Parça sipariş edeceğim ama emin olamıyorum.

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Mümtaz Barış CİNGİZ tarafından paylaşıldı.

1. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Merhaba Forum,

Bir konuda çok yardıma ihtiyacım var ama nasıl çözerim emin olamıyorum.Bende her aklı başında insan gibi , bilginin toplaştığı , kaynaştığı ve sentezlendiği yere sorayım dedim :D

Motorumun zinciri değişmesi icab ediyormuş durumu itibariyle. Zincir değiştiğinde de dişlileri değiştirmek gerekiyormuş. Hyosung zincir seti için (Ön dişli,arka dişli,zincir) 450TL fiyat çekti ki motorun değerinin 10'da birine tekabul ediyor diyebilirim.

Ebay'den parçaları buldum fakat uyumla ilgili sorun olur mu onu çözemiyorum şu anda ve servise götürdüğüm yere sorsam eminim ki beni yönlendirmek istemeyecekler herhangi bir sorun çıkma ihtimaline karşı :) (Ki yine de bir iki gün içerisinde gidip sorucam :D )

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Gold-520-XRing-Chain-Hyosung-Motors-GV250-Aquila-2006-/160467726087?pt=Motorcycles_Parts_Accessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hyosung-Aquila-Cruiser-GV250-GV-250-Front-Pro-Sprocket-/330450922746?pt=Motorcycles_Parts_Accessories#ht_500wt_956

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Hyosung-ATK-UM-Rear-Sprocket-OEM-GV250-/170540831748?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item27b5069404#ht_500wt_956

Ayrıca buna ek olarak birde konjektör'de bir problemden dolayı farlar açıkken akım yetmiyor ve devir 8000 civarında bitiyor. Onuda buldum ama aynı konu orda da geçerli :)
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Regulator-Hyosung-GT250-GV250-United-Motors-/280571797382?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item415361df86#ht_2144wt_939

Bu konuda yardımcı olabilecek yada en azından "falanca bilir ona bir sor istersen" diyebilecek olan yada benzer sorundan muzdarip olan varsa cevapları bekliyorum.

Bu arada birde dedim ki kendi kendime , Hyosung'tan bir fiyat alayım. Bunun içinde parça katalogunu indirdim ve o binlerce parça olan katalogdan bana lazım olanı buldum ( Bu araştırma sırasında da motorumla ilgili bayağı birşey öğrenmiş oldum :)) Sonrada mail attım falan parça kodu ve katalogdaki sayfa numarası satırı falan gibi ama bir çözüm olmadı :)

Saygılar

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    eBay'dan bulduğun parçalar da 260 tl yi buluyor.Zincirin de Türkiye'ye sevki yok diyor.
    Konjektör de 2. el kullanılmış...Böyle elktronikle ilgili parçalar 2.el alınmaz..
    Türkiyedeki değüişik yerlerde araştırmanı yap,en son çare oradan alırsın...Konjektör için de sorunun ondan kaynaklandığından emin olmalısın.
    Eğer parçaları ebay'dan alacak olursan hepsini ayni yerden almaya çalış ki kargoda indirim olur daha hesaplı olsun..

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sana vereceğim adresten zincir dişli seti fiyatı alabilirsin.
    0224 249 48 47 Can Ceylan.
    Benim selamlarımı söyle.Gerekn kolaylığı gösterecektir.
    Konjektör için fikrim yok ama ebaydan alışveriş yapan Osman ağabeyim daha iyi bilgi verecektir vermişte zaten.

Mümtaz Barış CİNGİZ bunu beğendi.
  4. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Osman Abi - Yanlış adresi koymuşum dikkatsizlikten , şimdi yerine kullanılmamış olanı koydum , zinciride gönderttirebilirim oda sorun değil. Bu arada sorunun konjektör olduğuda servisin bana söylediğidir , güveniyorum. Parçalarında hepsini satan birini bulamadım :( Zaten parçalar ebay'de bile çok kıt durumda.

Şenol Abi - Yarın ilk iş arıyorum kendisini fiyat için umarım makul birşeyler söyleyebilir.

Çok teşekkürler bu arada :)

5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu arada zincir değişimi ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz? Bu belli bir km'de rutin gerçekleşen bir olay mıdır? Değşmesi gerektiği kanaatine nasıl varılıyor. Neye bakmak lazım zincirin güvenli olup olmadığını anlamak için?

6. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Bende tam bilmiyorum, servisin verdiği bir karardı değişmesi gerektiği , ama bir yerde okumuştum çin motorları için zincirin en fazla 10.000 Km'de değişmesi gerektiğini yazıyordu. Tek bildiğim kullanıldıkça baklaların genişlemeye başladığı ve bu sebepten dolayı atlama yapabiliyor olması , gerçi şimdi abilerimiz daha net ve bilimsel açıklama getirirler :D

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    gökhan hocam zinciri elınle tuttuğunda baklların arasında bir oynama (abartılı şekilde) varsa zincirim ömrü bitmiştir bana servisin dediği bu.dişliler ise aşınmış oluyorlar ve bariz bir şekilde görmek mümkün oluyor.

bu arada mümtaz bey çin malı olanlarda bir 70 tl lik zincir takımı var birde 150 tl lık ;) 70 tl takınca 10,000 km de değişmesi şart ama 150 tl lıkte daha fazla gittiği kanaatındayım.

8. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
  9. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Hocam bu olay tamam mıdır yakında belli olacak. İnternet üzerinden bulduğum bi güney koreli siteden sipariş veriyorum. 5-10 gün arasında teslimat yapiyorlar. Parçaların hepsi OEM yada orijinal ikinci el. Bide sipariş vermeden evvel son kez dikkatini çeken olursa diye burda bir paylaşayım fikir alayım dedim.

http://www.hyosungsource.com

10. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Hyosung motoru olanlar için çok güzel ve yararlı bir site...Fiatları TL cinsinden de veriyor.
    Yalnız satın alırken de kredi kartından TL mi alıyor yoksa dolar mı?.
    Bir de ödemeyi PayPal'ı kullanarak mı yapıyorsun,yoksa doğrudan kart bilgilerini mi veriyorsun onu bilemedim..(belki gözümden kaçtı)

11. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Ödemeyi paypal üzerinden yapiyorsun , USD olarak ödüyor paypal aslında siteye ama tabi ki senin kartın TL hesabından çekiliyor para. Bu arada gözünden kaçmamıştır çünkü ödemeye sıra gelene kadar belirtmemişler :) Tek sıkıntım şu anda gümrükten girmesi gibi gözüküyor ama onuda her türlü hallederim gibi geliyor.

12. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Kargo dahil fatura tutarı 220 usd yi geçmezse gümrüğe takılmadan adresine gelir..Eğer geçerse gümrüğe gidip %18 vergi + 35 TL damga vergisi vereceksin.
    Ayrıca beyanname doldurtacağın ayakçıya da 30 TL vereceğini unutma .

13. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Normal şartlarda çok üstüne geçiyor , bu sebeple fatura tutarını düşürdük :) Birde bayramlardan bir hafta evvel gibi(yanlış hatırlamıyorsam) o 100€ olan limit yükseliyor(tam olarak ne kadaraydı hatırlamıyorum) benim parçaların gelmeside o döneme denk gelecek :)

14. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    O limit zaten Ekim 2009 da 150 Euro ya yükseldi..Sanırım bayramı seyranı yok..
    UPS kargonun sitesine gir orada değişen gümrük tarifeleriyle ilgili yeni kararnamenin örneği var.Onu okuyup bu konuda daha geniş bilgi sahibi olabilirsin..

15. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Evet değişmiş yönetmelik. Ekim 2009'da G.V. kapmasına girmemesi için emtia'nın fatura değerinin 150€'yu geçmemesi gerekiyor hediye olarak işaretlenmiş ise. YeniYıl ve Dini bayramlarda fatura değeri 430€'ya kadar olan hediyeler gv kapmasına girmiyor yeni yönetmeliğe göre.