racing almak istiyorum.ama kararsızım

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında atilla volkan çam tarafından paylaşıldı.

1. atilla volkan çam

atilla volkan çam Yeni Üye

öncelikle merhaba.ben üniversite 1. sınıf öğrencisiyim.20 yaşındayım.asıl konuya geleyim;
    hemen hemen 8 senedir motor kullanıyorum.vitesli motor tecrübem fazla yok.onun dışında her türlü motor kullandım ve hala kullanmaktayım.ve artık iyi bir motor almak istiyorum.motor tutkunuyum.sadece sesi için yada bikaç kıza hava atmak için değil.motor benim için bi hayat felsefesi.ve en büyük hayalim olan racing motor almak istiyorum.çünkü herzaman motor değiştiremem.motorumu alıp tüm sürüş derslerine katılıcam.güvenli sürüş için yapmam gereken ne varsa yapıcam.ama hangi motoru alacağıma karar veremiyorum.7-8 bin tl bütçem var.2. el de alabilirim.dediğim gibi henüz hangi motoru alacağıma karar veremedim.tavsiyelerini bekliyorum.
    gerçekten racing kullanan gerçekten motor bilgisi olan kişilerden yardım ve öneri bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler:)

2. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    merhabalar 8 senedir ne kullanıyorsunuz peki onu söylermisiniz

3. atilla volkan çam

her çeşit scooter tipi motor kullandım.sadece vitesli motor kullanmaya pek fırsatım olmadı.

4. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW

iyi bir eyitimle bunu düşünebilirsiniz

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

PS:Siz sekiz yıldır sadece sukuter kullandınız Motosiklet değil.Bu yüzden bir örnek vererek yol göstereyim.
    İlkokul ortaokul lise okumadan nasıl ki yüksek okula gidemezseniz motosiklette de küçükten başlamadan büyüğe geçemezsiniz.Geçerseniz ya da sakat kalırsınız yada ölürsünüz.

6. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    kawasaki 250r arkana bakma keyfini alırsın onu satıncada honda 600 rr gider sana ;)

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bu tanıma uyuyorum galiba

8. EnesCan.SAĞ

EnesCan.SAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    :D kardesım bende 22 yasındayım aşşağı yukarı bende 8 senedir motor kullanıyorum ama scooter hiç vitesli tecrübem yoktu senın az da olsa varmış :D gecen hafta honda 600f aldım aldığım arkadas 2 saatlik bi eğitim verdi bende o gün içersinde geliştirdim ve akşamı 4. vites 200 ü gördüm cesaretin varsa kendıne güvenınde tamsa 600f i tercih et derim cünkü anı gaz vermelerınde arka savurduğu zaman topluyor yanı söyle soyliyim kullanıcı hatalarını örtüyor tabi birde çekirge felsefesınıde unutma 2.den sonra sıçrayamazssın :D

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu forumda bilgi ve tecrübe sahibi olan akil kişilerin uyarılarını es geçmeyin bence.
    Emeklemeden ve eğitim almadan büyük cc ye geçerseniz ölürsünüz ki biz ölmek için değil uzun yıllar motosiklete binmek istiyoruz biniyoruz bu yüzden yeni başlayan arkadaşlara üstümüze düşen görevler çerçevesinde bilgi veriyoruz.
    Ben 32 yıldır kullanıyorum.
    Erol başkanım eğitim alın küçükten büyüğe doğru gidin diyor ve aklı selim olan herkes bunu diyor ama siz tersini diyorsunuz.
    Yani hızlı yaşa genç öl geriye bir şey kalırsa cesedin yakışıklı olsun diyorsunuz.
    Biz forum yönetimi olarak MAYMUN sürüşüne karşıyız.Sürücülerin "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almadan yollara MAYMUN sürüşü ile çıkmasına karşıyız.
    Eğitimlerinizi alın diyoruz.Bu eylemi basamaklarını gereken şekilde çıkın uzun soluklu yapın diyoruz.Geçici hevesle sırf sesi ve hızı için motosiklet alınmaz diyoruz.İhtiyaca ve tecrübeye göre motosiklet alınır ve kullanılır diyoruz.

10. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bu arkadası dinlememeni tavsiye ederim. 4. vites 200 gormek icin egitime gerek yoktur zaten oturursun gidonu tutarsın sag elini asagi dogru dondurursun sag ayaklada at vitesi al sana 200 bak 2 saate gerek yok gordugun uzere :) .

en fazla 250 cc bir motorla basla . Ben sana ybr 125 ile başla demeyecem. Kawasaki 250r ninja ile bu işe başla paranda uygun. Gidip sakın hyosung alma .

11. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldiniz yeni başlıycaksanız en doğru seçim 125 cc benim size önerim 2. el temiz bir Cbr125 ile başlamanız olur ilerde cc büyütürken zarar etmeden hatta kar ederek bile satabilirsiniz.Tabi 250 cc de alabilirsiniz ama 7-8bintlye ama bence 250 ccye o kadar para çok ayrıca ilk başta fazlada gelebilir gücü bence ben cbr125'e ilk bindiğimde 30-40 km hız ile uçtuğumu sanıyodum :D önce gidin Cbr125 alın bütcenizin yarısı ile bu iş olur ilerde racing hevesiniz ortadan kalkabilir naked-enduro-sport touring tarzı düşünebilirsiniz.

12. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

Bencede bir CBR 125 R yahut aynı cc e sahip daha kaslı ve racing görünümlü 7 8 milyara 2. elini bulabilceğiniz Yamaha Yzf r125. Tabiki o para içine ekipman ve eğitim fiyatını dahil etmedim. İkiside uygun ama 250 CC lik motorla başlamaktan yana olma bence. CBR 125 R nin sıfırı 6 milyardı en son. Son kasasıda hem motor hem dış görünüş babından eski kasaya göre daha bi caf caflı olmuş. İstersen bir incele.

13. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    hız önemli değil önemli olan kurallara uymak ;)

14. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
  15. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW
  16. celal serdar çelikten

Motosiklet:
    BMW
    sen tecrübeli arkadaşlarını dinle dostum zarar etmezsin.en fazla 250cc o da iyi bir eyitim şartı ile boş ver iki saattte 200 görmeyi falan yavaş git hep git;)

öner coskuner bunu beğendi.
  17. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    katılıyorum dün bi arkadasımı kaybettim 9:30 da motor kazsı gece çiğ kayganlastırmış yolları kayıp kafasını bariyerlere vuruyo kask ta yokmuş bi anlık hata hayatın kararıyo

18. atilla volkan çam

çok teşekkürler

19. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sol ayakla diyelim yeni başlayanları şaşırtmayalım :)

20. Hüseyin.Şenol

Hüseyin.Şenol Yeni Üye

arkdaşalar öncelikle merhaba bi sorum olacaktı bu cbr 125 r nin tekereleri çok ince kawasakının durumu nasıl