Özel mesajlar (konuşma) nasıl silinir?

Konu, 'Sitemiz Hakkında Duyurular' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

 1. Admin

  Admin Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  238
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  Yamaha
  Merhaba arkadaşlar umarım yeni sitemize alışıyorsunuzdur yavaş yavaş ama eminim bir çok arkadaş alışmıştır bile. Fakat önemli bir konu var özel mesajlar hakkında. O konu ise şudur; Özel mesajlar eski sistemdeki gibi normal olarak neden silinmez? Çünkü bu özel mesaj sistemi, ikili veya çoklu kullanıcı özelliği içerdiği için, direkt silinme olayı mümkün değildir. Ancak şöyle mümkün olabilir;

  "Bir çok özel mesaj var ama silemiyorum" derseniz eğer konuşmanın en üstünde yer alan "konuşmadan ayrıl" linki var. Ona tıklarsanız konuşmadan ayrılmış olacaksınız yani o konuşma (özel mesaj) ile bir bağlantınız kalmayacağı için, başlatılan konuşma ilk başlatan kimse onun özel mesaj listesinde kalacaktır ya da siz ilk başlatmış olsanız bile siz konuşmadan ayrıldıktan sonra tüm mesajlar onun listesinde kalacaktır. Haliyle o kullanıcı (üye) konuşmayı terk edince, veritabanından otomatik olarak o mesajlar yani konuşmalar geri dönüşümsüz olarak tamamen silinecektir.

  Tabii tüm bunlar size bağlıdır. Özel mesajlaşmada limit yoktur. İstediğiniz bir kişi ile istediğiniz kadar yazışabilirsiniz. Öyle 100 tane 200 tane olunca mesaj kutusu doldu gibi bir problem olmayacaktır. Bundan ötürü rahat rahat kullanım mümkündür. Sorusu olanlar bu konu altında istediklerini sorabilirler.

  Saygılarımızla,
  MotosikletForum
   
  Barış, Şafak ve Onur Filiz bunu beğendi.
 2. Ekrem Kalafatoglu

  Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  18 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.707
  Beğeniler:
  561
  Şehir:
  BAŞKENT
  Motosiklet:
  Honda
  Bilgilendirme için teşekkurler
   
  Admin bunu beğendi.
 3. Özgür

  Özgür Site Müdavimi

  Kayıt:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.480
  Beğeniler:
  1.303
  Şehir:
  Trabzon
  Motosiklet:
  Yamaha
  Teşekkürler...