pantolon şartmı..???

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Fatih KURT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    abiler kardeşler.. bu gün korumalı deri motor ceketi aldım. maske aldım.. bellik aldım... montun rengnde panyolon olmadığı için almadım.. pantolon gereklimidir, yoksa pantolon içine giyilen korumalı içlikler daha kullanışlı olurmu... sonuçta motorla bi yere gittikten sonra, motordan inip robocop gibi yürümek zor olur die düşünüyorum.. yada yine pantolon içine giyilen dizliklerden varmış öyle bişi işimi görürümü.. sizce ne yapmalıyım...??

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet pantolonu varken yürümek nasıl zor oluyor onu anlayamadım.
    Daha önce böyle bir tecrübeniz oldu mu da yazdınız yosa size öyle mi geliyor.
    Ben yıllardır kullanıyorum Motosiklet pantolonunu hiç de öyle gelmedi bana.

Pantolon içine giyilen korumalı içliklerden kastınız nedir Termal kıyafetler mi.

Yine aynı topiğe bakmanızı öneririm.
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz

Bu topiğe baktıktan sonra Motosiklet pantolonu ve diğer korumalı ekipmanlar hakkında ki görüşlerinizi bu topikten almak isterim.

3. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Pantolonların korumaları hep aynı mı oluyor,diz,basen bazen ek kalça koruma oluyor biliyorum. Ama koruma padleri ne derecede sağlam olması istenir.
    Pantolonda farklı malzemelerden, hangisi olanını tercih edelim,ismi var mı acaba?

4. Engin YALÇINALP

Engin YALÇINALP Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Pantolon şart.Herhangi bir kaza anında yerde sürüklendiğinizde sürtünmeden dolayı aşırı bir ısı ortaya çıkar.Sadece motosiklet pantolonların kumaşları bu sürtünmeye dayanabilir.Ayrıca kışın o dediğiniz iç korumalar sizi yağmurdan ve soğuktan koruyabilecekmi.İleride romatizma olmak istemiyorsanız pantolon kullanmak zorundasınız.

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fatih bey, bu soruyu bence bir daha hiç düşünmeyin bile. İnanın ki pantolondan rahatsız olsanız bile, ki ben hiç rahatsız olmadım, sizi korur. Boşverin rengini, siyah alın, siyah her renge uyar. Rahatsız mı ediyor, bırakın etsin alışırsınız. Sonra da iyi ki giymişim demezsiniz inşallah :)

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Diyelim ki 100 km hızla giderken yere düştünüz.Hava yağışsız ve asfalt kuru.
    Bu halde yere düştüğünüzde sürüklemmeye başlarsınız ki 100 km hızla yere düştüğünüzde 65 metre kadar sürünürsünüz.Bu sürtünme size bedeninize sürtünme ısısı olarak geri döner.Bu ısı 65 metre sonunda 770 dereceye kadar çıkar.
    Vücudumuzdaki en sağlam kemiklerimiz elmacık kemikleri köprücük kemikleri ve kalça kemiğimizidr.
    Bu kemiklerimizin erime dereceleri 520 derecedir.Düşünün 770 derece de ne hale glir bu kemikler.
    Tabii bu sürtünme sonrasıonda asfalt tarafından traşlanan törpülenen bu kemiklerin geri dönüşü tamiri de imkansızdır.
    Şimdi birileri çıkacaktır ben düşme eğitimi aldım kaza sırasında nasıl düşeceğimi bilirim diyecektir.
    Bakınız bunun adı kaza.
    Kaza = istenmeyen bir durum.Yani senin istemin dışında aniden gelişen bir olumsuz olaya kaza denir.Sen ne kadar ben usturuplu düşmeyi bilirim bu yüzden bunlara ihtiyacım yok diyorsan bir kez daha düşün.Şansın her zaman yanında olmayabilir ve fizik kurallarına karşı gelme.

7. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Yorum yazanlara sonuna kadar katılıyorum.Hem o robocop gibi görüntü genelde deri pantolonlar için geçerli. Özel kumaşlı ve korumalıklı pantolonlar gayet iyi ve korumalıkları dahi fazla belli olmuyor.

8. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    Pantlon şart::::d

9. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol Abi öyle bir yazmışsın ki yemin ediyorum burnuma yanık kemik kokusu geldi o ne öyle abi ya korku filmi gibi bırak pantolonu motoru sattıracaksın bize valla :D

Pantolon içine giyilen korumalık sanırım bildiğin dizlik yada bilek korumaları abi ama race binenler depoyu falan çizdiği için bu korumalar pantolon içine giyiyorlar bazısı tabii :D bence korumalıklı pantolon daha mantıklı hiçde robocop gibi olmadığı ve hatta daha bir estetik durduğu kanısındayım :D ayrıca bana izmirde yolda yürürken full koruma ile :D alsancak civarında çok yavaş şekilde araba çarpmıştı :D arabanın sol dikiz aynası kırıldı :) Bende hasar sıfır,böyle güzellikleri de olmuyor değil :D Adam utanmasa polis çağırıp kaza raporu tutturacaktı :D

Ayrıca başlıktan çıkarım yapınca konu komiğime gitti :D pantolon şart mı .D ehah yok değil ben pantolonsuz biniyorum gayet zevkli biraz üşüyorsun ama :D Şaka tabii umarım kızdırmaz kimseyi ;)

mustafa_celen bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayat sizin sizler istediğiniz gibi binin.

2007 yılında Marmoktan geri dönerken çine virajlarında cbr 600 kullanan bir asfaltla tanıştı.Biz sollayıp geçmişti vınn diye.Bir süre sonra benim solumdan bir kask geçti resmen dumur olmuştum.Hemen mola vermiştik.
    Kaza mahalline gittiğimizde daha önce marmokta görüştüğüm süper kahraman yerdeydi.
    Oda pantolon kask mont bu sıcakta çok sıkıyor abi demişti.
    Ve gördüğüm manzara çoğunuz için ciddi sorun olacak şekildeydi.
    O kazayı yapan kardeş artık hiç motosiklete binemeyecek.Belden aşağısı felç.
    Hava çok sıcak diye şortla gömlekte kask koluna motora binmiş.
    Kazadan sonra msn den görüştüğümüzde keşke seni dinleseydim dedi ama iş işten çoktan geçmişti ve geri dönüş yoktu.

Burda ben ve bir çok arkadaşımız yaşadıklarımızdan tecrübelerimizden örnek vererek sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.Biz yaşadık biz acı çektik bari siz çekmeyin diye bunları sizlerle paylaşaıyoruz.
    Hep dediğim bir şey.
    Hayat sizin ve o hayatı istediğiniz gibi harcama lüksüde sizin bana ne.
    Beni rahatsız eden konu bir kaza olduğunda sürücü yaralandığında yada öldüğünde hemen sürücü ailesi ve çevresi yakın arkadaşları Motosikleti suçlu görmeleri.
    Motosikletin kazalarda ki yüzdesi bana göre de bilimsel çalışmalara da göre %2 dir.
    Sürücü/kullancı hatası çok ciddi yüzde lerde dir ama kimse bunu görmez.
    Madem tehlikeli bir eylem yapıyoruz o zaman tedbirimizi alacagız.
    Yani eşşeği sağlam kazığa bağlayıp ondan sonra ALLAH'a emanet edeceğiz.
    Neden böyle dedim.Toplumumuzda böyle modeller var.ALLAH korusunla olayı geçiştirmeye çalışanlar yada ALLAH kuluna öyle bela vermez diyenler çok.
    ALLAH bize akıl vermiş ve kullanalım ve hatta geliştirelim diye emir de vermiş.

11. hurkan mehmet ayaksız

hurkan mehmet ayaksız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    artist arıyosanız istanbulda özellikle caddebostanda çok! kask kolunda ustunde sort tısort:)))

12. Barış Oral

Barış Oral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hani şu an hali hazırda ne motorum ne de kıyafet, ekipman vs' ye sahip değilim ama, deseler ki " Arkadaş motor üzerinde daha güvenli olmak adına şu gördüğün çelik zırhları giyeceksin, bak biz giyiyoruz, bu işin oluru budur " inanın onu bile giyerim :)

Şaka bir yana sonuçta can bu, her şeyden kıymetli. O canı en güvenli şekilde taşımaya çalışmak ise aklı başında her insanın dikkat etmesi gereken bir konu ( ki Şenol abimiz ve diğer tecrübeli abilerimizin, arkadaşlarımızın her sefer üstüne basa basa belirttiği bir nokta bu ).

Aranızda yeni katılan acemilerden biri olarak affınıza sığınıp, bir de kişisel görüşümü belirtmem gerekirse, bence pantolon dahil eksiksiz bir biçimde kullanılan kıyafetler göze daha çok hitab ediyor.

Ama göze hitab etmekten önce, her zaman ustaların dediği gibi, önce güvenlik ;)

Saygılar...

13. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaşım sonuna kadar katılıyorum ben tamam pantolon sıcakta cok raht olmayabilir ama full kıyafet giyinmiş pantolunu eldiveni falan filan bir kişi motora daha cok yakısıyor ben cok begeniyorum. Yani bu işin gorselli şudur ki bogazlı kazak kumas pantolonla halı saha mac yaptıgınızı dusunun aynı boyle.

14. Barış Oral

Barış Oral Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hehe güzel benzetme, aynen öyle Göktuğ ;)

15. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    daha yeni 180 tl ye motovizyon dan kot - kelvar pantolon aldım. giyince çok güzel duruyor kot gibi ama iç yüzey sürtünmeye dayanıklı bence gayet iyi 3 taksite de boluyorlar. bence bunu da düşünün...