Plaka hakkında bilgi almak istiyorum..

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Veli İnce tarafından paylaşıldı.

1. Veli İnce

Veli İnce Yeni Üye

S.a öncelikle herkese kazasız belasız şürüşler nasip etmesini diliyorum Allah'tan..Bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    Yeni 2 el bi motorsiklet Aldıgımızda onun plakasını degıstırp yeni özel plaka alabiyormuyuz ? eger alınabiliyor ise ücretleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

"MOTOSİKLET Trafiğin İlacıdır."
    "4 Teker Bedenimi , 2 Teker Ruhumu Taşır"

( motorsiklet tutkudur.. ♥ )

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    A.s.
    noterde devır teslım yaparken sıze soruluyor aynı plaka kalsınmı plakayı degıstırcekmısınız dıe en son hatırladıgım kadarıyla normal plaka ıle aldıgınızda 72 tl yada 82 tl para oduyorsunuz plaka degıstırmek ıstedıgınızde yaklasık 150 tl cıvarında. Sonradan emnıyete gıdıp plaka secıyorsunuz bıldıgım kadarıyla
    Bu arada Veli bey forum kuralları gereği lutfen ılgılı bolumde kendınızı tanıtan bır konu açında sızı tanıyalım

3. Veli İnce

Veli İnce Yeni Üye

Anladım.Son olarak bişey daha soracam.Dediginiz ücret 1 kereye masus heralde ama vergide bi artış oluyormu o konu hakkındada bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim..
    Tabi Tanıtırım kendimi..

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Vergide bir artış olmaz tabıkıde ama trafık sigortası etkılenır
    ben bu sene İstanbul plakalı bır motosıklet aldım normalde Ankara da oturuyorum plakayı degıstırmedım daha cok para verecegım dıe ama İstanbul Türkiyenın en fazla aracı olan şehrı oldugu için İstanbul plaka olmasından dolayı sigortayı 150 tl civarı odedım
    Plakayı değiştirseydım Ankara plakası yapsaydım daha az oderdım ilk alırken keşke değiştirseydım dedım ama geçti borun pazarı :)
    yanı yaşadıgınız şehrın araç kalabalıgı nekadar azsa sigorta yaptırırken okadar az odersınız tabı bu sadece şehrede bakmıyor ayrıyeten ehlıyet yaşı sızın yaşınız oncekı kazalarınız varmı
    bazı sigorta şirketlerı bayanmı erkekmı oldugunuza bıle bakıp belırlıyor :)

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    özel plakadan kastınız nedir??

6. Veli İnce

Veli İnce Yeni Üye

Örnegin plakamı 34 ist 34 ypcm bu şekılde özel plaka diyorum yani...Aracın plakasını ıstemyorum yani...

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İstediğiniz özellikte harfler olan plkalardan edinmek istiyorsanız normal plaka masrafından bir hayli fazla parayı trafik vakfına ödemeniz gerekiyor.Bu rakkam Bursa için 250 TL istanbulu bilemem

8. Veli İnce

Veli İnce Yeni Üye

Sonuc olarak alınabılıyor yani ..Teşekür ederim hepinize yardımcı oldugnuz icin..