Pcx 150 Kullanıcı Var Mı?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Selamet Bostan tarafından paylaşıldı.

1. Selamet Bostan

Selamet Bostan Yeni Üye

Merhaba ,

Aramızda honda PCX kullanıcısı var mı ? Eğer varsa önerilerini alabilir miyim?

2. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kardeşim 1 sene boyunca 125 Pcx kullandım. Çok keyifli, ekonomik, şehiriçi için çok ideal bir motor. Bende Pcx varken Türkiye'ye 150 lik gelmemişti. Ancak 150'lik modelini yurtdışında kullandım. 125'ten farklıydı. Pcx ben kullanırken bakımları ve parçası çok ekonomik bir motordu. Şöyle söyliyeyim 2012 yılında km de 11 krş luk bir sarfiyatı vardı. Asla parça sıkıntısı çekmezsin. Servis olarak ANES Motor'a gittim. Gayet iyiler. Motorumu cc yukseltmek için yakın bir arkadaşıma sattım. Halen de hergün görüyorum. O'da çok memnun. Şehir dışına çıkarsan max 108 km de devir kesiyor. Birde buyuk araç yanından geçerken sallıyor ki bu çok doğal. Üstünde IRE marka lastiklerle geliyor. Hemen değiştir. Çok kaydırıyor.
    Alırsan memnun kalırsın. Güle güle kulan

İsmail bunu beğendi.
  3. Selamet Bostan

Selamet Bostan Yeni Üye

vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu arada hangi marka lastik taktırayım. Bide yağmurda kullanılabilir miyim motoru?

4. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yağmurda da kullanabilirsin. Sana kalmış. Ancak normalden daha fazla dikkat etmen gerekir. Uygun ekipmanları temin et (yağmurluk vs.) devam ondan sonra. Lastik olarak Michelin gayet başarılı. Bir çok modeli var. Bütçene göre inceleyip bulabilirsin...

5. Selamet Bostan

Selamet Bostan Yeni Üye

Teşekkürler.

6. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim gibi PCX 150 hakkında teknik özelliklerini de merak edenler şu linkten ulaşabilir: Honda

Onun dışında yukarıdaki yorumlara yürekten katılıyorum. Şehir içi için ideal olduğu gibi kısa mesafeli şehirler arası yerler için de kullanılabilir.

Tarz motor, aksesuarlarla daha da güzelleşiyor.

7. karamehmet84

karamehmet84 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben kendim PCX 125 kullanıyorum. Yakın arkadaşlarımdan birinde PCX 150 var ve ara sıra kullanma fırsatı buluyorum. Açıkçası aradaki 3-4 beygirlik fark bile farkedilir şekilde keyif veriyor. Şehir için ideal bir motor bence. Kesinlikle öneririm.