Plakam Düştü :( Ne Yapmalıyım?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Murat Koseoglu tarafından paylaşıldı.

1. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam Arkadaslar

Dün aksam motorun kuyrugu kestik plakayı 2 tane L demire monte ettik sabah işten eve dönerken motorla geldim 15 km kadar bir mesafe sonra Mahalleye geldim baktım plaka yok .. :(

Plaka düşmüş hemen geri döndüm yine aynı yolu yavas yavas geldım ama plaka yok bulamadım .. Ne yapmalıyım? yardımcı olabılecek arkadas var mı?

2. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    benden başka plaka düşüren olmadı mı ya :)

3. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çaldıran oldu :) Bürokrasi uzun :(

http://trftescil.iem.gov.tr/

Tescil ve Trafik İle Plaka Zayii
    Yeni tescil ve trafik belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)
    Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
    Dilekçe
    Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene)
    Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.
    Ancak 5216 sayılı Kanun uyarınca İl'imizdeki tüm ilçeler merkez ilçe statüsünde olduğu için, İl'imize kayıtlı araçların belge ve plaka yenileme işleminin aracın kayıtlı olduğu yer tescil kuruluşunda yapılması, aynı büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde başka bir tescil kuruluşunda yapılmaması gerekmektedir.

Paran varsa bırak takipçi yapsın. Fazladan 100 TL+Vekalet masrafı alıyorlar ama bir yığın sıra beklemeden vb kurtuluyorsun. Aksi durumda 2-3 gün sürer görünüyor.

4. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ben de düşürmüştüm bir kaç ay önce. Evim jandarma bölgesinde olduğu için jandarmaya gidip tutanak tutturdum. Sonra da trafik şubesine gidip dilekçe verdim plakamı bastırdım, mühürlettim oldu bitti.
    Sıra beklemek dışında bir sıkıntım olmamıştı.