racingci abilere ve arkadaşlara sorum _????

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Can ULUSOY tarafından paylaşıldı.

1. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

honda CBR 600 RR almayı düşünüyorum...sorum şudur ki ;

1- 600 RR'ın bu rengini almayı düşünüyorum.ancak bu renk orjinalmidir?(çoğu hondada bu renk seçeneğini göremedim).

2-kendime ait hiç motorum olmadı..bı ehlıyetımı alırken cbr 150 racınglerden kullandım...daha sonra bıraz aynı şekilde cbr 150 ıle 2 ay ders aldım..daha sonra kendi kendime biraz yüreklenip 3 aylıgına amerikaya gıden bı arkadasımın suzıkı gs500 motorunu kullandım..biraz zor oldu ama alıştım

şimdi 600 RR almak ıstıorum ve maddı durumdan dolayı bıkere aldıktan snr bıdaha değiştirme gıbı pek bı şansım yok..
    sız abılerıme sorıyım sızce mantıklımı bu dıye ??

2. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    renk konusunda fikrim yok ama gs 500 kullandıysan bunu da kullanabilirsin hayırlı olsun şimdiden

3. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

ya valla bnde ole dusunuyorum...ama kullanıcı arkadaslrım gozumu korkutuyor..
    RR cok serı ve cabuk hızlanan bı makıne ve alısma surecınde zorlanırsın dıyee.. bazılarıda ılk kalkısta kafayı dıkıp düşmessen sorun yok dıo :):):)

4. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    doğru söylüyolar sonra motordan soğursun ters teper sakatlanırsın allah korusun:(sen dikkat et korkutanlara da bakma. benim arkadaşlara kalırsak motosiklet ölüm makinesi asla binilmez diyolar bakma sen kimseye

5. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

bnde öyle dusunuyorum sonucta yavas yavas motorun ustundeyken motoru tanımak lazım dıye dusunuyorum...yavas yavas ustunde alısmayı ıstıorum

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Can kardeşim emeklemeden yürünmez,ama sen koşmak istiyorsun!!! Sana cesaret verenler birşey olduğunda yanında olmayacaklar,ona göre..

polat, Altan, Berkay Canbulat ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. S.SONAY BALTACI

S.SONAY BALTACI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    metin abime katılıyorum.önce bir küçükten başlaman lazım can kardeş.bir piş küçükte ondan sonra büyük makina alırsın.sana bir şey olsa Allah korusun en yakın arkadaşın bile seni yerden kaldırmaz.hayırlı sürüşler.

8. Tolga

Tolga Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    can bey öncelikle merhaba bir racing kullanıcı olarak 600rr harıka bır motor.bu renkde rr serısının en guzel renklerınden bırı. kullanma konusuna gelınce daga önce 125cc ve 500cc kullanmıssın ama çok uzun sure değil. evet rr oldukca seri bır makıne ama onu ayarlamak tamamen senın elinde olan bıse. sonucta gazı pat diye acmadıktan sonra bır sıkıntı yok. bence kullanırsın ama alısma surecınde panıkler yasayabılırsın. sana tavsıyem honda güvenlı surus eğitiminden sonra bole bır motora gecmen yada benım gıbı daha az agresif olan cbr 600f tarzı bır motor alman sonra rr 'a gecmen. rr ,600f e göre manevra kabılıyeti daha sınırlı ve yatmak zorunda oldugun için yorucu bır makınedır. alışmak zaman alır.en azından 600f daha cok hatayı affettiği için bu makıneyıde düşünebilirsin

9. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    arkadaşım cbr 150 değildir omotor cbr 125 tir 600rr ın o rengide orjinal fabrikasyon rengidir ama ben sana omotoru tavsiye etmem tolga arkadaşım cbr 600f demiş ama aynı beygir gücünde makina ikiside sadece 600f biraz daha yumuşak başlı sen kendine hakim olursun ama bu motorlar asfaltta hatanı kollarlar bu sebeplede professional bir binici isterler, sana tavsiyem kawa-zx250r ve emsali motorlardır bu motoru alıp en az 10000 km yap derim ben.

10. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

doğru diosun metin abicimde,iste sımdı farklı bı makına alsam kullansam bıdaha ustu ıle degıstıremeyebılırım anlıcagın tek sans gıb bısey bnım ıcın :)...o yuzden baska bı sebebı yok.. ayrıca butun arkadasların soledıklerıne katılıyorum..sürmüş oldugum motorlar belkı yeterlı ama yapılan km ve ogrenılen tecrübe yeterlı olmayabılır. bn hala egıtım almaya calısıyorum elımden geldıgınce suan okul kayıtları fln derken cok sarktı.. işlerımı hallettıkten sonra Hondanın güvenli sürüş eğitimlerıne 2 sevıyeden katılmayı dusunuyorum..
    kafanızı şişirdim hepınızın :)....

Kısacası öğrenmek ıcın ufak bı motor alırsam buyutme sansım cok az :)

11. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,

Renk doğru öyle bir renk var.
    Mantık konusuna gelince de neden olmasın. Motosiklete binmemek mantıksız ;) Tecrubenize guveniyorsanız almanızı öneririm.

12. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

gaz acmadan bınebılırım okadarını yapcak kdr tecrubem var :)... sonrasınıda ustunde ogrencez artık öyle gozukuyo

13. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    :) aman dikkat et de gazın fazla açılmasın.

14. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

inş abicim..ondan sonra sızın gıbı abılerım bılgılerıne ıhtıyacım olucak..
    ıns reelde yuzyuze tanısıp gorusmekte nasıp olur...
    artık sorularımdan kaçışmazsanız :D:D

15. Tolga

Tolga Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    yaparsın kardeşim ben bıle 5 gunluk 125 ve 250 cc ve 2 gunluk de kendı motorum olan 600f ile egıtım aldıktan sonra rahatlıkla bınebılıyorum ama haddımı ve sınırlarımı bılerek

16. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    herşeyden önce dikkat tabi tecrübe hepsi birbirini bağlayan zincir gibi tek halkasını kopartmaya gelmez...

Necmi OKAY ve mehmetpolat bunu beğendi.
  17. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok şükür içimi rahatlatan bir mesaj gördüm walla bende iki gun surdum cbr 600f imi ama nasıl olduysa sürdürm tırıs tırıs. halen mahaller arasındayız bakalım kısmet belki bi ara yola da çıkarım:)

18. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Doğru söylüyor. Önce ufak motorlarda pişmen lazım. Bak ben atladım büyük motora kaza yaptım :)

Önce acemiliğini atman tavsiyem. Sonrasında hangi motoru istersen alırsın.

19. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    öncelikle motosiklet sürücülük eğitimlerine katılırsan, iradene güveniyorsan, yaşamanın özellikle sağlıklı ve sakat kalmadan yaşamanın önemini aklından çıkartmayacaksan kesinlikle almalısın sen sert ve tehlikeli kullanan birisiysen zaten 125.lik motordada hayatını tehlikeye atabilirsin:) hayat senin zevkte senin ben almandan ve dikkatli olmandan yanayım..

20. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bu arada eğer otobana çıkarsan ya da e5in boş anına denk gelirsen gaz açmadan diye birşey olmuyor. İlk birkaç defasında korkuyorsun sonra normal geliyor hızlı gitmek. Bende para yoktu eğitime falan gidemedim allahtan forumda bir suru kaynak var öğrenecek surekli pratik yapıyorum sağda solda ama halen otobandaki hafif eğimli uzun virajlarda ani fren yapsam ne olacak merak konusu bu yüzden çok zevkli olmasına rağmen çıkmıyorum ikisine de. daha yavaş gitmem gerekecek yollar tercih sebebi dur kalk çok olsa da yani akil vercek tecrubem yok ama aklında bulunsun işte...