakman gereken motosikletler.

shooter3734 bunu beğendi.
  6. shooter3734

shooter3734 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kış ayında cbr piyasası tam istediğim piyasadaydı malum asgari ücretin artmasıyla hondanın 0 piyasasında tek seferlik 1tl gibi bi artış oldu, yaza heveslerim vardı hevesim kırıldı artık :)) kuba cr1 tvs apache gibi motorlara yönelmeye başladım.. Önerilerin için teşekkür ederim

7. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    şenol abinin yazdıklarına aynen katılıyorum,yılların tecrübesi

8. 150cc

150cc Yeni Üye

Motosiklet:
    Triumph
    bajaj boxer al ikinci el eğer öyle hız yapmayayım dersen ideal bir motor torklu izmirin yollarına birebir rampalarda banamısın demez sadece sıkışık trafikte sorun yaşarsın ikinci eli 2000 - 2500 TL sıfırı 3500 + sigorta ile 4300 TL patlar sana 500 km 13 LT yakıyor

ben her gün samsun ilkadım samsun Atakum kurupelit kampüsüne gidip geliyorum günde ortalama 50 km ediyor

9. KawasakiZ300

KawasakiZ300 Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bajaj pulsarın 150likleri var tavsiye ederim

10. Atakan Arkali

Atakan Arkali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Herkese merhaba ben Atakan. Yaşım 17 küçüklükten gelen bir motor hastalığı var.Ben daha 6 yaşlarimdayken babam beni zx9r la gezdirirdi. Şimdi bende motor sürme yaşına geldim ve sizlere sorum şu. Boyum 1.82 kilom 63.Motor sürmeye kanuni gt170 le başladım. Gayet iyi sürüyorum hiçbir sıkıntı yok. SORUM ŞU
    Kanuni GT170 i dibine kadar kullanmış birisi zx6r kullanabilirmi hız yapmamak kaydıyla ?. Çünkü şuan lise son dayım. Hemşirelikbölümü düşünüyorum. Hemşire olabilirsem kendime ninja zx6r almayı planliyorum ve o motora geçersem surdugum en iyi motor kanuni gt170 olucak. Kanuni gt170 dibine kadar kullanildiktan sonra zx6r a gecilirmi?
    Cevaplarınızı bekliyorum hayırlı akşamlar.