piaggio x7 250 aldım...

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında volkan.y tarafından paylaşıldı.

1. volkan.y

volkan.y Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Slm arkadaşlar sonunda ilk motorumu aldım seçimim piaggio x7 250 oldu...

Motor TEK SİLİNDİR 4 ZAMANLI 4 SÜBAPLI

Silindir Hacmi 244 cc
    Max Güç KW-HP 22 Hp 8.250 devirde
    Max Tork 20,2 Nm 6.500 devirde
    Yakıt Besleme Enjeksiyon
    Soğutma Sıvı ile
    Debriyaj Otomatik,Kuru tip santrifujlu
    Vites Değişken Kayışlı aktarım sistemi
    Arka Fren 240 mm disk ile
    Ön Fren 260 mm disk ile
    Jant ölçüleri Ön:14"x3.50" Arka:13"x3.50"
    Ön lastik İç lastiksiz 120/70-14"
    Arka Lastik İç lastiksiz 140/60-13"
    Uzunluk 2.060 mm
    Genişlik (En geniş yer) 745 mm
    Aks Aralığı 1.480 mm
    Sele yüksekliği 790 mm
    Kuru ağırlık 160 kg
    Yakıt deposu 12 lt
    En yüksek hız 127 km/h
    Egzost Çıkışı Euro 3 normlarında

kullanan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim teşekkürler.....

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu mesajla birlikte 2 aynı mesaj.
    İkinci mesajı yazmak yerine mesela diyorum kendini tanıtmayı deneseydin.
    Ama yok adam sukuter almış illa cümle aleme duyuracak onun derdi başka.

Polis arkadaşlarım şu iki aynı mesajı mümkünse teke indirebilirmisiniz.

Sizde kendinizi tanıtan bir mesaj atın da bizde büyük bir ıstırabtan kurtulalım

Özgür bunu beğendi.
  3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizi tanırsak daha mutlu olacağız. Gerekli linki imzamda bulabilirsiniz.

4. volkan.y

volkan.y Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    forumu kirlettim galiba bu ne tepki bööle...

polisler, ışıklar, sert uslup :S

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bu forumu seviyorum,özellikle yeni arkadaşlar gelipte konu actıklarında yazılan cizilenler:D:D:Dhoş oluyo

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Polis diye anladığınız ne ise benim görevim de ona yakın. Forum kurallarının uygulanmasını sağlamak.

Işıklar sadece işin abartısı, dikkat çekmek amaçlı ve hoşuma gittiği için ben koydum. Eğer aramıza yeni insanları istemesek, üyelik alımını durdururuz öyle değil mi? Bu size karşı kişisel değil, her yeni üye için prosedürümüz oldu :) Dünyanın heryerinde böyle bir yere giderseniz kendinizi tanıtırsınız. Bu şekilde forumumuzun çizgisinde kalabiliyoruz.

Sert uslüp?? kim yaptı bunu? ; insanların alıştığı bir ortam var. Bu ortamda herkes gerçek hayattaki gibi davranıyor. Normal hayatta insanların içine girerseniz, merhaba ben volkan, şurdan burdan falan filan diye kendinizi tanıtırsınız. Bunu bekliyoruz.

Mesela hangisi Ömer abi? Hangi yazılan hoşuna gidiyor?

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Siz burada ciddi anlamda mesai harcayıp güzel bir paylaşım plartformu oluştursanız ve sizin bunca emeğinize karşın biri gelipte (örnek siz gibi) selamsız sabahsız balıklama olaya dalsa hiç ses çıkartmazmısınız.
    Ne yapalım bu modeller böyle deyip es geçip sessiz mi kalırsınız.
    Ben ve benim gibi emeği geçen kişiler artık alınmaya başladık.
    Biz emek harcayalım ve birileri gelsin selamsız sabahsız emeğe saygı olmadan ve burda çok kıymetli zamanı nı harcamış üyelere rağmen ben yaptım oldu demek ne mana.
    Ben bu tepki mi gerçek hayatta da böyle veriyorum sanal hayatta da böyle veriyorum.Sadece bu foruma has bir şey değil.Gerçek hayatta da mesela sürüş eğitimlerinde selam vermeden eğitime balıklama dalmaka isteyene de dur bakalım kimsin sen nesin de benim eğitimime balıklama dalıyorsun diyorum
    Ya da motosikletçilerin toplandığı yerde artık klasikleşmiş sorular sorunca da aynı tepkiyi veriyorum.

Sadece selam arkadaşlar ben falanca filan zamandır motosiklet/sukuter kullanıyorum yada acemiyim işim bu yaşım şu aranıza şurdan katılıyorum demek.
    Biz bilelim kimle muhatap oluyoruz.Sanal alemi biraz sıcak kılalım istiyoruz.
    Muhatabımız da bilsin nerede olduğunu diyoruz.
    Bu kadar basit burada anlamayacak bir şey yok.Normal hayatta yaşadıklarımızı burada da uıyguluyoruz o kadar.
    Değer verdiğiniz kadar ağırlanırsınız.

8. DEMİRAT

özgür mesela yeni bir üye geldiginde selamsız girdiginde senol hocanın tepkisi,peşinden diger operatörlerin hucumu,yetmedi altına tesekkürlerle destekler,aslında eleştiri var yazımda da,empati yapın yeni üye olmuşsunuz ve pekde forumla ilgili tecrübeniz yok yazma cizme kuralları hakkında,sizde böyle bir yazılara maruz kalsanız ne düşünürsünüz,kısaca tenkitli olarak kuralları hatırlatmak linklerle yön vermek yerine kısaca bir acıklayıcı mesaj bu durumların yaşanmasını engelleyecek diye düşünüyorum,ben zaman zaman yaptım elimden geldigince yeni üyelere bikaç mesajla yönlerdirdim ne yapacaklarını,tabi benimkisi fikir mantıklı gelir yada gelmez

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şu yazımda ne var sence Ömer abi. Bu yazıda nasıl bir hücum görebiliriz?

10. DEMİRAT

özgür ben genelleme yaptım üzerine alınma,yazım açık anlaşılır şekilde, neyse ben fikrimi yazdım sadece :):)

11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer abi, Şenol abinin sert tavrını ben çok iyi anlıyorum. Volkan arkadaşımız da kötü niyetle bunu yapmadı ama farkındasın değil mi, burada gerçekten aile gibiyiz. Ben başım sıkışsa arayabileceğim Türkiye'de kaç kişi var onu artık bilmiyorum (Umut KARKIN hariçtir :D). Hepsi bu forum sayesinde.

Volkan arkadaşımız bir mesaj yazıyor, merhaba yeni motosiklet aldım diye. Çok güzel hayırlı uğurlu olsun olsun da, kimsin nesin nerdensin? Öyle değil mi? İnsan biraz sinirleniyor.

Her gelene de şu linke git, kendini tanıt demek insana bıkkınlık veriyor. Ben bunu her zaman yapmaya çalışıyorum, ama insanın bazen sigortalar atıyor. Hepimiz insanız öyle değil mi?

Volkan arkadaşımız da bunu anlar diye düşünüyorum.

Işıklar filan, polis, ne oluyoruz dedi ama :D Hala kendini tanıtmadı bu arada.

12. DEMİRAT

kısaca konuyu bağlayalım forumdaki arkadaşlarda sıkılmasın,sadece yeni gelen arkadaşlara az sabırlı ve hoşgörülü ve basit bir dille anlatarak yönlendirelim dedim,yoksaki forum kurallarına herkesin uymasıda gerek,evet burası aile bunda hemfikiriz,şunuda burdan acık itiraf ederim burdan çok seyler öğrendim motosiklet hayatıma kattım,ayrıca burası bir okul,katılımlar sayesinde çok tecrübeleri ve deneyimleri öğreniyoruz

Özgür bunu beğendi.
  13. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    biraz gergin bir ortam olmuş burada okuyunca soğuk bir ortamda olduğunu hissedebiliyor insan.. evet burası çok güzel bir aile bende buradan güzel şeyler öğrendim..ama yeni gelen arkadaşlarımızında kendını tanıtması gerekır..özgür abi sen fazla sinirlenmişsin olaya :) takma kafana ;)

14. volkan.y

volkan.y Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    neyse :D volkan ben aranıza yeni katıldım selamlar herkeze arkadaşlar gecenin bi körü katıldım foruma kuralları okuma şansım olmadı... :)

15. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sanırım kendimizi tam olarak anlatamıyoruz.!

Neyse :D Hoşgeldin.

16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin volkan :) keyifli forumlar..volkan nerelisin nereden katılıyorsun aramıza..iş güç nedir öğrencimisin?? motor deneyimin nedir ? :) merak ettim sadece..tşkler ;)

17. DEMİRAT

volkan kısa yoldan sana yardımcı olayım,üyeligini nik olarak deyil ad soyad olarak ilgili bölümden gegiştir,daha sonra konu ac kendinle ilgili bahset mesela kac yıldır motosiklet kullanıyorsun deneyimin varmı yokmu,yasın,işin buna benzer kendinle ilgili bir konu ac seni tanımış olalım daha sonra actıgın konu hakkında yorumlar yaparız kural bu kısaca,birde operatörlere takılı kalma zamanla anlayacaksın burdaki operatörlerin aslında nekadar hoşgörülü oldugunu yeni oldugundan yazıları sert gelmiş olabilir kesinlikle ardi niyetleri yok onlar görevini yapıyo, sonucta kural varsa hepimizin uyması gerekiyo,kısaca bu forum ailedir kırılma darılma yokdur eleştirilerimiz zaman zaman sert olsada:)

18. volkan.y

volkan.y Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    konuya burdan devam ediyim yeni konu açmadan kullanıcı adımı değiştiremedim
    admin değiştirebiliyorsa volkan.yıldırım olursa sevinirim....

İstanbul-şişli'de oturuyorum ilk motorum bu daha önce motor kullanmıştım çok uzun süreler ve mesafeler değil yeni olduğum için birsüre başınızı ağrıtıcam gibime geliyo:) 32 yaşındayım tv8'de montaj operatörü olarak çalışıyorum.

birde kasko yaptırmalıyım ve senelik ne kadar tutar:confused:

DEMİRAT bunu beğendi.
  19. DEMİRAT

20. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    hoşgeldin volkan sen takılma yazılanlara tanıyınca anlayacaksın onları hepsi birer altındır aslında..haa bu rada bağımlılık yapar burası söyledilermi..? sağlıklıkalın.