Racing Sürmek Istiyorum

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Mert Dalkıran tarafından paylaşıldı.

1. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar, bir sürü konular gördüm ama güncel olmadığı için tekrardan yazmak istedim. Yeni üye oldum ve takip ettiğim bir site sıcak olduğunuz için buraya yazmak istedim. 2 ay sonra 18 olacağım. Antalya da yaşıyorum her ne kadar sürme imkanım olmasa da motor tutkunuyum. Bedensel olarak değil de hep ruhsal olarak fanatikliğim üst seviyede motor konusunda. 4 senedir profesyonel mtb bisiklet sürüyorum. Tek iki teker tecrübem bundan ibaret. Racing motor kullanmak, satın almak istiyorum 2 sene sonra falan tabi ki şuanlık önümde güzel bir sınav var. Motoru hız , tarz, hava atmak için gerçekten istemiyorum. Korunma ekipmanlarımla ve eğitim alarak sürmek istiyorum. Hangi motorla başlamam lazım? Doğrusu nedir? Fikirlerinizi ,tecrübeli insanlardan öğrenmek istiyorum. Bir kaç konu da ybr yazılmış maalesef en sevmediğim motordur kendisi. 'Apaçi' kısmına girdiği için bir türlü ısınamadım. Kawasaki 250r Ninja'yı önermiş bir abimiz o çok kafama yattı. Ne dersiniz? Şimdiden teşekkürler.
    Edit: Maalesef ehliyetim daha yok ama birazcık da olsa öğrenip alabilirim gibi geliyor.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Öncelikle hoşgeldin Mert kardeşim. DÜşüncelerinin bir kısmı gerçekten güzel. Ekipman eğitim ve tutkun.

Ancak ybr apaçilikten çok en iyi öğrenilecek motorlardan biridir. Racing tarzına genelde apaçi denir aklında bulunsun. Nedeni ise genelde şortla vb binilmesidir.

Racing ve chopper tarzı motorlara oranla (yapısal kaynaklı) enduro ve naked motorlar hem kullanımı kolay hemde yeteneklerini geliştirecebilecek en iyi motor tarzıdır. Tabiki diğer motorlarla öğrenilmeyecek diye birşey yok. Sadece genel kaideyi söylüyorum. Diğer yadan CBF 150 tarzınada gidebilrisin. Kuryeci motoru diye düşünme 1-2 sene kullan sonra racing e geç derim.

Sevgiler. Tekrar hoşgeldin.

3. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cok tesekkurler abi hosbulduk. Kuryeci motoru deme tabii guzeldir mantikli tabi ogrenmem acisindan tavsiyen icin sagolasin. Biraz arastirdigim da Yzf125 ve cbr125 ile baslangic yapabilirsin diye yazmislar. Bunlari da cok sevdim ne dersin bunlarla ilgili?

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Şekil olarak bende çok severim racing i. Olmaz diye birşey yok.

Bence eğitimi düzgün alacaksan eğer, eğitimcinin motoru ile ilk Eğitimini al ve onun yönlendirmesini dinle. Bende chopper diye gittim endurocu oldum :)

5. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Anladim abi yuz yuze daha saglikli olur haklisin. Antalya da nasil egitim veren birini bulabilirim? Ehliyet aldiktan sonra mi almam lazim egitimi?

6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    İkiside olabilir. Ben ehliyet öncesi başlamıştım. Ama iki parti oluyor ve daha masraflı oluyor. Bu nedenle ehliyetten sonra alsan daha sağlıklı olabilir.
    Antalya da eğitimci bilmiyorum. @Şenol SEL biliyor olabilir.

Olmadı internetten de araştırabilirsiniz

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cok tesekkurler.en iyisi ordan burdan ogrenip ehliyet almak sonra da guzel bir egitim almak.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Antalya'da eğitim veren ciddi bir akademik kuruluş yok.Ama bir hafta sonunuzu ayırın İzmir'e gidin 2 gün kalın.İzmir'de Sedat Karayılanoğlu'na ulaşın.Size gereken tüm kolaylıkları sunacaktır.Ama önce ehliyet alman şart.

9. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ehliyeti alicam sonra egitim aldiktan sonra motor alicam sanirim. Yoksa almadan egitimi ona gore mi aliyoruz? Racing egitimi gibi

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    racing eğitimi diye bir şey yok önce Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimleri alacaksın.Sonra bu eğitimlerde öğrendiklerini uygulamaya başlayacaksın.İlerlete ilerlete tecrübe kazanacaksın ve ileri sürüş eğitimleri ile eğitime ve sürüşüne devam edeceksin.Ybr 125 veya cbf 150 tarzı motosikletler başlangıç motosikletleridir.Asıl apaçi motosikletleri race dir.Birazcık araştırırsan en çok ciddi yaralanmalı ve ölümlü kazaların ciddi çoğunluğu race motosikletlerdir.Hele Antalya gibi turistik yerlerde en çok yaralamalı ve ölümlü kazalar race ile yapılanlardır.
    Ninja 250 30 bg lik gücü sıkıntı yaratabilir.Önce bu sevdaya yeni başlayan biri olarak emeklemeye 125-150 cc 10 -12 bg lik motosikletlerle başla.Biraz eğitim sonrası tecrübe kazan sonra bakarsın 250 cc ye.

11. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kardeş hoş geldin,,, ne yaparsan yap ama eğitim almadan motora binme,arkadaşların dediği gibi enduro motardan başlaman daha kolay ve keyfli olur,eğitimsiz kesinlikle binme,kötü bir tecrübe yaşayarak motordan soğuma , içinde motor sevgisi olan insan insandır

Şenol SEL bunu beğendi.
  12. Mert Dalkıran

Mert Dalkıran Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam zaten 250lik düşünmüyorum kesinlikle. Arkadaşlarım gibi direkt 'r6 alıcam kanka' gibi düşünceye de sahip değilim. İlk önce eğitim adam akıllı sürmek istiyorum. Çünkü ne kendimi ne ailemi ne arkadaşlarımı üzmek istiyorum. Araba maalesef sürebiliyorum ama ısınamadım gitti. Bisiklet sürmekten mi bilmiyorum motora çok düşkünlüğüm var. Kaza yapıp motordan soğumakta istemiyorum. Yzf 125 cbr 125lerden başlayacağım tabii ki. Ybr olayı ise herkesin görüşü tabii ki hocam ama ısınamadım tabii o motora kusura bakmayın .. Bu arada çok teşekkür ederim cevaplarınız için her verdiğiniz cevaba bakıyorum kesinlikle çünkü sizlerin tecrübelerinize çok çok ihtiyacım var. Tek sıkıntım ilk önce ne yapıp ne yapmayacağım? Eğitim için nasıl nerede ne kadar olacağını araştırmam kaldı. Araştırdıktan sonra işleri yoluna koymak istiyorum. Ve belirtmek istiyorum ki racing motorların ' apaçi tarzı ' olduğunu düşünmüyorum ki ve sadece bu motor türüne hastayım diyebilirim. Yani endurodan başla falan dediniz de direkt racingden başlamak istiyorum en düşük motorlusundan tabii

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    www.lamatech.com a girin Rahmi hocamızın telefon bilgilerini alıp arayın.Selamlarımı iletin.Size gereken tüm kolaylıkları sunacaktır emin olun.

14. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğer gönlün Racing den yana ise git bence söylenen hondanın veya yamahanın racinglerinden birini al ama 125'lik olsun.
    Bende çok hevesliydim o makinalara ama Enduro nun keyfini ve tadını alınca bir daha dönemedim :(
    Eminim ilk başlarda racing ile başlamak daha zor olacak ama önemli olan içinde kalmasın olmadı doğru olana ENDURO'ya gelirsin ;)
    Keşke bir haftasonu İstanbula kaçabilsen ve eğitimi burda alabilsen, buralarda imkanlar çok daha fazla.
    Eğitim konusunda birkaç eğitime katıldım ve bence honda bu işte çok iyi. Yanlış hatırlamıyorsam; iki günlük eğitim ,şehiriçi ulaşım ve yemek dahil 450 TL idi en son :)

Sana son bir tavsiye motoru denemeden sakın alma.Hepsini dene bir tadına bak derim ben,çevrende mutlaka motoru olan arkadaşların vardır çekinme vemutlaka bir dene eminim en sağlıklı kararı o zaman vereceksindir.

Sana şimdiden dostlarla güvenli sürüşlerim dilerim.

15. repsolcuçocuk

repsolcuçocuk Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

Jackieboy bunu beğendi.
  16. hrn.23

hrn.23 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    selm arkadaslr yeni yamaha 600r 2006 kırlangıç kasa aldım ne tavsıye edersinz kullanım bakımındn motorla ilgili genel bilgi verebirsnz cok sevınırm

17. Jackieboy

Jackieboy Yeni Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Abi benim yaşım bu ay doldu, tecrübem yok sıfır bi makine alıp üniversite bitene kadar kullanmam lazım ama birşeyler okudukça kafam karıştı bana birkaç model önerebilirmisiniz?

Boy: 1.85 kilo 85, sporcuyum

18. sckn03

sckn03 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha, Honda
    Hakkı'nda hayırlısı olsun dostum

19. Alkapongokhan

Alkapongokhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Benim yaşımda 18 , ehliyeti aldim ve senin gibi motor sevdasina nasil nereden hangi motorla baslasam diye kararsiz kaldim. Benim aklimda ilk olarak yamaha mt-25 vardi , ama sonradan fark ettim ki oturus pozisyonu sele yüksekliği her ne kadar kolay olsada , motor bloğu başlangıç için biraz güçlü. Bende bu nedenle hem ucuz hem hafif hemde başlangıca göre hizi yerinde bir motor seçmek istedim. Mondial drift 150 mh drift aldim. 10.5 hp , 162 cc gücünde bir güce sahip ve bana çok egelenceli geldi açıkcasi. 1 buçuk ay icerisinde 3500 km yaptim , gelecek yaz yamaha yzf r25 almayi düşünüyorum. Bu arada motorun sıfır fiyati 4000 tl. Gerçekten cânı gönülden tavsiye ederim. :)