Otoyolda durmak zorunda kalinca ne yapmali ?

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Gürsu tarafından paylaşıldı.

1. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Link nasil gozukecek bilmiyorum ama tiklarsaniz onemli bir video var. Izlemenizi tavsiye ederim. Etraf dikkatsiz surucu, cep telefonunda mesaj ceken gerizekaliyla dolu cunku. Bu video bana ders oldu. Malum simdi yaz. Haftasonlari trafik oluyor deniz kenarina giden yollarda. Bundan sonra aynen videodaki adamlar gibi en sagda durmaya calisicam. Bu arada videodaki grup Blue Knights denilen bir grup. Uyeleri eski ve emekli polis veya askerden olusuyor ve tabi ki yuzde 99 Harley Davidson :)

http://blueknightsma6.tripod.com/

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Otoyollarda otobanlarda emniyet şeritlerinde mucbir sebepleri gösterecek şekilde (ikaz kukaları arızalı aracın 150 mt önüne ve arkasına bırakılmalı.Mümkünse 4 lü çakarlar yakılması yoksa ışıklı uyarıcı cihalazr kullanılmalı.
    Ben her halükarda lazım olur diye yanımda mıknatıslı kırmızı çakar bulunduruyorum.Gerçi ybr mde 4 lü çakar orjinalinde yok ama ben yaptırdım oldu.Yanımda her daim katlanabilen fosforlu kukalar bulunduruyorum.ne zaman lazım olacağı belli olmaz dursun çantamda

Gürsu bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Videodaki öküz gözleri nereye bakıyormuş acaba.Önce duran araçta arkayı uyarmak adına 4 lü çakarlı yaksaydı arkadan gelen öküz anlayabilirdi.
    Ben bu gibi durumlarda veya toplu sürüşlerde tehlikeli anlarda veya tehlike arz edecek durumlarda 4 lü çakarlarımla arkadan gelen diğer sürücüleri uyarıyorum.Olması gerekende o.Ama tabii ki sürekli arkamıda kontrol altında tutuyorum bu gibi öküzlere karşı uyanık oluyorum.Bir arıza durumum yoksa kontağım sürekli açık ve viteste bekliyorum.Bu tür öküzler üstüme gelirse kaçıyorum.Kameramda sürekli açık o tehlike yaratan öküzün plakasını alıp en ağır cezanın yazılması için gerekli yerlerle temasa geçiyorum.

Fahrettin ve Gürsu bunu beğendi.
  4. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Evet Senol Hocam, ondeki arabada da buyuk suc var. Hatta buyuk ihtimalle tek suclu odur su durumda. Ama kamerayi tasiyan motorcu arabanin arkasinda durup armut gibi bakinsaydi su anda pekmez gibi olmustu buyuk ihtimalle. Benim cikardigim ders bu oldu. Icabinda ondeki arabanin yanina kadar girmek lazim. Arkada av olmaktan iyidir.

Ben de sizin gibi ozellikle kirmizi isiklarda her zaman viteste duruyorum. Bazilari guzel elleri yorulmasin, debriyajin teli gevsemesin diye!! bosta tutuyorlar malum. Oyle yapan varsa kendi tercihidir bir sey diyemem ama bence viteste tutmaya alissa iyi olur yavas yavas. Ne olur ne olmaz. Zaten ya bir kere olur bu ya hic. Ayrica mumkun oldugu kadar da ya saga ya da sola dogru duruyorum onumdeki arabanin. Surekli de aynadan arkayi kontrol ediyorum eger en sondaki arac bensem. Gerci boyle hizli bir carpismada 2 ondeki arabaya kadar gider bunun etkisi. Ama az da olsa tedbir ve dikkat, hic olmamasindan iyidir.

Fahrettin bunu beğendi.
  5. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Belki konuyla alakalı değil ama. Babam hep der ki Kaza yapılmış bir bölgeden geçerken gözünü dört aç .. Geçenlerde ışıklarda sağ şeritte 1 araba diğerine arkadan çarpmış bende ışık kırmızı diye sol şeride geçtim armut gibi yeşilin yanmasını bekliyordum. Arkadan gelen başka bir armutta beni bi güzel hüpletti:D Yahu ben böyle bir yüksek enerjili travma yaşamamıştım hiç. Fizik dersinde işlediğimiz momentum kurallarının hepsini madde madde yaşadım diyebilirim. Çok şükür yaralanmadan atlattım ve güzel bir ders oldu bana :)

Aylin Onal ve Şenol SEL bunu beğendi.