pıaggio sıkepper 150

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Tayfun Seyrekbasan tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaslar işyerimde calışan bi arkadas bu motordan almayı düşünüyor.ben bu motordan daha önce kullanmadığım için gerekli bilgiyi veremedim.kullanan arkadaslar veya motor hakkında bilgi sahibi olanlar var ise yorumlarınızı bekliyorum.

2. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaslar sanırım bu scooter hakkında kimsenin bilgisi yok

3. Alp eR

Alp eR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Eski bir model. 95-96'larde Antalya'da popülerdi. Yenilerinden gelip gelmediğini bilmiyorum. Varsa da ben hiç görmedim. Benim hiç olmadı ama bildiğim kadarıyla varyatör tipinde otomatik şanzımanlı. Az yakıyordu o zaman için. Maksimum hız 100-110 civarı, o da zorla, yani otoyola falan kesinlikle gelmez. Hava soğutmalı. Bence köprüyü de geçmez ama geçen geçebilir o ayrı. Sanırım sele altında kask yeri vardı bunların. Tipi de İtalyan olduğundan sebeple halen şık gelir bana.

Gelgelelim eğer benim bildiklerimden yani 95-96 modelse, o modelde bir İtalyan'ı tamrici değilsen almayacaksın. Ama eğer tabi 3-4 yaşındaysa ve şehir içi kısa mesafelerde kullanılacaksa bağımlılık yapabilir. Öyle tatlıdır o motorlar.

Edit: Sahibinden'de yeni modellerin ilanı var. Hepsi Antalya'da. Demek ki son zamanlarda Antalya'ya nadir gittiğim için görmemişim :)

Tayfun Seyrekbasan bunu beğendi.
  4. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bilgi için tesekkürler alp

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Benimde çok bir bilgim yok ama Piaggio iyi markadır

6. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok

hakancım Piaggio nun iyi bir italyan markası olduğunu bende iyi biliyorum.lakin benim öğrenmek istediğim bu modelde (2002model) yasanan sorunlar,rahatlığı,vs. ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Piaggio sorunlu olan bir sukuterdir.Parçası pahalı ve gelmesi zaman alan bir sukuterdir.

8. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bir arkadaşımda var sorunsuz kullanıyor lakin sorun çıkardığı anda sahibi olmak istemem çünkü italyanlar bu konuda çok acımasız bu motorun piyasası 2000tl ila 3000 tl arası değişiyor parça sorunu yaşamamak imkansız 1 ay binip 3 ay yatırmayı göz önüne alan ve çıkacak masraflara göğüs gerebilecek kadar dirayetli bir arkadaşsa alınabilir aksi takdirde son sahibi olur bence üzerine biraz daha koyup japon veya taiwan alsa daha elverişli olur en azından parça sorunu olmaz ben bu görüşteyim gerisi size kalmış..

9. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok
    tesekkürler arkadaslar fikirleriniz için.dediğim gibi bir arkadasım fiyatı uygun olduğu için düşünüyordu bu motordan ancak kendisininde yaptığı arastırma sonucu sizin söylediklerinizden bi farkı olmadığını anlattı.ve kendine 2 gün önce sym gts 250 aldı.

10. CİHAN ADAR

CİHAN ADAR Üye

Motosiklet:
    Mondial
    benim bildiğim kadarıylada parça sıkıntısı çok ön planda ve ücretlerinin hayli yüksek olması

11. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tayfun acimin motoru sym almakla çok dogru yapmış çünkü bizm üst kat komşu yunus ve piagginin 500 lük bir scooterini kullanıyor her 2-3 ayda bir bir parçası yanıyormuş ve gelmeside biraz zaman alıyormuş yanan parçayıda söylemiştide unuttum :S ama şehir içinde yavaş dolaşmaktan dolayı yanıyormuş o dedigi parça

12. Tayfun Seyrekbasan

Motosiklet:
    Henüz Yok

evet anıl o problemi bende cok ii biliyorum sanırım dediğin 500 lük scooter x9 olsa gerek.bi ara bende x9 250 kullandım fakat kolay kolay arıza yapmıyo ama yaptığı zamanda italyan olduğu için biraz parca sıkıntısı oluyo parcaları biraz pahalı ve parcanın gelmeside biraz zaman alıyo