Otobanda arkadan çarptı...

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Ahmet.Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet.Yıldırım

Ahmet.Yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    38 yaşındayım ve yaklaşık iki senedir motosiklet kullanıyorum. Cuma günü akşam saatlerine kadarda ufak tefek kazalar (motoru durduğu yerde yan yatırmak gibi) hariç hiç bir problem yaşamamıştım. Cuma akşamı 19.40 sıralarında İzmit Kuruçeşme otoban gişelerinden İstanbul yönünde giriş yaptım. Hedefim fazla hızlanmadan 90, 100 gibi hızlarla keyifli bir şekilde Tuzla'ya kadar gidip, oradan da sahilyolundan Bostancı'ya ulaşmaktı. Ancak fazla iyimser bir plan yapmışım. Gişelerden çıktıktan sonra ilk sola bir viraj ve sonrasında sağa geniş bir viraj vardır. Bu ikinci virajı döndüm, hızım yaklaşık 80 veya 90 olmalı, yolun en sağındaydım ve bir anda aynalarımda dibimde beliren iki büyük far farkettim. Arkasından güçlü bir çarpma sesi ve sonrasında gökyüzünü seyrediyordum.

Kafamı sağa sola çarptığımı hatırlıyorum ancak çarpma sesi, gökyüzünün o güzel grimsi maviliği ve ayakta durup motorumun yol üstünde kıvılcımlar çıkarak gidişini seyretmem haricinde arada neler olduğunu hala hatırlamıyorum. Ancak kaskıma bakınca olay esnasında çok ciddi şeyler olduğu anlaşılıyor.

Bundan sonra olanlarsa kazadan ( bence bu kaza değil adam öldürmeye teşebbüstür.) çok daha vahim. Bana çarpan manda kasa mercedes arkamda duruyordu. Adama doğru gidip beni öldürmeye çalıştığı ile ilgili bir şeyler söylerken içimdende nasıl olupta böyle bir kazadan sonra hala ayakta olup, yürüyebildiğime şaşırıyordum. Adam birşeyler geveledikten sonra motorun yanına gidip motoru kaldırdık. (Ben yolun en sağında motor ise yaklaşık 100 m ilerde yolun en solunda duruyordu.) Bu arada adam konuşurken ağzından çıkan ALKOL kokusundan ben bile şarhoş olabilirdim. Biz yolun solunda motorun başındayken bir başka adam daha yanımıza geldi. Ben o sırada 155'i aradım ve olayı ihbar ettim. Sonrasında bu yeni gelen adamla konuşurken ,bana çarpan adamın ortadan kaybolduğunu farkettim. Arkama dönüp baktığımda koşarak arabasına gittiğini gördüm, sonrası malum: arabaya binip kaçtı. Diğer adamda arabada hastam var deyip gitti.(Adamın hangi ara gittiğini hatırlamıyorum.) Hava kararmış olduğundan plakayı okuyamadım. Tekrar 155' i arayıp adamın kaçtığını ihbar ettim.

Bu son ihbarımdan sonra bende amerikan filmi seyretmiş her Türk evladı gibi, polisleri, ambulansı bekleyip onların şefkatli ellerinde bu kaza sonrası travmayı
    atlatmayı ve biran önce güvenli bir ortama kavuşmayı beklemeye başladım.(Yolun en solunda motorun yanında bekliyordum.)

Ama hayır, kaza geçirmiş olmanın cezasını henüz daha çekmemiştim. Ve dikkatinizi çekerim henüz kazanın üzerinden 15-20 dakika geçmişti. Telefonuma baktım 155' i en son aradığımda saat 20:50 'ymiş. Şimdi motosiklet kazası geçirmiş, yaklaşık bir saattir otobanda Kuruçeşme gişelerden 200m ileride yolun sol tarafında beklemekte olan kazazedeye 155 nasıl bir cevap vermiş olabilir:

İnanın bundan sonrası kaza kadar ve hatta bence kazadan çok daha vahim. Fazlaca uzun oldu gerisinide birazdan anlatırım.

Bu arada kaza sırasında üzerimde Revit motor botu, dizlik, korumalı bellik, Bering deri mont, Schubert R1 kask ve altımda da gsx650F vardı.

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ahmet büyük geçmiş olsun,son söz baştan söylenmezde ben senin son satırlarından bahsedecem,koruma ekipmanların üzerinde olmasaydı ne olacakdı,işte birebir yaşanmış örnek koruma ekipmanları sayesinde hayatasın,koruma kıyafetlerin olmasaydı yaşanacakları hayal bile etmek istemiyorum,gelelim bu sana çarpıp kaçan yaratıga yaratık diyorum insan olsa zaten bunu yapmazdı alkollü araç kullan, çarp kaç,neyse geçmiş olsun tekrar

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok çok geçmiş olsun Ahmet...Müslüman diye geçiniyoruz ama İnsanlık bitmiş,vicdan denen şeyi hatırlayan bile yok...Allahtan sende ciddi birşey yok...Tekrar çok çok geçmiş olsun...

4. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    çok geçmiş olsun kardeşim allah korumuş gerisini tahmin edebiliyorum...

5. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Cidden büyük geçmiş olsun. İnsanlık ne hale geldi gerçekten. İnşallah bi şekilde bu hayvanın yaptığı yanına kalmaz!

6. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ahmet bey geçmişler olsun,
    size bir soru sormak istiyorum; cep telefonunuzun kamerası var mı?

7. Ahmet.Yıldırım

Ahmet.Yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Cep telefonumun kamerası var.

Enes ŞİMŞEK bunu beğendi.
  8. Ahmet.Yıldırım

Ahmet.Yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Yeni üye olduğumu farketmişsinizdir. Neden kaza yaptıktan sonra foruma üye olup bunları yazdığımıda merak edebilirsiniz. Kısaca açıklayayım. Motosiklet ile ilgilendiğim süreç içerisinde motosiklet kaza haberlerini sıkça takip edip yaşanılmış tecrübelerden mümkün olduğunca yararlanmaya çalıştım. Çünkü kaza pratik yapılabilecek bir durum değildir. Şimdi bende bu yaşadığım olayı anlatmayı benden önce kaza yapıp bunları paylaşanlara karşı bir sorumluluk olarak değerlendirdim.

Sizlerle kazadan çıkardığım bazı sonuçları da paylaşayım.
    Kendim fizikçiyim ve bu aletin neler yapıp neler yapamayacağı konusunda teorik olarak bilgim var. Aynı zamanda bir kullanıcı olarakda şunu hala daha rahatlıkla söyleyebilirim. Motosiklet, motosiklet gibi kullanıldığı sürece GÜVENLİdir.

Eren Göksel ve Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahmet bey geçmiş olsun. Daha kötüsü de olabilirmiş.
    Malesef trafik gökkuşağı gibi, her renkten sürücü var.
    İşte bir tanesinin rengi de siyah, size çarpan sürücü gibi. Bu tip insanların örümcek beyinleri, onların aydınlığı, gerçeği, doğruyu ve insanlığı görmelerini engelliyor. Kendi dilleri ile konuşmak da var ya neyse, bize yakışmıyor. Kendi karanlıklarında boğulsunlar.

10. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    çok geçmiş olsun ahmet abi :( nedir bizim bu korkumuz böyle trafik canavarlarından..bende araba kullanıyorum ama yanımdan bir motorlu geçerken korkuyorum ona zarar vericem diye.. ( sanırım bende motor kullanıcı oldugum için ) tekrardan büyük geçmiş olsun..

11. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun bu kadarla atlatmış olmanız güzel.

12. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    metin kardeş olayın müslümanlıkla bir alakası yok bu tip kelimeler çok tehlikeli yıllarca türk filmlerinde hacılar hocalar sakallılar hep kötü rollerde oynatılıp insanların zihnindede o şekilde yer ettirdiler şimdi kim bi sakallı görse aman deyip kaçıyor işin özü şu müslüman zaten içki içmez alkol kullanmaz ve kendi çarpmasa bile durup yardım eder bunu yapmıyorsa zaten müslüman diye geçinen degil o kişi müslüman degildir veya gereklerini yerine getirmeyen sadece kimliginde islam yazan bir kişidir hem insan olan hangi dinden olursa olsun yardım etmeliydi diye düşünüyorum saygılar...

Kardeş sanada çok büyük geçmiş olsun rabbim beterinden korusun inş.

13. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Belki sizin aklınıza bu seferlik gelmemiş olabilir ama arkadaşların da aklında bulunursa çok faydalı olur, bu gibi olaylarda çekeceğimiz bir fotoğraf veya video kaydı; çarpıp da kaçan ş....sizleri cezasız bırakmaz, %99umuzun cebinde kameralı telefon var, neden kullanmıyoruz ki?

14. Ahmet.Yıldırım

Ahmet.Yıldırım Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Dediğiniz gibi kaza sonrasında yapılacaklar diye bir listeyi üzerinizde taşımakta fayda var. Benim şansım gişe kameraları olmasıydı.

15. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun Ahmet Bey,verilmiş sadakanız varmış!..Foruma da hoş geldiniz..

16. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Tehlikeli olan din değil murat kardeş,tehlikeli olan insanlardır,bu olaydaki çarpıp kaçan zat gibi...Ama haklısın bu olayın din ile bir alakası yok,önce insan olmak gerek...;)

Enes ŞİMŞEK ve Murat Burak bunu beğendi.
  17. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.

18. Hasan M.Mustafa

Hasan M.Mustafa Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Cok gecmis olsun,insallah o vicdansizlar yakalanip gerekli cezayi alirlar.

19. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.büyük geçmiş olsun.

20. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    büyük geçmiş olsun.umarım o yaratık yakalanır da hakettiğini bulur diyeceğim ama hiç umudum yok.ayrıca güzel dinimizi iyi şekilde yaşayan müslüman bırakın insanı bir hayvana, kediye köpeğe bile zarar vermeyi aklının ucundan geçirmez.zarar vereceği varsada ölümü düşünür, kabrin soğukluğunu hatırlar,ahireti,hesap gününü hatırlar ve vazgeçer.vicdanlar körelmiş, Allah korkusu kalmamışsa ne desek boş.Allah hepimizi böyle mahlukattan korusun.