Pantolon Üzerine Korumalı Pantolon (overpant) Önerisi

Konu, 'Motosiklet Pantolonu' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba,

Günlük işim belli bir giyim standardını tutturmam gereğinde. Yani öyle motor pantolonu veya kot vs giyemiyorum. Takım elbise de ben giymiyorum ama kanvas/kadife pantolon ve Gömlek şart diyebiliriz. Bu durumda revit axis wr benzeri bir pantolon üzerine giyilen pantolon arıyorum. Yazın kanvas, kışın kadifenin üzerine giyebileceğim ve kolayca çıkabilecek bir ürün olmalı.
    Hali hazırda RiderDenim Karayel korumalı kot pantolonum var. Ama içine birşey giymek mümkün değil. İşim gereği dışarı yoğun miktarda gittiğimden o kotla gitmem de mümkün değil.

Böyle bir ürün elimde olduğundan ve yazın o kottan memnun olduğumdan, hava 5-10 derece civarındayken ve daha sonra yazın da giyebilmem için çıkarılabilir çok katlı, koruyucu ekipmanları tam (diz+kalça yan korumaları), pantolon üzerine giyilebilir bir motosiklet pantolonu arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz marka model var mıdır ?

Mesela
    Alpinestarts Express Drystar
    revit enterprise
    Icon Overlord

2. motorizm17

motorizm17 Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
  3. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba. Butun kis en soguk gunlerde bile Lbc'nin yandan fermuarli pantolonunu giyindim. Diz korumalari ayarlanabiliyor. Gayet sicak tuttu ve yandan fermuarli oldugu icin icine de pantolon giyilebilir. İcinde citcitli bir kat daha var. Yazin cikarilabilir ama terletme ihtimali var. Cok sicak gunlerde bir deneyim yasamadim. Firma sahibi boy olcusunu bile alip adresime gonderdi.

4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    spidi enteresanmış. Onu biraz araştırayım.
    Kerem hocam, tam modeli var mıdır o LBC'nin ?

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  6. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    bu tulum meselesine zaten sıcak bakıyorum. tek hamlede çıkarabilmek ve hızlıca giyebilmek çok güzel. Buna karşın, mont 500 tl, pantolon 500 tl iken, tulum fiyatları 1000 $ oluyor.
    Acaba bunu fiyatını öğrenebilir miyiz ? Bir de, en önemli kısmı, koruma deyip geçilmiş, acaba korumaların durumu, markası nedir ?

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    [QUOTE = "cagri.erarslan, sonrası: 145.868 üye: 9155"] bu tulum meselesine zaten Sıcak bakıyorum. tek hamlede çıkarabilmek hızlıca giyebilmek çok güzel ettik. Buna Karsin, mont 500 tl, pantolon 500 tl alabildiğine, 1000 $ oluyor fiyatlari tulum.
    Acaba bunu fiyatını öğrenebilir miyiz? Bir de, en önemli Diğer Kısmı, koruma deyip geçilmiş, acaba korumaların durumu, markası nedir? [/ QUOTE]
    linkte Iletişim bölümü var oradan ulaşabilirsiniz.Ben kullanıyorum çok da memnunum.

8. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Alpinestars Drystar Express aldım. Motosikletim.com.tr den aldım, 650 TL civarına geldi. Ufak bir kargolama faciası yaşadık ve ürün 10 günde anca geldi. Kendi ellerinde olmadığından bayisinden istedi o da gönderene kadar kan kusturdu. Sonuçta ürün bana 2 haftada, siyah poşet torbaya sarılı geldi.
    Ersin beyin iyi niyetini ve sorun çözmesini takdir ediyorum ama bana bu işlem 2 hafta sürecek dese, anında iptal ederdim siparişi.. Neyse, emeği için teşekkür ederim, ürün elime ulaştı sonuçta.

Resimdeki gibi oturur pozisyon için dizayn edildiğinden dik dururken diz korumaları biraz aşağıda, boyu da uzun duruyor. Onun dışında birşeyini görmedim.

9. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hayırlı olsun güzel pantalon. allah kaza bela vermesin. olduda oldu ya sizde resimdeki pozisyonda düsersiniz:) belki korumalar asagı yukarı kayıyordur.

10. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Teşekkürler. Kullanamadan önce o ayarları yapacağım mutlaka :)

11. akusta2015

akusta2015 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yabancı markalara EUR cinsinden dünya kadar para vermeye bence hiç gerek yok. LBC'nin Horizon yandan fermuarlı pantolonu bu iş için bire bir. 100% Türk üretimi, kaliteli malzeme. Bilhassa üretim yerine gidip (İstanbul Yavuz Selim'de) kendim gördüm. Şehir içinde kullanacaksanız bence işlevselliği tatmin edici seviyede. www.lbc.com.tr'den detaylı bakabilirsiniz. Motoru sattıktan sonra malzemeleri satışa çıkardığım. İlk sattığım malzeme bu oldu :)

Sağlıklı ve güvenli sürüşler dilerim.