Plakalarda türk bayrağı yasakmış

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    4 KASIM 2009 …Çarşamba Saat : Akşam 21.50 Yer : Adana Şakir Paşa Hava Alanı iç hatlar bölümü önü Şahsi arabamı park etmiş kayınvalidemi İstanbul’a uçağa bindirmek üzere THY bilet alma gişelerine geldim.
    Bileti alıp kayınvalidemi yolcu ettikten sonra, park etmiş olduğum aracıma doğru ilerledim.
    Aracımın başında Havalimanı Şb. Müdürlüğü’nde görevli 2 polis memurunu beni beklerken gördüm. Yanlarına yaklaşıp;

-İyi görevler. Hayırdır arkadaşlar bir sorun mu var ? Bir şeye mi baktınız ?
    P. Memuru : Şu aracın plakasındaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkar !
    -Beyefendi kırmızı renkli yapıştırma dediğin Türk Bayrağı !
    P. Memuru : Bende sana onu diyorum bunu çıkartacaksın.
    -Beyefendi kusura bakmayın bu Türk Bayrağı. Ben çıkartamam. Madem siz kırmızı renkli yapıştırma diyorsunuz buyurun siz çıkartın.
    P. Memuru : Ben senin uşağın mıyım? Taktığın gibi çıkar.
    -Beyefendi ben Türk Bayrağını çıkaramam. Bu hareketimden dolayı cezam neyse razıyım. Buyurun işlemlerinizi yapın.
    P. Memuru : Milliyetçilik sana mı kaldı da bunu buraya yapıştırıyorsun? Milletin çoğu mavi şekilli plaka ile geziyor sana ne oluyor?
    -Beyefendi evet doğrusundur belki milliyetçilik bana kalmadı eğer göz güzelliğini bozmuş ise ses çıkarıp çevre kirliliğine sebebiyet veriyor ise tamam ama ne zararı var Türk Bayrağının orada durmasında?
    P. Memuru : Bunu buradan çıkaracaksın!
    -Beyefendi üslubun biraz ağır, lütfen sakinleş.
    P. Memuru : Benle adam gibi konuş, dikleşme, duygu sömürüsü yapma! Bu kırmızı renkli yapıştırmayı ya sökersin ya arabayı bağlarım!
    -Beyefendi tehditkar konuşmayın. Bakınız bu bayrak için arabamı bağlatmayı bırak, arabanı yakarım desen bana korku vermez ! Eğer bağlatmayı düşünüyorsan buyur bağlat.

Bu sırada yanımıza yaklaşan bir arkadaş: Ağabey bunlar kafaya taktı gel bu bayrağı buradan çıkar.
    -Gardaş cidden ben bunu yapamam sökersen buyur sen sök.
    Arkadaş : -Abi bende sökemem deyip uzaklaştı.

Söktüremeyeceğini anlayan polis memuru cep telefonu ile bir yerleri aramaya başladı. 10-15 dk sonra omzunda 2 yıldız olan bir komiser bey yanımıza geldi.
    Komiser: -Olay ne hayırdır ?
    P. Memuru : -Plakadaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkartmıyor.
    Komiser -Ben çıkarırım sen cezanı yazmaya başla.
    -Beyefendi o Türk Bayrağı neden rahatsızlık verdi ? Bakınız bir saati geçti bu olayın peşindesiniz. Bu olay sizin için bu kadar mı önemli ?
    Komiser : -Genelge var. Biz bunları böyle yapmakla mükellefiz.
    -Peki genelgenizin maddesini bana yazacağınız ceza tutanağına belirtecek misiniz ?
    Komiser : -"Tabii belirteceğiz", dedi ve ceza tutanağını yazmaya başladılar.
    Ceza yazılırken komiser bey plakalardan Türk Bayrağını çıkarmaya başladı. Çıkarırken de ‘bunu sökmek çok kolaymış yahu’ dedi.

Ceza tutanağı sıra no: 571452 Bu sıra no’lu tutanağı kendilerinden aldıktan sonra
    -Komiserim, sayın memur bey (ikisine birden); şimdi bu tutanakta verilen ceza 23. maddeden doğru mu ?
    Komiser; -Evet 23. madde..
    -Peki bu 23. maddenin açılımı plakalarında Türk Bayrağı olan araçlara bu maddeden mi ceza kesilecek genelge bu mu?
    (ikisi birden) -Evet bu maddeden ceza kesilecek.
    -Efendiler tekrar soruyorum bu 23. madde bunu mu diyor?
    (İkisi birden): -Evet bu madde bunu diyor.
    Üçüncü kez sordum. Cevap aynı. Tamam deyip, kendimi tanıttım.
    -Beyefendiler ben MHP Osmaniye ili Toprakkale ilçe teşkilat başkanıyım. İsmim Tamer MAK. Bunu bir not alın.
    P. Memuru: – Kim olursan ol.
    -Beyefendi benim size kendimi tanıtmamın sebebi ben bu olayın üstüne gideceğim sizlerinde adını vereceğim. Gerekirse basına vereceğim. Memleket
    nerden nereye gidiyor, bunu Türk vatandaşıyla paylaşacağım. Sizce bir mahsuru var mı efendim?
    Komiser; – (Üslup kibarca) Beyefendi gazeteye de verseniz olur, mahkemeye de verseniz olur. Vallahi bu sıkıntıdan bizi de kurtarmış olursunuz.
    P.Memuru: -Beyefendi siz bu bayrağı plakadan çıkarsaydınız (kırmızı renkli yapıştırma bayrak oldu) ben size ceza kesmeyecektim.
    Bu cezayı da 15 gün içerisinde yatırırsanız %25 düşük ödeme avantajınız da var.
    Komiser, – Beyefendi inan bu cezayı yazmak bizimde zorumuza gidiyor. Ama her taraf kamera bu cezayı yazmak zorunda kaldık.

Teşekkür edip ayrıldım. Hemen cep telefonumla Adana-Ceyhan- Osmaniye ilinde görev yapan polis memuru arkadaşlarımı arayarak, durumu arz edip 23. maddenin açılımını rica ettim.
    Bana dedikleri 23. madde açılımı :
    “Aracın ruhsatında trafik sigortasında eksiklik var ise araçta evrak eksikliği var ise bu maddeden ceza kesilir.”
    Gelelim plaka üzerindeki bayrak olayına. Evet bu kanun birimlere 1 hafta 10 gün
    olmuş geleli.
    Gelen genelge ‘araç plakaları üzerinde kırmızı renkli veya amblemli şekiller var ise, derhal araç sahibi tarafından çıkarılmasına yoksa gereğinin yapılmasına’ yönelik.

Polis arkadaşlar ceza maddesi olmadığı için ceza kesemediklerini plakadaki işaretleri söktürme yoluna gittiklerinin ifadesini verdiler.

Ey Türk halkı. Ben bunu yaşadım. Bu bayrak ki, canını gözünü kırpmadan veren insanlardan oluşan bu bayrak kimleri rahatsız etti de bu hallere düşürüldü? Evet cezası ellibeş YTL. Ben bu parayı ödedim daha da herhalde ödemeye devam edeceğim…

Uyan be Türkiye’m uyan! Nerden nereye geldik, daha nerelere gideceğiz… Allahım sen bizi koru bizi yönetenler kime ve kimlere hizmet ediyor acaba?

Evet, sevgili okurlar. Bu olayı yaşamayı bırakın, duymak, öğrenmek bile bizi kahretmeye yetiyor… Ya sizi? Ya bunu yapanları ve yaptıranları?. .

Alıntı: - İlk Kurşun Gazetesi

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah bizi hepimizi çpşkulu ahmakların şerriden kprusun ve kollasın.
    Şanlı Bayrağımdan utanan bu deyyuslara gereken cevap çok yakında gelecek ve bu uygulamayaı yapan da gereken tokadı yiyecek.

3. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Buradaki sorun plakaya Türk Bayrağı yapıştırmak değil Şenolcum. Plaka üzerine normalde hiç bir şey yapıştırılmaz, çizilmez boyanmaz vs. Buradaki polisler işgüzarlık yapmışlar biraz. Ya iki gün sonra birileri de başka renklerden oluşan çıkartmalar(!) yapıştırırsa ;)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben buradaki uygulamayı anlayamıyorum.Kırmızı şey etiket demesi.Bayrak demeye bile korkuyor Türkiye Cumhuriyetinin Kolluk kuvvetleri.
    Zamanında bizim yeleklerde Bayraklarada takmıştı Bursa dakiler.Sonra valiliğe gidip olayı anlatıp o çoşkulu ahmakların yeri değişince sorun çözüldü.

Mayıs ayında da Bartında bir olay yaşadım.Aracımın muayene zamanı geçtiği için araç bağlanbmak istendi.Ki ilk yaklanmada araç bağlanmayacağı ceza kesilip 7 gün içinde işlemi yaptıracağın tutanakla bildirilir.Aracımı bağlayan sivri çekici çağırdı ve ben Bartın Kaymakamını arayıp durumöu bildirince sorun çözüldü ama çekici parayı benden istemişti.
    Seni ben çağırmadım git seni çağırandan al deyip gaz açıp Samsuna yola devam etmiştim.
    Ki ben ve eğitimci arkadaşım orda Motosikletli Polislere eğitim vermeye gitmiştik ve bila ücret.Birde üstüne ceza yiyip yola devam etmiştik.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    valla benim arabamda ve motorumda her iki plakada da Türk bayrağı var
    bisikletlerimin birer yüzünde bayrağımız var.

6. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Vallahi yazıyı okurken dilim damağım kurudu.
    Bu mudur Türkiye Cumhuriyetinin memurları.
    Gerçekten işgüzarlık yapmışlar.
    Görmeleri gerekenleri görmüyorlar ama.
    Ülkemin geldiği hale bak, çok yazık.
    Ülkemizi yönetenlerin nereye hizmet ettikleri herkesçe malum.
    Ülkeyi bölmeye çalışan teröristlerin gösterilerine seyirci kalan polisimiz şanlı bayrağımızın adını bile anmaya korkar olmuş.
    Allah sonumuzu hayır etsin.
    Başka ne denebilir ki.

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Eğitim şart arkadaşlar, eğitim her koşulda şart. Eğitimsiz parlamenterler, eğitimsiz bürokratlar, eğitimsiz yöneticiler ve eğitimsiz eğitmenler olduğu sürece bu ülkeden birşey olmaz.

Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  8. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

erol hocam yerden göge kadar haklısında,egitim almış cahilleride unutmayalım sayısı hayli fazla,okumayla adamda olunmuyo sonuçta,adam olmak başka şey egitimli olmak başka şey egitimli adam olmayı savunmak lazım:):)

9. malik.altındiş

malik.altındiş Yeni Üye

anlamak mümkün değil

10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Allah akıl versin

11. ozgur.erdogan

ozgur.erdogan Üye

Türkiye bayrağına çıkartma diyenler,
    10 kasımda utanmadan ataya saygı duruşunda bulunmayanlar,
    rutin çevirmelerde merhaba ve veya iyi günler vs yerine selamın aleyküm diyenler,
    sadece bir bira içseniz bile ne yapıp ne edip bir şişe viski içilmiş kadar alkol seviyesi çıkartanlar,

bu günlerde geçecek,bugunun yarını da var,
    provakasyonlar kapılmayalım yeter,

önemli not : bu mesaj sahsi fikirlerimi içermektedir

Özüm Bekdeşer ve Erdal Özgüner bunu beğendi.
  12. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Düzelteyim...
    Eğitim almış insan cahil olmaz. Öğretim almış insan cahil olabilir ;)

13. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

mesut hocam şimdi oldu haklısın,düzetmene sevindim,tam yerine oturdu şimdi

14. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Olmaz böyle birşey olamaz:mad: zorla adamı kendi devletine düşman edecekler.Ama biz bunlara inanmakda zorluk çekerken şimdi ,şuan ana haber bültenlerini izleyen bizler neye inanacağımızı hepden şaşırdık..!Dikkat,dikkat

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet Gaziantepte Polis merkezi onunde polisin nezaretinde adamı levye ile dövdüler.
    Ben olsan içişleri bakanı yerinde o polise sorardım lan o elindeki ne diye sen kimsinde adamı döverlerken izliyorsun diye sorardım o zata sen ne için varsın diye.
    ahh be ne günlere kaldık.
    Adam telefon açıp yardım istiyor adam linç ediliyor umurunda değil.Sıkamadın mı iki mermi havaya dağıt ortalığı.Adam ölürse ne mazeret sunacaksın bakalım.
    Yuh olsun böyle .................

Koşun Temaya haber verin resmi elbiseli yüyüyen meşe var diye:mad::mad:

İlhan.Aydınlıoğlu ve Omer bunu beğendi.
  16. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İlahi Şenol abi böyle bir konuda dahi beni Meşe benzetmen ile güldürmeyi başardın.Sağolasın abi.

Sana ettiğim teşekkür hem bunun için hemde ülkemizde yolunda gitmeyen her konuya gösterdiğin hassasiyet için.
    Gönül neler yazmak istiyor ama burası uygun mecra değil.
    Yalnızca şunu yazıyorum.Bu millet sakin sakin oturuyor ama eğer bir gün işler kızışırda vatan gerçekden parçalanmaya doğru giderse hiç bir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremez.Gerekirse yine kazma,kürekle dururuz hainlerin karşısında.
    Güzel ülkeme bak başlar ayak,ayaklar baş yapılmak isteniyor.Adamın arabası yakılacak,dükyanı yakılacak adam bişey yapmayacak.Bak sen ya.Birde üstüne tahrikçi,faşist ve terörist ilan edilecek.Ne günlere kaldık yarabbi...Neyse Sabır...

Şenol SEL bunu beğendi.