Pantolon ölçü sorunsalı

Konu, 'Motosiklet Pantolonu' kısmında oguz.aktan tarafından paylaşıldı.

1. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    İnternet üzerinden sipariş ettiğim pantolonun beli ve boyu uygun geldiği halde (L beden) bacak kısmı biraz dar gibi geldi, üzerimde 10-15 dakika durup bacaklarım biraz terlediğinde çıkarmak çok eziyetli oluyor. Oturuken de biraz sıkıyor.
    Pantolon işinde durum böyle midir, yoksa bir üst bedenini (XL) almam daha mı uygun olur? İlk motosiklet pantolonum olduğu için konuya biraz yabancıyım da...
    Acil cevap verebilirseniz sevinirim, Pazartesi günü kararımı vermiş olmam gerekiyor.
    Pantolon şu:
    http://www.mototr.com/new.aspx?_Args=ProductImage,1869,MotoTR,2088
    (Mototr'den Davut Bey'i telefonla çok meşgul ettim, bir de forumdan görüş almak istedim.)

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Oğuz bey hayli pahalı bir pantolon almışsınız,güle güle kullanın!..Ben de cuma günü sipariş ettim,bel çevresi 90cm.geliyor deyince ''L size küçük veya dar gelebilir'' dedi ve XL gönderecek..
    Sizin bel çevresi kaç cm acaba?..Ben de acaba bol gelir mi diye düşünmeye başladım!..(Benim 1,75 boy ve 76 kg yim. ) Ben kargo hariç 100TL ye Nebel marka aldım,pazartesi elime ulaşır herhalde size yazarım..

oguz.aktan bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    oğuz abi hayırlısı olsun ama bence büyük almalısın bu konumda rahat edemezsin benim tavsiyem bu..
    osman abi benımde dün geldi (cuma) armode marka 140 tl verdım kargo hariç hatta venom dizlik,armode eldiven, venom çizmeler,termal giysiler,yağmurluk vs 450 tl felan buldu bana benımde boyum 1.70 klio 70 m beden aldım ve tam geldi bel kısmında ayarlanır kayışlar var sorun olmadı ama oğz abide ki gibi bacak kısmı sıkı sorunu yaşamadım..sana doğru fırsat bulupta gelırsek görürsün pantolonu :)

oguz.aktan bunu beğendi.
  4. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Bence, pantalonun biraz oturuyor olmasinda bir mahsur yok. Sebebi de kaza aninda korumalarin donmemesi icin. Sizin aldiginiz pantalonun kumasi cok dogru bir kumas ve de takviyeli olmasi son derece faydali. Ben Mayis ayinin 9 unda Almatada bir pantalon aldim ve ayin 10 'unda 170 Km suratle dustum. Pantalonun sol pacasi biraz dondugu icin, sol dizimin dis kenarinda bir yara ve arka taraf asfalta surunmekten yanmis ve de bir yerde acilma yaptigi icin, orada benim deri de siyrilmis. Bu pantalonun kumasi Cordura olmadigi icin bunlar basima geldi. Yoksa, bu aldiginiz pantalonun kumasi yanlis hatirlamiyorsam eger 750 dereceye kadar dayaniklidr.

Almis oldugunuz pantalonun yandan acildigi yazili. O durumda giyip cikartmak sorun olmamali ama halen oluyorsa icinize pamuklu uzun paca bir ic camasiri giyerseniz terden yapismayacagi icin kolayca cikacaktir. Hem o pamuklu ic camasiri teri de aldigi icin cok faydali oluyor. En azindan ben oyle yapiyorum.

oguz.aktan bunu beğendi.
  5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Konuyu dağıtmak istemiyorum ama Hakkı abi kazayı bir konu açarak anlatma şansın var mı, senin için sorun olmazsa. Çünkü merak ettiğim o hızda nasıl bir hata ile düştün? Ya da nedeni neydi? Düşme anında neler yaşadın? Pantolonundan bahsettin ama diğer korumalarına ne oldu? Bize bu tecrübeni kısaca anlatırsan kendi adıma çok sevinirim.

6. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    İlgilenen herkese teşekkür ederim.
    Aldığım pantolon, yazlık pantolon üstüne su geçirmez katmanı olan 2 katmanlı bir model. İçerideki normal pantolon gibi giyilip çıkarılıyor, dış kısım istenirse yandan açılabiliyor.
    Üst katmanı çıkarınca bacaktan çıkmama sorunu ortadan kalktı. Dolayısıyla beden konusunda bir sıkıntı da kalmadı.
    Neyi öğrenmiş oldum? Çok katmanlı giysiyi komple değil de sırayla giyip çıkarmak gerekiyormuş. :rolleyes:

Osman Bey, benim boyum 1.70 ve 82 kiloyum. Bel çevrem 103 cm. Her markanın kesimi farklı oluyor ama bence XL size bol gelecektir.

o.somuncu bunu beğendi.
  7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Pantolonum XL olarak geldi.Ancak Oğuz bey'in dediği gibi ve Hakkı abinin de önerdiği gibi biraz bol geliyor paçaları!..Beli ayarlı olduğu için olabiliyor fakat paçaları biraz bol kalıyor ve koruma pedlerinin kolayca dönebileceğini gördüm.
    Fakat pantolon fiyatına göre kalitesi çok güzel ve beğendim..L beden ile değiştireceğim..